Francie - Tři údolí - Les Trois Vallées

Lyžování v největší lyžařské oblasti světa. Ubytování Les Menuires.

Lyžování ve Třech údolích je jedním slovem zážitek. Nikde nenajdete tak dokonale propojený systém lanovek a sjezdovek ve společné harmonii s ubytováním. Přes 600 km vzájemně spojených sjezdovek do jednoho skipasu dělá ze Tří údolí největší lyžařskou oblast světa. Na své si přijde opravdu každý - začátečník, rodiče s dětmi nebo vyznavač volných terénů či snowboardista. Naše ubytování je na nejlepším možném místě přímo u strategické lanovky Bruyeres. Na jeden výjezd se dostaneme přímo do Val Thorens, do Mottaretu a dál do Courchevelu nebo zpět do Les Ménuires. Ráno se můžete i bez lanovky vydat lyžovat na masív La Masse. V Les Ménuires to máme opravdu vychytané.

les-menuires-valmontLyžařská oblast Les Ménuires / St. Martin
V základní ceně našeho zájezdu je zahrnutý právě tento skipas. Umožní ti lyžovat na vrcholu La Masse, v celém Les Ménuires a také v oblasti St. Martin. Je to vlastně jedno celé údolí. Nadmořská výška v údolí je 1450-2850 m. K dispozici zde máš 160 km sjezdovek (11 km černých, 50 km červených, 73 km modrých a 26 km zelených) a 28 lanovek a vleků.
Přímo v centru městečka Les Ménuires je krásný aquapark, zajímavý kostelík, nákupní centrum a řada restaurací a barů.

Lyžařská oblast Les Trois Vallées (Tři údolí)
Zahrnuje jednak údolí Les Ménuires / St. Martin, ale dále také světoznámé Val Thorens, Merribel / Motaret a Courchevel.
Celkem 610 km sjezdovek ! 51 km černých, 209 km červených, 247 km modrých a 103 km zelených. Je zde 119 km běžeckých tratí a desítky lanovek a moderních vleků. Samozřejmostí je mnoho snowparků, možnost lyžování ve volných terénech a další lyžařské laskominy.
Příplatek za rozšířený skipas na Tři údolí stojí 1800 Kč. Můžeme ho jen doporučit.

Program

pátek - odjezd z nástupních míst v Ostravě, Olomouci, Prostějově, Vyškově (Kroměříži), Brně, v Praze a v Plzni.
sobota - příjezd kolem poledne do nákupního centra Moutiers. Nákupy a výjezd do střediska. Ubytování, přivítání a distribuce skipasů. Informace od vedoucího výpravy.
neděle - první den lyžování. Zájemci mohou absolvovat poznávací okruh, aby se lépe zorientovali ve velkém středisku. Sjedeme nejlepší vrcholy v okolí.
pondělí - poznáváme další oblasti. V případě zájmu stále ve skupinkách podle stylu lyžování.
úterý - pátek - další lyžařské dny. Můžeme využít také zajímavý animační program, který si pro nás ve středisku připravili. Uprostřed týdne chodíme relaxovat do aquacentra se saunou a výřivkou. Zájemci mohou využít kulturní program místního kostela. Sportovci si mohou vyzkoušet organizované závody, vycházky na sněžnicích, noční vyjížďku sněhovým skútrem a další placené služby. V případě zájmu ti pomůžeme s umístěním dětí do lyžařské školky.
sobota - uklizení a předání apartmánů. Odjezd do nákupního centra Moutiers. Po nákupech dobrých francouzských vín a sýrů vyrazíme zpět do ČR.
neděle - příjezd v ranních hodinách do Prahy a dalších nástupních míst.

Nocleh a strava

Ubytování
Bydlíme snad v nejlepší residenci v Les Ménuires ve čtvrti Bruyeres. Přímo před residencí je lanovka Bruyeres, díky které se dostaneme hned ráno prakticky kamkoliv. Residence je na konci sjezdovky 4 vents. Přímo před budovou je lyžařská školka, obchody a restaurace. Centrum městečka Les Ménuires je asi 20 minut procházkou. Můžeme také využít městský skibus. Bydlet budeme v apartmánech pro 4 osoby nebo ve větších apartmánech pro 6, případně 8 osob.
Apartmán pro 3-4 osoby rezidence Valmonts, 25 m2, obývací pokoj s rozkládacím gaučem pro dvě osoby, oddělená ložnice se dvěma lůžky, oddělené WC a koupelna. V obývací místnosti je kuchyňský kout a přístup na balkón.
Apartmán pro 5-6 osob rezidence Valmonts a Bellevue, 40 m2, obývací pokoj s rozkládacím gaučem pro dvě osoby, kuchyňský kout a přístup na balkón, dvě oddělené ložnice nebo jedna oddělená ložnice a zákoutí. Oddělené WC a koupelna.
Apartmán pro 8 osob rezidence Bellevue a Biellaz, 50 m2, obývací pokoj s rozkládacím gaučem pro dvě osoby, kuchyňský kout a přístup na balkón, tři oddělené ložnice nebo dvě oddělené ložnice a zákoutí. Oddělené WC a koupelna. Větší apartmány bývají ve Francii prostornější.

Stravování
Stravujeme se z vlastních zásob ve svých apartmánech. Kuchyňský kout je dostatečně vybavený pro nenáročné vaření. Můžeme využít velké nabídky v některé z mnoha restaurací přímo u residence (10-15 EUR za meníčko).

Doprava

autobus V základní ceně zájezdu je zahrnuta doprava. Na tento zájezd cestujeme kvalitním zahraničním autobusem s kapacitou 49 míst. Autobus je vybaven WC, klimatizací, barem a TV-videem. Nabízíme nástupní místa po celé Moravě (od Ostravy až po Brno) i v Čechách (Praha a Plzeň). Autobus je s námi ve středisku, nikde nepřestupujeme ani nečekáme. Vlastní doprava je možná.
Více informací a fotky najdeš zde.

Důležité informace

Jeden den si užijeme celý ve Val Thorens. Stojí to za to. S průvodcem pak můžeš "uzavřít svah" a sjet na jeden zátah až do Les Ménuires ! Je to obrovský zážitek.

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Cena

Do 30. 9. 2016 můžeš od uvedených cen odečíst slevu 400 Kč za včasný nákup.

Apartmán pro 4 osoby: 10 300 Kč
Apartmán pro 3 osoby: 11 300 Kč
Apartmán pro 6 osob: 10 300 Kč
Apartmán pro 5 osob: 10 800 Kč
Apartmán pro 8 osob: 10 300 Kč

Cena zahrnuje:

 • dopravu tam a zpět
 • 7x ubytování ve vybraném apartmánu
 • pobytovou taxu, energie a další náklady na ubytování
 • 6x skipas Les Ménuires / St. Martin
 • práci průvodce a delegáta v místě pobytu
 • pojištění CK proti úpadku, DPH a poplatky cestovní kanceláře

Cena nezahrnuje:

 • stravování
 • komplexní pojištění do zahraničí

Příplatky:

 • skipas na 6 dní Tři údolí: + 1 800 Kč

Slevy:

 • včasný nákup do 30. 9. 2016: -400 Kč
 • dítě v doprovodu dvou dospělých osob: -500 Kč
 • senior nad 65 let: -400 Kč
 • senior nad 75 let: -3 000 Kč (fotografie a předložení OP či pasu nutností)
 • vlastní doprava: -1 500 Kč

Pozor - slevy není možné sčítat (např. včasný nákup + senior).

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Termín:
upřesněte
Délka pobytu:
upřesněte
Destinace:
Francie (vč. Korsiky)
ApartmányStrava z vlastních zásobAutomobilem (Vlastní doprava)Autobus
Cena od 10 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím