Dachstein - pohodové ferraty

Trénink a výstup na vrchol Dachsteinu

Proběhnuté zájezdy

F257
od 31.8.2023
do 3.9.2023
4 dny
6 900 Kč

Čekají nás pohodové ferraty v okolí Dachsteinu. Začneme cvičnými zajištěnými cestami obtížnosti B-C, projdeme si krásnou Stříbrnou soutěsku a na závěr vystoupáme zajištěnou cestou na ikonický vrchol Hoher Dachstein.

dachstein-most Dachstein je horský masiv v Severních vápencových Alpách. Nejvyšší vrchol je Hoher Dachstein (2 995 m), na který se kombinací lanovky a via ferraty poslední den podíváme. Vydáme se do Stříbrné soutěsky, kde kousek od kaňonu horské řeky vedou via ferraty všech různých obtížností a postupně si je vyzkoušíme. Akce je vhodná pro zkušenější ferratisty, kteří chtějí zažít prodloužený víkend strávený v krásných horách, lezením, zaslouženým vrcholem, pohodlně a bez starostí.

Program

IMG_20190712_102221_HDRStříbrná soutěska je jedna z mála soukromých soutěsek na světě. Mimo celé řady dřevěných mostků a schodů podél vodopádů, najdeme zde i zajímavé via ferraty. Vyzkoušíme si dvě nejsnazší Siega (C/D) a Hias (D) a zajdeme se občerstvit k chatě Silberkarhütte. Dětské ferraty - jedinečné místo, kde jsou u sebe jednoduché a pro náš trénink ideální ferraty. Zde se naučí lézt na zajištěné cestě i vaše děti. Ideální začátek pro každého turistu, který touží zažít via ferrata. Podrobný program zájezdu najdeš zde.

Nocleh a strava

Apartmány BinderUbytovaní budeme v alpském penzionu s výhledem na hory a příjemným venkovním posezením. Průvodce ti připraví chutnou a zdravou polopenzi a v sobotu večer v podobě grilování, samozřejmě i pro vegetariány. Snídaně je formou rautu a jednoho hlavního jídla (míchaná vajíčka, klobása). Každý apartmán je vybaven vlastní koupelnou, posezením na balkoně, ložnící a samozřejmě i Wi-Fi. Strava i ubytování je zahrnuta v ceně zájezdu.

Doprava

dodavky Doprava je zahrnuta v ceně zájezdu. Nejčastěji jezdíme dodávkami Ford Transit a Ford Tourneo pro 8 klientů + průvodce. Díky tomu můžeme nabídnout řadu nástupních míst na Moravě. Vlastní doprava je ale také možná (sleva 500 Kč). V autě je dostatek místa na nohy i zavazadla a cestovní rychlost je mnohem vyšší než autobusem. Podrobné informace a fotky najdeš na této stránce.

Důležité informace

Odpovědi na všechny své otázky k obtížnosti, Covid-19, počasí, výbavě, půjčovně, a dalším tématům najdeš na této FAQ stránce.

Cena

Základní cena: 6900 Kč

Základní cena zahrnuje:

  • dopravu
  • ubytování v apartmánech
  • 2x polopenzi
  • vstup do Stříbrné soutěsky
  • práci průvodce a kuchaře
  • DPH, pojištění cestovní kanceláře proti úpadku, poplatky

Základní cena nezahrnuje:

  • náklady na individuální stravování během dne
  • lanovku (44 Euro)

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
31.8.2023 - 3.9.2023
Délka pobytu:
4 dny
Destinace:
Rakousko
PenzionHorská chataApartmányPolopenzeAutomobilem (Vlastní doprava)AutobusDodávkouMinibus
Cena 6 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím