Dachstein - pohodové ferraty

Trénink a výstup na vrchol Dachsteinu

Vyberte si termín

F257
od 22.8.2024
do 25.8.2024
4 dny
8 900 Kč

Čekají nás pohodové ferraty v okolí Dachsteinu. Začneme cvičnými zajištěnými cestami obtížnosti B-C, projdeme si krásnou Stříbrnou soutěsku a na závěr vystoupáme zajištěnou cestou na ikonický vrchol Hoher Dachstein.

dachstein-most Dachstein je horský masiv v Severních vápencových Alpách. Nejvyšší vrchol je Hoher Dachstein (2 995 m), na který se kombinací lanovky a via ferraty poslední den podíváme. Vydáme se do Stříbrné soutěsky, kde kousek od kaňonu horské řeky vedou via ferraty všech různých obtížností a postupně si je vyzkoušíme. Akce je vhodná pro absolventy některého z našich kurzů a zkušenější ferratisty, kteří chtějí zažít prodloužený víkend strávený v krásných horách, lezením, zaslouženým vrcholem, pohodlně a bez starostí.

Program

IMG_20190712_102221_HDRStříbrná soutěska je jedna z mála soukromých soutěsek na světě. Mimo celé řady dřevěných mostků a schodů podél vodopádů, najdeme zde i zajímavé via ferraty. Vyzkoušíme si dvě nejsnazší Siega (C/D) a Hias (D) a zajdeme se občerstvit k chatě Silberkarhütte. Dětské ferraty - jedinečné místo, kde jsou u sebe jednoduché a pro náš trénink ideální ferraty. Zde se naučí lézt na zajištěné cestě i vaše děti. Ideální začátek pro každého turistu, který touží zažít via ferrata. Podrobný program najdeš zde.

Nocleh a strava

pensionUbytovaní budeme 2 noci v příjemném penzionu s výhledem na hory. Pokoje pro 2-3 osoby se soiálním zařízením. Výbornou rakouskou polopenzi ze surovin od místních dodavatelů máme zajištěnou přímo v pensionu. Snídaně formou bufetu, večeře výběrem ze dvou menu. Strava i ubytování je zahrnuta v ceně zájezdu.

Doprava

dodavky V základní ceně zájezdu je zahrnuta doprava. Nejčastěji jezdíme mikrobusy Ford Transit a Ford Tourneo pro 8 klientů + průvodce/řidič. Nabízíme nástupní místa po celé Moravě, od Ostravy až po Brno (některá za příplatek). Detaily je nutné vyplnit v rámci přihlášky. V autě je dostatek místa na nohy i zavazadla a cestovní rychlost je vyšší než autobusem. Vlastní doprava je také možná.Podrobné informace a fotky najdeš zde.

Důležité informace

Odpovědi na všechny své otázky k obtížnosti, Covid-19, počasí, výbavě, půjčovně, a dalším tématům najdeš zde.

Cena

Základní cena: 8 900 Kč

Základní cena zahrnuje:

 • dopravu mikrobusem
 • 2x ubytování v pensionu
 • 2x místní polopenzi
 • vstup do Stříbrné soutěsky
 • služby průvodce
 • parkovné, poplatky
 • DPH, pojištění proti úpadku a další náklady CK

Základní cena nezahrnuje:

 • náklady na individuální stravování během dne (mimo výše uvedené)
 • lanovku (44 Euro)
 • zapůjčení vybavení na ferratu (+ 200 Kč/den)
 • komplexní pojištění na cesty - Union Sport B

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
22.8.2024 - 25.8.2024
Délka pobytu:
4 dny
Destinace:
Rakousko
PenzionHorská chataApartmányPolopenzeAutomobilem (Vlastní doprava)AutobusDodávkaMinibus
Cena 8 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím