6. 1. 2023

Ostrov Madeira turistika - program

Program turistického a poznávacího zájezdu Madeira turistika.

1.den: Odjezd z nástupních míst na letiště a odlet do Funchalu. Přejedeme na ubytování, seznámíme se s programem a podle času projdeme ve městě.

2.den: Přejedeme na sever ostrova Madeira a levádou Caldeirão Verde dojdeme až k vodopádu Caldeirão do Inferno. Po cestě zpět se zastavíme v městečku Santana, ve kterém jsou typické madeirské domky casas de colmo, kterých se na ostrově zachovalo jen pár a jsou neoficiálním symbolem Madeiry. Zastavíme se restauraci kde můžeš ochutnat něco z místní kuchyně. Dělka túry: (6h, 17 km)

3.den: Ráno přejedeme na nejvýchodnější mys ostrova Madeira a projdeme se po útesech Ponta de São Lourenço, které oproti většině ostrova připomíná spíš polopoušť. Vítr a vlny Atlantiku zde téměř nepřetržitě bičují strmé skalní útesy, dosahující výšky až 200 m, a po příjemné turistické cestě dojdeme až na kopec Ponta do Furado, z kterého je výhled na ostrůvek Ilhéu do Farol s majákem. Po návratu k autu přejedeme na jedinou přírodní písečnou pláž na ostrově a vykoupeme se. Délka túry: (3,5 h, 8 km, 450m převýšení).

4.den: Po snídani vyjedeme na severozápad ostrova Madeira a leváda Dos Cedros nás dovede až na náhorní plošinu Fanal, kde se projdeme vavřínovým lesem a podmáčenými loukami. Fanal je oblíbené místo zejména pro fotografy. Cestou zpět se zastavíme v Seixtal na oběd a vykoupeme se na pláži nebo mořském jezírku.

5.den: V brzkých ranních hodinách vyjedeme na Pico Arieiro (1818 m.n.m), odkud vyrazíme s čelovkami na nejvyšší vrchol Madeiry Pico Ruivo (1862 m.n.m), aby jsme stihli východ Slunce. Sestoupíme k chatě Casa de Abrigo do Pico Ruivo, kde si dáme občerstvení a vyrazíme stejnou cestou zpět, tentokrát již za světla a užijeme si dramatické horské scenérie. Turistický chodník pojící tyto dvě hory je z velké části vydlážděný a zabezpečený zábradlím. Délka túry: (8 h, 16 km, 1450 m převýšení)

6.den: Přejedeme do města Machicco, odkud se vydáme po krásné a velmi scénické pobřežní túře s výhledy na zelené útesy a oceán. Dojdeme do městečka Porto da Cruz, kde si dáme oběd a podle času a únavy uděláme další program.

7.den: Ráno se vydáme na levádu das 25 Fondes, která patří k nejoblíbenějším na ostrově Madeira. Nabídne nám v kombinaci s dalšími levádami v okolí nespočet výhledů, jezírek a vodopádů a dovede nás do vesničky Rabacal. Tam si dáme vyhlášený citronový koláč ve společnosti zvědavých pěnkav, které se nebojí zobat z ruky.

8.den: Krátký výlet po cestě na letiště (závisí na aktuálním letovém řádu) a odlet do Vídně

Pro rezervaci zájezdu klikni na tento odkaz.

243120957_10209743318936834_523080536539876323_n
Autor:
Patrik Škoda