Dachstein - pohodové ferraty

Trénink a výstup na vrchol Dachsteinu

Vyberte si termín

F257
od 15.9.2022
do 18.9.2022
4 dny
6 900 Kč

Proběhnuté zájezdy

F256
od 28.7.2022
do 31.7.2022
STOP - vyprodáno / zrušeno
4 dny
6 900 Kč

Čekají nás pohodové ferraty v okolí Dachsteinu. Začneme cvičnými zajištěnými cestami obtížnosti B-C, projdeme si krásnou Stříbrnou soutěsku a na závěr vystoupáme zajištěnou cestou na ikonický vrchol Hoher Dachstein.

dachstein-mostDachstein je horský masív v Severních vápencových Alpách. Nejvyšší vrchol je Hoher Dachstein (2995 m). Je to nejvyšší vrchol Štýrska a Horního Rakouska. V okolí vrcholu se nachází Hallstattský ledovec, Velký Gosauský ledovec, Malý Gosauský ledovec, Schladmingský ledovec a Edelgriesský ledovec. Dachstein je tak nejsevernější a nejvýchodnější zalednění v Alpách. Vystoupáme na vrchol po jedné z nejstarších via ferrat na Světě a užijeme si nezapomenutelný výhled a zážitek.

IMG_20190712_102221_HDRStříbrná soutěska je jedna z mála soukromých soutěsek na světě. Mimo celé řady dřevěných mostků a schodů podél vodopádů, najdeme zde i zajímavé via ferraty. Vyzkoušíme si dvě nejsnazší Siega (C/D) a Hias (D) a zajdeme se občerstvit k chatě Silberkarhütte Dětské ferraty - jedinečné místo, kde jsou u sebe jednoduché a pro náš trénink ideální ferraty. Zde se naučí lézt na zajištěné cestě i vaše děti. Ideální začátek pro každého turistu, který touží zažít via ferrata. Více informací o programu se dozvíš v tomto odkaze.

Ubytování a strava

Spát budeme v alpském penzionu s výhledem na hory a příjemným venkovním posezením. Průvodce vám připraví chutnou polopenzi a v sobotu večer v podobě grilování, samozřejmě i pro vegetariány. Strava i ubytování je zahrnuta v ceně zájezdu.

Doprava

dodavky Doprava je zahrnuta v ceně zájezdu. Nejčastěji jezdíme dodávkami Ford Transit a Ford Tourneo pro 8 klientů + průvodce. Díky tomu můžeme nabídnout řadu nástupních míst na Moravě. Vlastní doprava je ale také možná (sleva 500 Kč). V autě je dostatek místa na nohy i zavazadla a cestovní rychlost je mnohem vyšší než autobusem. Díky menší skupince si výstup na Triglav opravdu užiješ. Podrobné informace a fotky najdeš na této stránce.

Cena

Základní cena: 6900 Kč

Základní cena zahrnuje:

  • dopravu
  • ubytování v penzionu
  • polopenzi
  • vstup do Stříbrné soutěsky
  • práci průvodce a kuchaře
  • DPH, pojištění cestovní kanceláře proti úpadku, poplatky

Základní cena nezahrnuje:

  • náklady na individuální stravování během dne
  • lanovku (44 Euro)

Další informace

Odpovědi na všechny své otázky k obtížnosti, Covid-19, počasí, výbavě, půjčovně, a dalším tématům najdeš na této FAQ stránce.

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
15.9.2022 - 18.9.2022
Délka pobytu:
4 dny
Destinace:
Rakousko
PenzionHorská chataApartmányPolopenzeAutomobilem (Vlastní doprava)AutobusDodávkouMinibus
Cena 6 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím