21. 6. 2023

Jordánsko - za čtyřmi divy světa - program

Čeká tě nabitý program plný poznání, zajímavostí a gastronomie. Zažiješ a poznáš opravdu to nejlepší z Jordánska, včetně čtyřech divů světa. Postarají se o tebe český a jordánský průvodce, od kterých se dozvíš o této krásné zemi plno zajímavostí. Ochutnáš místní skvělá jídla a přenocuješ v hotelech nebo netradičně v poušti. Máš se fakt na co těšit.

1.den (přílet a Ammán) Odlet z Vídně do Ammánu. Na letišti nás vyzvedne dopravní prostředek. V Ammánu směníme peníze, poobědváme a ubytujeme se v hotelu. Následuje prohlídka pamětihodností - Citadela, Amfiteátr, mešita. Poté se můžeš těšit na volný program, případně večeři.

2.den (1. div světa – Mrtvé moře)
Navštívíme město Madaba a místní pamětihodnosti. Odtud se přesuneme na památnou horu Nebo, která je spojena s Mojžíšem. V oblasti jsou chrámy a archeologické naleziště. Poté se přesuneme na pláž u Mrtvého moře (430 mnm), kde si vychutnáme tento světový unikát plný neuvěřitelně slané kapaliny, které se ani nedá říkat voda. Pokud jste zde poprvé, bude pro vás ponoření do vody opravdovým překvapením, na které nikdy nezapomenete. Ve „vodě“ se nelze utopit 😊, je tedy vhodná i pro neplavce.
Ubytování na stejném místě, případně v hotelu u Mrtvého moře. Večerní program (večeře, káva, dýmka …)

3.den (2. div světa – kaňon Wadi Mujib)
Pojedeme do přírodní rezervace Wadi Mujib, kde absolvujeme trek nejhlouběji umístěným kaňonem na světě (-450mnm). Trek vede přímo řekou a v některých místech budeme překonávat tekoucí vodopády a peřeje. Užijeme si opravdu spoustu legrace. Místo je velmi fotogenické a vhodné na pořízení filmů. Všichni účastníci treku jsou vybaveni záchrannými vestami.
Po tomto intenzivním zážitku se přesuneme do oblasti Wadi Musa, které je východiskem pro návštěvu dalšího světového unikátu - skalního města Petra. Po cestě se ještě zastavíme na prohlídku fascinujícího křižáckého hradu Krak des Moabites ze 12. století.
Noc strávíme v penzionu ve Wadi Musa.

4.den (3. div světa – skalní město Petra)
Po vydatné snídani navštívíme perlu světové historie, město vytesané do skály – Petra. Vstoupíte na místo, kde se natáčel jeden z dílů slavného filmu Indiana Jones. Na Petru budeme mít celý den, a i tak se vám bude zdát, že je to málo. Připravte se na náročný výlet mezi skalami, mnohdy i s velkým převýšením. Atmosféru budou dokreslovat velbloudi (na kterých se můžete svézt), osli a všudypřítomní prodejci suvenýrů, kterým je těžko odolat. Fascinující výhledy a stezky vás zcela uchvátí. Zajdeme na kafíčko do skalního občerstvení u Rashida, kde si bez davů turistů vychutnáme panoramatické výhledy na Petru.
Noc strávíme v penzionu ve Wadi Musa.

5.den (4. div světa – Wadi Rum)
Po snídani se vydáme na prohlídku Malé Petry, která je menší sestrou Petry. Poté se přesuneme do vesnice Wadi Rum, která je výchozí bránou obrovské pouštní oblasti, která je charakteristická svojí červenou barvou.
Ve vesnici na nás budou čekat terénní automobily, které nás zavezou hluboko do pouště, do světa, ve kterém vládnou beduíni. Již cesta do pouštního Campu je pro nás zážitkem. Panorama divokých skalních útvarů je strhující. V Campu na nás čekají komfortní stany vybavené podlážkou, kobercem a pohodlnými postelemi. K dispozici je kompletní sociální zařízení s tekoucí sladkou vodou.
Beduíni se o nás perfektně postarají, připraví nám skvělou večeři v písečné peci a pozvou nás do společenského stanu s hořícím ohněm, čajem a vodní dýmkou. Když budeme mít štěstí, zazpívají i nějaké místní písně.

6.den (život v poušti)
Tento den si plnými doušky vychutnáme atmosféru života v poušti. Po skvělé snídani se vydáme na celodenní poznávací jízdu terénními vozy. Navštívíme fascinující místa jako jsou hluboké kaňony, skalní brány a písečné duny. Součástí výletu je i oběd uprostřed pouště. Pro zájemce je možno zajistit projížďku na velbloudovi. Podíváme se na romantický západ slunce a dáme si večeři.

7.den odpočinkový
Brzy ráno se přesuneme do přímořského města Aqaba, které se nachází v Aqabském zálivu u Rudého moře. Tento den bude spíše odpočinkový, s koupáním v moři, šnorchlováním a potulováním po městě. Město je plné obchodů s orientálním zbožím. Najdete zde také vynikající restaurace s nabídkou čerstvých ryb a mořských plodů.
V programu budeme mít i vyjížďku na člunu s proskleným dnem, kterým budeme moci pozorovat korálové útesy a podmořský život. Vybavení ke šnorchlování je v ceně a člun nám zastaví na těch nejatraktivnějších místech, plných mořského života.
Zájemci si mohou zkusit potápění s dýchacími přístroji (za příplatek) a ponořit se do hloubky až 12 metrů.

8.den
Odjezd v brzkých ranních hodinách do Ammánu a odlet zpět do Vídně, transfer na Moravu.

Tento program je součástí zájezdu Jordánsko - za čtyřmi divy světa.

josef-kretinsky
Autor:
Josef Křetinský