Skialp víkend pro pokročilé

Túry pro zkušené skialpinisty v Rakousku

Proběhnuté zájezdy

L291
od 25.1.2024
do 28.1.2024
4 dny
7 900 Kč
L294
od 21.3.2024
do 24.3.2024
4 dny
7 900 Kč

Na skialpech můžeš sjíždět panenské svahy mimo lyžařská střediska a projít se bezpečně po horách, podobně jako na běžkách. Naše skialpové túry v Rakousku vedou na tři alpské vrcholy s výškou 2 200 - 2 450 m a s výhledy, které v zimě jen tak neuvidíš. Ubytování máme na příjemné horské chatě, kde bude po túrách dost času na odpočinek.

v-sedle-pod-gr-bosensteinem Hohentauern, nejvýše položená vesnička Nízkých Taur ve Štýrsku (1270 m). Nejvyšší vrchol Gr. Bösenstein (2 448 m) uvidíme přímo z okna chalupy. V blízkém okolí je možno podniknout skialpové túry všech obtížností. K vrcholům budeme stoupat po lesních cestách i volným terénem, v některých úsecích i v prudším výšvihu, kde potrénujeme skialpové otočky. Užijeme si panenské svahy i zajímavé sjezdy, večer pak pohodu a dobrou večeři na chalupě.

Program

sjezd-z-breiteckkoppe-1 Vyrážíme ve čtvrtek odpoledne do Hohentauern. V pátek výstup na Sonntagskogel (2 229 m) s výhledy na Rottenmannské a Triebenské Taury. V sobotu odjezd do údolí Hinterbichel a výstup na vrchol Breiteckkoppe (2 144 m) s výhledem na masiv Dachsteinu a horský pás Schladminger a Wölzer Tauern. V neděli výjezd k Edelrautehütte a výstup na Gr. Bösenstein (2 448 m) s výhledy na okolní horské skupiny od Totes Gebirge přes Haller Mauern, štíty Ennstálských Alp až po Karavanky. Návrat do ČR v pozdních večerních hodinách.
Podrobně rozepsaný program najdeš zde

Nocleh a strava

chalupa-2 Ubytování je zahrnuto v ceně zájezdu. Naší základnou bude soukromá chalupa v Hohentauern, kde strávíme 3 noci a bude zde ubytována pouze naše skialpová skupina. Cena zájezdu zahrnuje polopenzi (společné snídaně a večeře), které připravuje majitel chalupy. Jídlo na túrách a svačinky během dne jsou individuální. Polopenze začíná snídaní 2. den a končí snídaní 4. den.
Více informací o ubytování a stravování najdeš zde

Doprava

dodavky CK FRČÍME Na místo se můžeš dopravit individuálně nebo můžeš využít dopravu mikrobusem naší cestovní kanceláře pro 8 osob z Moravy (za příplatek). Minimální počet účastníků pro dopravu mikrobusem je 6 osob. Po dohodě je možné domluvit spolujízdu pro max. 1-2 osoby s instruktorem z Prahy (za příplatek). Požadovaný typ dopravy uveď do přihlášky.
Podrobné informace a fotky najdeš zde.


Důležité informace

Náročnost

Každý den túra s převýšením cca 1000 m. Při výstupech a sjezdech i strmější úseky ve volném terénu, někdy více variant. Nesjíždíme po upravených sjezdovkách a potkáme různé typy sněhu. Tento zájezd není vhodný jako první seznámení se skialpinismem. Túry, výstupy a sjezdy jsou vykonávány na vlastní zodpovědnost každého účastníka. Zkušený doprovod Vám ukáže správnou výstupovou a sjezdovou trasu a upozorní Vás na možná nebezpečí. Úkolem doprovodné osoby je minimalizovat nebezpečí úrazu a odhadnout a minimalizovat lavinová nebezpečí. Není však v silách instruktora uvedeným nebezpečím zabránit. Nejedná se o skialpový kurz.

Vybavení

Skialpové lyže, stoupací pásy, trekové nebo skialpové hůlky, skialpové boty, mohou se hodit haršajzny. Nezbytnou výbavou všech účastníků je kompletní lavinová výstroj sestávající z lopaty, sondy a funkčního lavinového vyhledávače. Výbavu je možné zapůjčit ve většině outdoorových půjčoven, ale výbavu, kterou si s sebou přivezete, byste měli znát a umět používat.

Odpovědi na všechny své otázky k obtížnosti, Covid-19, počasí, výbavě, půjčovně, a dalším tématům najdeš na této FAQ stránce.

Cena

7900,- Kč za ubytování, polopenzi, služby průvodce a cestovní kanceláře, pojištění CK proti úpadku.
Další informace k cenám, slevám a příplatkům najdeš zde

Středně těžký program

Zájezd vhodný pro běžné turisty, zkušené rodiny odrostlými dětmi a zdatné seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
25.1.2024 - 28.1.2024
Délka pobytu:
4 dny
Destinace:
Rakousko
Horská chataPolopenzeAutomobilem (Vlastní doprava)DodávkaSpolujízda s instruktorem
Cena 7 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím