Jordánsko - za čtyřmi divy světa

Co nikde jinde na světě nezažijete

Vyberte si termín

E914
od 13.10.2023
do 20.10.2023
Poslední volná místa
8 dní
25 900 Kč
E917
od 20.10.2023
do 27.10.2023
Poslední volná místa
8 dní
25 900 Kč

Proběhnuté zájezdy

E915
od 12.5.2023
do 19.5.2023
STOP - vyprodáno
8 dní
25 900 Kč
E916
od 19.5.2023
do 26.5.2023
8 dní
25 900 Kč

Orientem nabitý týden, který vás zcela pohltí. Vydáme se za čtyřmi divy světa, které najdete jenom v Jordánsku. Navštívíme bájnou Petru – město vytesané do skály, projdeme se řekami tekoucími v kaňonech, které se nacházejí 450m pod úrovní moře, ponoříme se do nejslanější vody na světě v Mrtvém moři a strávíme 2 noci v pouštním kempu ve Wadi Rum – rudé poušti. Jako třešničku na dortu si užijeme potápění a korály v Rudém moři, jízdu na velbloudu a jeepem, canyoning a nevynecháme skvělé arabské jídlo a kávu z džezvy.

Jordánsko. Foto: Jan Těšík V Jodránsku navštívíme tyto divy světa:

 • Petra (UNESCO) - skalní město a archeologické naleziště. Všechny stavby jsou vytesány do pískovce. Je úžasný zážitek procházet se v úzkých chodbách tohoto místa. Rozměry chrámu jsou nepředstavitelné. V Petře strávíš celý den a budeš si připadat jako Indiana Jones.
 • Wadi Mujib (čti Vádí Mudžíb) - kaňon, který vyhloubil vodní tok, který ústí do Mrtvého moře. Délka údolí je cca 75 km. Jeho hloubka dosahuje až 1300 m, a pohybuje se v rozsahu od 900 do −420 m n. m. Údolí je zmiňováno v Toře jako údolí řeky Arnon. Nacházelo se zde starověké království Moáb.
 • Mrtvé moře - Nachází se 430 metrů pod hladinou moře a je tak nejníže položeným odkrytým místem na zemském povrchu a nejníže položeným slaným jezerem na světě. Dosahuje maximální hloubky 304 metrů a je tak nejhlubším hypersalinitním jezerem na světě. Má rozlohu 605 km², ještě v roce 1930 mělo rozlohu 1050 km2, jezero tedy poměrně rychle vysychá. Jeho hlavním přítokem je řeka Jordán.
 • Rudá poušť - Wadi Rum (UNESCO) - Na místních skalách se nachází na 25 000 petroglyfů, tj. různých vyobrazení a rytin, doplněných zhruba 20 000 nápisy, které jsou ukázkami raného vývoje písma. Tyto skalní kresby a nápisy spolu s nálezy ze 154 zdejších archeologických lokalit jsou důkazem o tom, že tento prostor byl osídlen po dobu až 12 000 let.

Program

Jordánsko. Foto: Jan Těšík1.den Odlet z Vídně do Ammánu. Na letišti si vyzvedneme dodávku. Průvodce Tě dopraví na ubytování v oblasti Mrtvého moře.

2.den (1. div světa – Mrtvé moře)
Navštívíme oblast Qasr al-Yahud u řeky Jordán, které je považováno za místo, kde byl pokřtěn Ježíš. Zájemci se mohou ponořit do řeky Jordán, která je v tomto místě velice úzká (cca 8 m) a na druhém břehu se již nachází Izrael. V oblasti jsou chrámy a archeologické naleziště. Poté se přesuneme na pláž u Mrtvého moře (450 mnm), kde si vychutnáme tento světový unikát plný neuvěřitelně slané kapaliny, které se ani nedá říkat voda. Pokud jste zde poprvé, bude pro vás ponoření do vody opravdovým překvapením, na které nikdy nezapomenete. Ve „vodě“ se nelze utopit 😊, je tedy vhodná i pro neplavce.
Ubytování na stejném místě a večerní program (večeře, káva, dýmka …)

3.den (2. div světa – kaňon Wadi Mujib)
Pojedeme do přírodní rezervace Wadi Mujib, kde absolvujeme trek nejhlouběji umístěným kaňonem na světě (-450mnm). Trek vede přímo řekou a v některých místech budeme překonávat tekoucí vodopády a peřeje. Užijeme si opravdu spoustu legrace. Místo je velmi fotogenické a vhodné na pořízení filmů. Všichni účastníci treku jsou vybaveni záchrannými vestami.
Po tomto intenzivním zážitku se přesuneme do oblasti Wadi Musa, které je východiskem pro návštěvu dalšího světového unikátu - skalního města Petra. Po cestě se ještě zastavíme na prohlídku fascinujícího křižáckého hradu Krak des Moabites ze 12. století.
Noc strávíme v penzionu ve Wadi Musa.

4.den (3. div světa – skalní město Petra)
Po vydatné snídani navštívíme perlu světové historie, město vytesané do skály – Petra. Vstoupíte na místo, kde se natáčel jeden z dílů slavného filmu Indiana Jones. Na Petru budeme mít celý den, a i tak se vám bude zdát, že je to málo. Připravte se na náročný výlet mezi skalami, mnohdy i s velkým převýšením. Atmosféru budou dokreslovat velbloudi (na kterých se můžete svézt), osli a všudypřítomní prodejci suvenýrů, kterým je těžko odolat. Fascinující výhledy a stezky vás zcela uchvátí. Zajdeme na kafíčko do skalního občerstvení u Rashida, kde si bez davů turistů vychutnáme panoramatické výhledy na Petru.
Noc strávíme v penzionu ve Wadi Musa.
Jordánsko. Foto: Jan Těšík 5.den (4. div světa – Wadi Rum)
Po snídani se vydáme na prohlídku Malé Petry, která je menší sestrou Petry. Poté se přesuneme do vesnice Wadi Rum, která je výchozí bránou obrovské pouštní oblasti, která je charakteristická svojí červenou barvou.
Ve vesnici na nás budou čekat terénní automobily, které nás zavezou hluboko do pouště, do světa, ve kterém vládnou beduíni. Již cesta do pouštního Campu je pro nás zážitkem. Panorama divokých skalních útvarů je strhující. V Campu na nás čekají komfortní stany vybavené podlážkou, kobercem a pohodlnými postelemi. K dispozici je kompletní sociální zařízení s tekoucí sladkou vodou.
Beduíni se o nás perfektně postarají, připraví nám skvělou večeři v písečné peci a pozvou nás do společenského stanu s hořícím ohněm, čajem a vodní dýmkou. Když budeme mít štěstí, zazpívají i nějaké místní písně.

6.den (život v poušti)
Tento den si plnými doušky vychutnáme atmosféru života v poušti. Po skvělé snídani se vydáme na poznávací jízdu terénními vozy. Navštívíme fascinující místa jako jsou hluboké kaňony, skalní brány a písečné duny. Pro zájemce je možno zajistit výlet na nejvyšší horu Jordánska Jabal Um Ad-dmi (1854mnm) nebo projížďku na velbloudovi. Podíváme se na romantický západ slunce a dáme si večerní procházku okolím našeho Campu.

7.den odpočinkový
Brzy ráno se přesuneme do přímořského města Aqaba, které se nachází v Aqabském zálivu u Rudého moře. Tento den bude spíše odpočinkový, s koupáním v moři, šnorchlováním a potulováním po městě. Město je plné obchodů s orientálním zbožím. Najdete zde také vynikající restaurace s nabídkou čerstvých ryb a mořských plodů.
V programu budeme mít i vyjížďku na člunu s proskleným dnem, kterým budeme moci pozorovat korálové útesy a podmořský život. Vybavení ke šnorchlování je v ceně a člun nám zastaví na těch nejatraktivnějších místech, plných mořského života.
Zájemci si mohou zkusit potápění s dýchacími přístroji (za příplatek) a ponořit se do hloubky až 12 metrů. Ubytování bude v hotelu poblíž pláže.

8.den
Odjezd v brzkých ranních hodinách do Ammánu a odlet zpět do Vídně, transfer na Moravu.

