Triglav turisticky

Trek v okolí nejvyšší hory Slovinska s výstupem

Vyberte si termín

T327
od 31.7.2024
do 4.8.2024
Prázdninový termín
5 dní
9 900 Kč
T328
od 25.9.2024
do 29.9.2024
Svátek v zájezdu
5 dní
9 900 Kč

Proběhnuté zájezdy

T325
od 12.6.2024
do 16.6.2024
5 dní
9 900 Kč
T326
od 10.7.2024
do 14.7.2024
Prázdninový termín
5 dní
9 900 Kč

Pojď s námi prozkoumat dechberoucí krásy Triglavského národního parku. Vysoké a strmé štíty, průzračná jezera, divoké vodopády a fascinující výhledy. Třešničkou na dortu bude výstup na samotný vrchol Triglavu, nejvyšší hory Slovinska. Trek probíhá po stezkách, které nejsou přeplněny turisty, a tak si užiješ klid a pohodu okolní přírody. Půjdeme relativně na lehko, protože ubytování máme na horských chatách.

udoli-julskych-alpNa zájezdu se budeme procházet v oblasti Triglavského národního parku v Julských Alpách ve Slovinsku. Po většinu dní se vyhneme nejvíce frekventované trase s výstupem na vrchol Triglav a užijeme si spíše pusté putování po alpských loukách s výstupy do sedel s dechberoucími výhledy na vápencové skály, květenu, údolí s četnými jezery a vodopády. Na zájezdu poznáš několik skvěle umístěných horských chat, kde si užiješ západy a východy slunce a pohodovou horskou atmosféru s přáteli a horaly.

Program

pauza-u-jezeraProgram zájezdu začíná u jezera Bohinj, odkud vystoupáme k horské chatě Koča na Planini pri Jazeru. Otužilci se mohou cestou vykoupat. Dále budeme putovat v opuštěném kraji mezi salašemi a stoupat a klesat místní krásná sedla s výhledy. Během programu budeš mít možnost vystoupit na nejvyšší horu Slovinska Triglav (2864 m), kde vede snadná ferrata (nutné ferrata vybavení a dobré počasí). Dále budeme mírně klesat krásnou dolinou Triglavských jezer, která je považována za nejkrásnější v Julských Alpách. Nesmíme zapomenout na krásný vodopád Slap Savica. Pak nás čeká již cesta domů přes Rakousko.
Podrobný program a fotky najdeš zde.

Nocleh a strava

krava-a-chataVšechny noci budeme ubytováni na horských chatách Koča na Planini pri Jazeru, Vodnikov dom, Chatě na Doliču a Dom na Komni. Není nutné mít vlastní spacák, stačí jen lehká vložka do spacáku. Nečlenové Alpenvereinu musí počítat s příplatkem 10 – 12 €/noc. Členství ti můžeme obratem vyřídit.
Stravování není zahrnuto v ceně zájezdu. Můžeš si koupit snídaně, večeře nebo jednotlivá jídla na chatách (příplatek za polopenzi je cca 20 € na den). Ušetříš tak váhu svého batohu. Výrazně si tím zvětšíš zážitek z celé akce!. Chaty nejsou vybaveny žádnou kuchyňkou, můžeš vařit na vlastním vařiči a s vlastním nádobím venku před chatou.

Doprava

dodavky V základní ceně zájezdu je zahrnuta doprava. Na tento zájezd cestujeme jedním nebo dvěma mikrobusy pro 8 osob nebo minibusem pro 19 osob. Odjíždíme z celé řady nástupních míst na Moravě, od Ostravy až po Brno (některá za příplatek). Detaily je nutné vyplnit v rámci přihlášky. Vlastní doprava je možná. Mikrobus řídí náš průvodce/řidič a je zde dostatek místa pro nohy i zavazadla. Zkušený řidič může získat slevu za pomoc při řízení. Díky menší skupince si trek v okolí Triglavu opravdu užiješ.
Podrobné informace a fotky najdeš na této stránce.

Důležité informace

vystup-na-maly-triglavObtížnost - je zvýšená tím, že své věci si několik dní poneseš ve vlastním batohu na zádech. Technicky je nejnáročnější samotný výstup na vrchol Triglav (2864 m), který ale můžeš vynechat.

Povinná výbava - pro výstup na vrchol Triglav (není povinné) budeš potřebovat povinnou ferrata výbavu - sedák, prsní úvazek, smyci, ferratovou brzdu a přilbu. Celý set je možné zapůjčit v naší půjčovně za 200 Kč/den.

Cena

9900,- Kč za dopravu, 4x ubytování, služby průvodce a cestovní kanceláře, pojištění CK proti úpadku.
Další informace k cenám, příplatkům a slevám najdeš zde.

Středně těžký program

Zájezd vhodný pro běžné turisty, zkušené rodiny odrostlými dětmi a zdatné seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
31.7.2024 - 4.8.2024
Délka pobytu:
5 dní
Destinace:
Slovinsko
Horská chataPolopenzeSnídaněStrava z vlastních zásobAutomobilem (Vlastní doprava)Dodávka
Cena 9 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím