Jordánsko - za čtyřmi divy světa

Co nikde jinde na světě nezažiješ

Vyberte si termín

E914
od 6.9.2024
do 13.9.2024
8 dní
32 900 Kč
E915
od 4.10.2024
do 11.10.2024
8 dní
32 900 Kč

Proběhnuté zájezdy

E913
od 21.6.2024
do 28.6.2024
Termín zrušen
8 dní
32 900 Kč

Orientem nabitý týden, který tě zcela pohltí. Vydáme se za čtyřmi divy světa, které najdeš jenom v Jordánsku. Navštívíme bájnou Petru – město vytesané do skály, projdeme se řekami tekoucími v kaňonech, které se nacházejí 450 m pod úrovní moře, ponoříme se do nejslanější vody na světě v Mrtvém moři a strávíme 2 noci v pouštním kempu ve Wadi Rum – rudé poušti. Jako třešničku na dortu si užijeme potápění a korály v Rudém moři, jízdu na velbloudu a jeepem, kaňoning a nevynecháme ani skvělé arabské jídlo a kávu z džezvy.

Jordánsko. Foto: Jan Těšík V Jordánsku navštívíme tyto divy světa:

 • Petra (UNESCO) - skalní město a archeologické naleziště. Všechny stavby jsou vytesány do pískovce. Je úžasný zážitek procházet se v úzkých chodbách tohoto místa. Rozměry chrámu jsou nepředstavitelné. V Petře strávíš celý den a budeš si připadat jako Indiana Jones.
 • Wadi Mujib (čti Vádí Mudžíb) - kaňon, který vyhloubil vodní tok, který ústí do Mrtvého moře. Délka údolí je cca 75 km. Jeho hloubka dosahuje až 1300 m, a pohybuje se v rozsahu od 900 do −420 m n. m. Údolí je zmiňováno v Toře jako údolí řeky Arnon. Nacházelo se zde starověké království Moáb.
 • Mrtvé moře - nachází se 430 metrů pod hladinou moře a je tak nejníže položeným odkrytým místem na zemském povrchu a nejníže položeným slaným jezerem na světě. Dosahuje maximální hloubky 304 metrů a je tak nejhlubším hypersalinitním jezerem na světě. Má rozlohu 605 km², ještě v roce 1930 mělo rozlohu 1050 km2, jezero tedy poměrně rychle vysychá. Jeho hlavním přítokem je řeka Jordán.
 • Rudá poušť - Wadi Rum (UNESCO) - na místních skalách se nachází na 25 000 petroglyfů, tj. různých vyobrazení a rytin, doplněných zhruba 20 000 nápisy, které jsou ukázkami raného vývoje písma. Tyto skalní kresby a nápisy spolu s nálezy ze 154 zdejších archeologických lokalit jsou důkazem o tom, že tento prostor byl osídlen po dobu až 12 000 let.

Program

u-more Program je nabitý poznáním, zážitky a dobrodružstvím. Můžeš se těšit na čtyři divy světa - navštívíš a užiješ si Mrtvé moře, vodní kaňon Wadi Mujib, rudou poušť Wadi Rum a samozřejmě úžasnou Petru, archeologické naleziště světového významu. Podíváš se také na památky Ammánu, vykoupeš se v moři se šnorchlováním. Pobyt v poušti s projížďkou v jeepech nebo na velbloudech, stejně jako lodní výlet nebo některá z mnoha místních tradičních večeří s vodní dýmkou se ti vryjí navždy do paměti. Od místního průvodce se dozvíš řadu zajímavých informací o zemi i místních lidech a zvycích. Detailní program najdeš zde.

Nocleh a strava

Jordánsko. Foto: Jan Těšík Ubytování na celkem 7 nocí je zahrnuto v ceně zájezdu. 5 nocí strávíme v penzionech a hotýlcích v oblasti Mrtvého moře, Petry a Aqaby. 2 noci budou výjimečné, protože je strávíme v samotném srdci pouště Wadi Rum v komfortních stanech. Není třeba se obávat nepohodlí – stany jsou prostorné a jsou vybaveny pevnou podlahou, kobercem a pohodlnými postelemi. K dispozici jsou toalety a umývárny se sladkou vodou.