Nocleh a strava

Jordánsko. Foto: Jan TěšíkUbytování budeme celkem 7 nocí. 5 nocí strávíme v penzionech a hotýlcích v orientálním stylu v oblasti Mrtvého moře, Petry a Aqaby, 2 noci budou výjimečné, protože je strávíme v samotném srdci pouště Wadi Rum v komfortních stanech. Není třeba se obávat nepohodlí – stany jsou prostorné a jsou vybaveny pevnou podlahou, kobercem a pohodlnými postelemi. K dispozici jsou toalety a umývárny se sladkou vodou.

Stravování Ve všech ubytováních bude zajištěna snídaně, ve Wadi Rum budeme mít i večeři, která je připravena přímo beduíny ve speciální písečné peci. Tato příprava je každovečerním rituálem, který vás zcela jistě nadchne. V poušti je taktéž k dispozici společenský stan, ve kterém se budeme oddávat pití čaje a vodní dýmce. Ostatní večeře si vychutnáme v místních restauracích, kde je jídlo velmi levné a chutné. Obzvláště čerstvé ryby jsou delikatesou.

Doprava

dodávky V ceně zájezdu je zahrnutá letecká doprava Vídeň - Ammán a zpět. V ceně letu je zahrnuto jedno palubní zavazadlo o rozměrech 40x20x25 cm. Za příplatek je možné zajistit druhé větší zavazadlo, které může mít max. 10 kg a rozměry 55 x 40 x 20 cm, nebo dokonce odbavené zavazadlo, které ale považujeme za zbytečné. Celá skupina bude mít k dispozici jedno odbavené zavazadlo průvodce na drobné věci typu nožík, nůžky, slivovice nebo trekové hůlky.
Odlet z Vídně je plánován na 5:45 ráno. Do Vídně se vrátíme v 13:55.
Na letiště ve Vídni Vás dopravíme mikrobusem cestovní kanceláře. Odjíždíme z celé řady nástupních míst na Moravě od Ostravy až po Brno. Detaily je nutné vyplnit v rámci přihlášky. Další nástupní místa určíme dle dohody a počtu přihlášených účastníků (minimálně 4 osoby). Podrobné informace a fotky najdeš zde.
Po Jordánsku se budeme pohybovat transferovým mikrobusem, který bude řídit náš průvodce, který byl v Jordánsku již mnohokrát a země je jeho srdcovou záležitostí.
Základní cena zájezdu tedy zahrnuje letenku a veškerou dopravu v Jordánsku. Zakoupená letenka je nestornovatelná. I změna jména má za následek poplatky v hodnotě téměř nové letenky. Musíme akceptovat podmínky nízkonákladové letecké společnosti.

Důležité informace

Covid-19: Informace o možnostech a podmínkách cestování do Jordánska najdeš zde.

Cena

Základní cena: 25 900 Kč

Cena zahrnuje:

 • letenku Vídeň-Ammán se základním palubním zavazadlem. Cena letenky je limitována. S přihlášením neotálejte.
 • svoz z Moravy na letiště ve Vídni
 • místní dopravu v Jordánsku
 • 5x ubytování v hotelu/penzionu se snídaní
 • 2x ubytování v komfortním stanu s polopenzí
 • Jordan pass (vízum, vstup do Petry a do památek, vstup do Wadi Rum)
 • zkušeného průvodce z ČR
 • pojištění cestovní kanceláře proti úpadku

Cena nezahrnuje:

 • levné stravování během pobytu v Jordánsku
 • případné další zavazadlo do letadla
 • pojištění do zahraničí Union Turista A30, případně příplatek za pojištění Pandemic

Fakultativní výlety a služby

 • jízda na velbloudovi v poušti Wadi Rum
 • jeep tour ve Wadi Rum (500 Kč/osobu)
 • potápěčský kurz 3h s instruktorem a ponorem do 12 m (1000 Kč/osobu)

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
13.10.2023 - 20.10.2023
Délka pobytu:
8 dní
Destinace:
Jordánsko
PenzionPod stanemStrava z vlastních zásobLetecky
Cena 25 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím