Dachstein - pohodové ferraty

Trénink a výstup na vrchol Dachsteinu

Proběhnuté zájezdy

F255
od 18.6.2020
do 21.6.2020
STOP - vyprodáno
4 dny
3 900 Kč
F256
od 16.7.2020
do 19.7.2020
Prázdninový termín
4 dny
3 900 Kč
F256
od 7.8.2020
do 9.8.2020
Prázdninový termín
3 dny
3 900 Kč
F257
od 13.8.2020
do 16.8.2020
STOP - vyprodáno
4 dny
4 400 Kč

Čekají nás pohodové ferraty v okolí Dachsteinu. Začneme dětskými zajištěnými cestami obtížnosti B-C, projdeme si krásnou Stříbrnou soutěskou a na závěr vystoupíme na vrchol Hoher Dachstein (B-C).

dachsteinDachstein - je horský masív v Severních vápencových Alpách. Nejvyšší vrchol je Hoher Dachstein (2995 m). Je to nejvyšší vrchol Štýrska a Horního Rakouska. V okolí vrcholu se nachází Hallstattský ledovec, Velký Gosauský ledovec, Malý Gosauský ledovec, Schladmingský ledovec a Edelgriesský ledovec. Dachstein je tak nejsevernější a nejvýchodnější zalednění v Alpách.
Stříbrná soutěska - jedná se o jednu z mála soukromých soutěsek na světě. Mimo celé řady dřevěných mostků a schodů podél vodopádů zde najdeme řadu zajímavých zajištěných cest. Vyzkoušíme si dvě nejsnazší Siega (C/D) a Hias (D). Alternativa jen turistické procházky k chatě Silberkarhütte a ještě výš na krásnou vyhlídku je také možná.
Dětské ferraty - jedinečné místo, kde jsou u sebe jednoduché a pro náš trénink ideální ferraty Kalo (C/D), Kala (B/C) a Heidi (C/D). Zde se naučí lézt na zajištěné cestě i Vaše děti. Ideální začátek pro každého turistu, který touží zažít via ferrata.

Program

1. den: odjezd ve večerních hodinách do Rakouska.
2. den: celodenní lezení a trénink na dětských ferratách s krásnými výhledy na údolí i vrchol Dachsteinu. Užijeme si tři různé cesty s různými obtížnostmi, které se dají vzájemně kombinovat a postupně zvyšovat náročnost B-C-D. Ubytování v penzionu nebo horské chatě.
3. den: celý den strávíme v Stříbrné soutěsce. Po dřevěných chodnících projdeme podél průzračné říčky Silberkarbach. Cestou si vyzkoušíme ferraty Hias (C/D), Rosina (D). Po odpočinku na chatě s občerstvením pak můžeme pokračovat ferratou Siega (C/D). Kdo chce, může si odpočinout jen běžnou turistikou s výhledy. Zpět po panoramatické pěšině Höhenweg k autu. Ubytování na stejné chatě jako předešlou noc.
4. den: lanovkou vyjedeme na vrchol Hunerkogel (1687 m). Bezpečnou cestou přestoupíme ledovec Schladming Gletscher a Hallstätter Gletscher a díky předchozímu tréninku zvládneme výstup na Hoher Dachstein (2995 m). Zpět opět lanovkou. Cestou si odvážní vyzkouší také jízdu na střeše lanovky ! Večerní odjezd do ČR. Příjezd v nočních hodinách.

V termínu 6.-6.8.2021 bude program zkrácen o jeden den s vynecháním Stříbrné soutěsky.

Nocleh a strava

Ubytování:
Dvě noci strávíme v penzionu nebo horské chatě v údolí. Chatu vybíráme s ohledem na počet a složení přihlášených osob. Bydlíme většinou v apartmánech s možností vaření. Cena ubytování není zahrnutá v základní ceně (20-30 EUR/noc)

Stravování:
Náš průvodce Vám připraví chutnou a zdravou polopenzi. Vlastní stravování je také možné.

Doprava

V základní ceně zájezdu je zahrnutá doprava. Tento zájezd realizujeme - v závislosti na počtu přihlášených – jedním nebo dvěma mikrobusy pro 8 osob, minibusem pro 19 osob. Díky tomuto výběru dopravních prostředků rušíme jen velmi málo zájezdů. Minimální počet účastníků pro konání tohoto zájezdu je 8 osob.

Z aktivních cestovních kanceláří máme nejširší nabídku nástupních míst na Moravě. U této akce nabízíme níže uvedená nástupní místa:

Nástupní místo zvolte v přihlášce na zájezd v rolovacím menu. Minimální počet osob pro realizaci nástupního místa jsou 4 osoby. Čtrnáct dní před odjezdem na zájezd Vás budeme informovat o tom, zda Vaše nástupní místo této podmínce vyhovuje, případně se domluvíme na dalších možnostech (spolujízda s jiným klientem, nejbližší možné nástupní místo, apod.). Skupinám nabízíme další nástupní místa po vzájemné dohodě s CK.
Přesné časy a konkrétní realizovaná odjezdová místa budou upřesněna v závěrečných informacích k zájezdu, které obdržíte e-mailem 10-7 dní před odjezdem.

Vlastní doprava je možná se slevou 600,- Kč

Důležité informace

Rezervace bez rizika
Znamená, že v okamžiku rezervace zájezdu uhradíte pouze zálohu ve výši 1.000 Kč/osobu. Tři měsíce před odjezdem uhradíte zálohu na zájezd do 50 % ceny zájezdu. Doplatek do plné ceny platíte až měsíc před odjezdem na zájezd. Dle všeobecných obchodních podmínek můžete zájezd zrušit bez poplatku až do doby 30 dní před odjezdem (srovnejte s konkurencí).

Obtížnost
Obtížnost se bude postupně zvyšovat. Začneme nejlehčí možnou ferratou typu B. Vyzkoušíme si C s velmi krátkými prvky D. Tyto ferraty zvládají i děti a úplní začátečníci. Další den na ferratách Stříbrné soutěsky prodloužíme úseky s obtížností D. Tyto cesty však lze zcela vynechat. Na vrchol Dachsteinu není ferrata náročná a nejtěžší úseky jsou klasifikovány jako C. Proto dáváme této variantě zájezdu celkovou náročnost 2 - mírně těžká.

Vybavení
Na tomto zájezdu je povinná výbava na zajištěné cesty. Pro prvních 16 přihlášených máme k dispozici naši půjčovnu vybavení. Pokud máte vybavení své, můžete ho samozřejmě využít. Půjčujeme jen kompletní výbavu (přilba, sedací úvazek, prsní úvazek, smyčky, brzdu). Cena za půjčení je 200 Kč/den. Výbavu rezervujte v rámci příplatků v přihlášce.

Covid-19:
Informace o možnostech a podmínkách cestování najdete zde..

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd zahrnuje komplexní pojištění na cesty SportB. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Technické vychytávky
Naši průvodci jsou vybavení GPS modulem pro jejich sledování. Používáme elektronické mapy ve formátu mapy.cz a komunikujeme s klienty ve skupině zřízené v aplikaci WhatsApp. Díky tomu je Vaše orientace jednodušší. Zájemci se mohou pohybovat i sami, bez doprovodu průvodce. Další informace obdržíte v pokynech na cestu.

Cena

Základní cena: 4 200 - 4 700 Kč

Cena zahrnuje:

  • dopravu
  • polopenzi
  • instruktora na zajištěné cesty
  • mapky a informační materiály
  • pojištění CK proti úpadku, DPH, služby CK
  • pojištění do zahraničí Union Sport B

Cena nezahrnuje:

  • ubytování (20-30 EUR/osobu/noc)
  • půjčovné via ferrata výbavy (+200 Kč/den)
  • vstupné do Stříbrné soutěsky (+4 EUR)
  • lanovka Gletscherbahn (+35 EUR)

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
18.6.2020 - 21.6.2020
Délka pobytu:
4 dny
Destinace:
Rakousko
PenzionHorská chataApartmányPolopenzeAutomobilem (Vlastní doprava)AutobusDodávkouMinibus
Cena 3 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím