Ostrov Madeira - ostrov věčného jara

Aktivní dovolená pro milovníky hor a fotografy

Proběhnuté zájezdy

T751
od 8.5.2023
do 15.5.2023
8 dní
28 800 Kč
T752
od 2.10.2023
do 9.10.2023
Termín zrušen
8 dní
28 800 Kč

Vydej se s námi aktivně objevit nejrozmanitější části věčně zeleného ostrova. Projdeme si nejkrásnější levády, starověký vavřínový les a vystoupáme na východ Slunce panoramatickou hřebenovkou na Pico Ruivo. Podíváme se do bouřlivého Atlantiku z nejvyššího útesu na ostrově a navštívíme nespočet vodopádů ukrytých v horách, které nadchnou každého cestovatele a milovníka přírody.

WhatsApp Image 2023-01-05 at 20.31.51 (12) Zelená perla Atlantiku, to je ostrov Madeira. Turistika na tomto sopečném ostrově patří k nezapomenutelným. Ostrov Madeira leží 500 km od pobřeží Afriky, patřící k Portugalsku. Teploty zde ani v zimě neklesají pod 18 stupňů a díky tomu je Madeira po celý rok zelená. Tento divoký, ale úrodný ostrov objevili Portugalci začátkem 15. století a rozhodli se jej zúrodnit. Postupně začali stavět rozsáhlý systém zavlažovacích kanálů - levád, kterými je protkán celý ostrov. Projdeme si ty nejhezčí z nich, zavedou nás do divokých a zelených hor, plných vodopádů a jezírek, ve kterých se i vykoupeme. Navštívíme starověký vavřínový les ve Fanal, skalnaté útesy na východě ostrova Ponta de São Lourenço a vykoupeme se na nejhezčích plážích a jezírkách v moři. Zaslouženou odměnou bude východ Slunce na nejvyšší hoře Pico Ruivo (1 850 m.n.m), kam se vydáme panoramatickou hřebenovkou. Taková bude vaše Madeira. Trek co se nikdy neomrzí.

Program

WhatsApp Image 2023-01-05 at 20.31.51 (12) Po příletu na ostrov se ubytujeme v hlavním městě Funchal. Druhý den se vydáme za jednu z nejhezčích levád ostrova, která nás dovede až k vodopádu Caldeirão do Inferno. Navštívíme vesnici Santana s typickými madeirskými domky - casas de colmo. Vydáme se i na nejvýchodnější část ostrova Ponta de São Lourenço, kde vítr a vlny bičují vysoké skalnaté útesy. Určitě si nenecháme ujít ani východ Slunce na Pico Ruivo, vavřínový les ve Fanal, levádu das 25 Fondes a citronový koláč v Rabacal. Podrobný program najdeš zde.

Nocleh a strava

Ubytování: Na ostrově budeme ubytovaní v soukromém domě ve dvoulůžkových pokojích. Dům je vybaven velkou a vybavenou kuchyní, obývacím pokojem, zahradou s grilem a Wi-Fi připojením. Posezení na zahradě nebo terase s výhledem na moře u madeirského vína je velice příjemné. Stravování: Stravování je po celou dobu vlastní. Během programu je třeba spoléhat na vlastní připravenou svačinu, bude ale možné se v odpoledních hodinách zastavit v restauraci. Doporučujeme ochutnat místní speciality, které Ti průvodce rád doporučí. Po dohodě lze připravovat společné snídaně nebo večeře.

Doprava

dodávky V základní ceně zájezdu je zahrnuta letecká doprava. Létáme většinou na trase Vídeň (popř. Praha) – Funchal a zpět s nízkonákladovou společností. V ceně letenky je zahrnuto malé příruční zavazadlo o rozměrech 40x30x20 cm. Druhé větší příruční zavazadlo, nebo odbavené zavazadlo je za příplatek, který se liší podle času nákupu letenky. Ceny sdělíme na vyžádání. Průvodce má s sebou vždy jedno větší odbavené zavazadlo, do kterého si můžeš přidat např. trekové hole, slivovici, nožík nebo jinou drobnost. Zasedací pořádek v letadle je přidělován náhodně. Pokud chceš konkrétní sedadlo nebo sedět s někým vedle sebe, je tato služba za poplatek letecké společnosti.
Ostrov Madeira projedeme dle programu pronajatým mikrobusem, který bude řídit náš průvodce. V ceně je zahrnutý transfer z nástupních míst na Moravě na letiště ve Vídni (příp. do Prahy). Přesný letový řád a konkrétní realizovaná odjezdová místa Vám budou sdělena 10-7 dní před odjezdem v závěrečných informacích k zájezdu. Vlastní doprava na letiště je samozřejmě také možná.
Podrobné informace a fotky najdeš zde.

Důležité informace

Odpovědi na všechny své otázky k obtížnosti, Covid-19, počasí, výbavě, půjčovně a k dalším tématům najdeš na této FAQ stránce.

Cena

Základní cena: 28 800,- Kč

Cena zahrnuje:

  • letenky na trase Vídeň – Funchal a zpět
  • transfer na letiště ve Vídni a zpět
  • 7x ubytování ve Funchalu
  • dopravu mikrobusem po ostrově Madeira dle programu
  • práci průvodce a organizátora
  • materiály, mapky a další služby cestovní kanceláře
  • DPH, pojištění cestovní kanceláře proti úpadku, poplatky

Cena nezahrnuje:

  • náklady na individuální stravování
  • komplexní pojištění na cesty Union TURISTA

Středně těžký program

Zájezd vhodný pro běžné turisty, zkušené rodiny odrostlými dětmi a zdatné seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
8.5.2023 - 15.5.2023
Délka pobytu:
8 dní
Destinace:
Portugalsko
Strava z vlastních zásobMinibusLetecky
Cena 28 800 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Reference

miroslava-smidova
Miroslava Šmídová

Před pár dny jsem se vrátila z nádherné aktivní dovolené na Madeiře. Dlouho jsem hledala CK, aby vyhovovala mým požadavkům na aktivní dovolenou. A s vámi to bylo přesně to pravé. Moc bych chtěla poděkovat průvodci, který se nám věnoval na 120% po celou dobu. S vaší CK FRČÍME jsem byla poprvé a určitě ne naposledy.

Vyražte s námi za dobrodružstvím