Stravování Ve všech ubytováních bude zajištěna snídaně, ve Wadi Rum budeme mít i večeři, která je připravena přímo beduíny ve speciální písečné peci. Tato příprava je každovečerním rituálem, který tě zcela jistě nadchne. V poušti je taktéž k dispozici společenský stan, ve kterém se budeme oddávat pití čaje a vodní dýmce. Ostatní večeře si vychutnáme v místních restauracích, kde je jídlo velmi levné a chutné. Obzvláště čerstvé ryby jsou delikatesou.

Doprava

dodávkyV základní ceně zájezdu je zahrnuta letecká doprava. Odletové letiště je Vídeň. Přesný letový řád najdeš v pokynech na cestu. Na letiště organizujeme svoz mikrobusem/minibusem. Nabízíme nástupní místa po celé Moravě, od Ostravy až po Brno (některá za příplatek). Detaily je nutné vyplnit v rámci přihlášky. Vlastní doprava na letiště je také možná. Podrobné informace a fotky najdeš zde. Po Jordánsku se budeme pohybovat transferovým mikrobusem/minibusem, který bude řídit místní řidič. K dispozici bude český i místní povinný průvodce.
Základní cena zájezdu zahrnuje letenku a veškerou dopravu v Jordánsku. Zakoupená letenka je nestornovatelná. I změna jména má za následek poplatky v hodnotě téměř nové letenky. Musíme akceptovat podmínky nízkonákladové letecké společnosti.

Důležité informace

Zavazadla do letadla:
V ceně letu je zahrnuto jedno palubní zavazadlo o rozměrech 40x20x25 cm. Za příplatek je možné zajistit druhé větší zavazadlo, které může mít max. 10 kg a rozměry 55 x 40 x 20 cm, nebo dokonce odbavené zavazadlo, které ale považujeme za zbytečné. Celá skupina bude mít k dispozici jedno odbavené zavazadlo průvodce na drobné věci typu nožík, nůžky, slivovice nebo trekové hůlky.

Bezpečnostní situace
V Jordánsku máme svého zástupce, který nás pravidelně informuje o situaci na Blízkém východě. Jordánsko je dlouhodobě neutrální země, která má se svými sousedy smlouvy o vzájemné spolupráci a neútočení. Je to Švýcarsko Blízkého východu. I během konfliktů v sousedním Izraeli je Jordánsko samostatná a válkou zcela nezasažená nezávislá země. Naši klienti jsou zde zcela v bezpečí, naopak aktuální situace přináší řadu významných výhod (např. méně turistů v jinak přelidněné Petře či u Mrtvého moře).

Cena

Základní cena: 32 900 Kč

Cena zahrnuje:

 • letenky na trase Vídeň - Ammán a zpět se základním palubním zavazadlem. Cena letenky je limitována. S přihlášením neotálejte.
 • transfer na letiště ve Vídni a zpět
 • místní dopravu v Jordánsku
 • 5x ubytování v hotelu/penzionu se snídaní
 • 2x ubytování v komfortním stanu s polopenzí
 • Jordan pass (vízum, vstup do Petry a do památek, vstup do Wadi Rum)
 • práci průvodce a organizátora vč. povinného jordánského průvodce
 • materiály, mapky a další služby cestovní kanceláře
 • DPH, pojištění cestovní kanceláře proti úpadku, poplatky

Cena nezahrnuje:

 • náklady na individuální stravování mimo výše uvedené
 • případné další zavazadlo do letadla
 • komplexní pojištění na cesty - Union Turista A30

Fakultativní výlety a služby (nejsou zahrnuty v ceně zájezdu)

 • jízda na velbloudovi v poušti Wadi Rum (10 JOD/hod)
 • celodenní jeep tour ve Wadi Rum s obědem (50 JOD/osobu)
 • vstup do Wadi Mujib (22 JOD/osobu)
 • plážový resort u Rudého moře (15 JOD/os nebo 32 JOD/os s výletem na lodi s obědem)
 • vstup na pláž u Mrtvého moře (25 JOD/os)

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
6.9.2024 - 13.9.2024
Délka pobytu:
8 dní
Destinace:
Jordánsko
PenzionPod stanemStrava z vlastních zásobLetecky
Cena 32 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím