Skialp v Julských Alpách

Majestátní Slovinské hory na skialpech

Proběhnuté zájezdy

L381
od 7.4.2021
do 11.4.2021
5 dní
8 900 Kč

Julské Alpy jsou nejvyšším pohořím Slovinska a nabízejí nepřeberné množství terénů pro skialpinistické výstupy a sjezdy různého stupně obtížnosti. Během čtyř dnů se v závislosti na sněhových podmínkách a počasí podíváme na řadu různých vrcholů a sedel.

Skialp v Julských Alpách. Foto: Jan PalaJulské Alpy jsou nejvyšším pohořím bývalé Jugoslávie a po jejím rozpadu nejvyšším pohořím samostatného Slovinska. Většina pohoří je tvořena vrcholy převyšujícími hranici 2000 metrů nad mořem s nejvyšším Triglavem. Během čtyřdenního skialpování se budeme pohybovat v severních dolinách Julských Alp na jih od Kranjské gory. Kromě okolí Ruské cesty přes sedlo Vršič (1611 m) se na skialpech podíváme do doliny Planica, která začíná u světoznámého střediska pro skoky na lyžích.

Proč právě s námi ?

 • zajistíme Vám dopravu moderní dodávkou Ford Tourneo Custom
 • doprovodí Vás zkušený řidič - instruktor - skialpinista
 • čekají Vás nejen túry ale i mnoho skialp informací a velká kupa legrace
 • jsme pohodová parta, každý podobný je vítán

Program

1. den: Odpolední odjezd přes Rakousko do Slovinska přes sedlo Wurzenpass (cca 1380 m). Ubytujeme se v Podkorenu.
2. den: Odpočinutí a po snídani přejedeme do Kranjske gory a po silnici 206 směrem na sedlo Vršić. Výstup na chatu Koča na Gozdu (3,8 km, převýšení min. 300 m). Po ubytování nás čeká přednáška lavinové prevence a procvičíme si různé způsoby výstupů na severozápadní svahy pod vrcholem Prednja glava (1684 m). Večer proběhne podrobné seznámení se s oblastí a pokročilý přehled k lavinové prevenci. Mapka a převýšení.
3. den: Ráno vystoupáme od chaty do sedla Vršić (1611 m, 2,5 km, 420 výškových metrů). Budeme pokračovat po východně orientovaných svazích do sedla Vratca (1807 m) a z něj pohodovým terénem na vyhlídku Slemenova špica (1911 m) nad dolinou Planica. Poté vystoupáme severními svahy pod skalní stěny spadající z Malé Mojstrovky (2333 m). Po sjezdu vystoupíme podle sněhových podmínek na vrchol Prednje Robićje (1941 m). Sjezd do sedla Vršić a na chatu.
4. den: Po snídani nastoupáme opět do sedla Vršić a z něj na tuleních pásech nebo pěšky do sedla Škrbina v Grebencu (1939 m). Po hřebeni pokračujeme pěšky nebo na lyžích mezi vrcholy Mala Mojstrovka (2333 m) a Velika Mojstrovka (2366 m). V závislosti na sněhových podmínkách je před námi velkolepý sjezd 900 výškových metrů na Velikou planinu – Drevesnico. Po sjezdu nasadíme tulení pásy a vystoupáme zpátky do sedla Vršić, z něhož sjedeme na chatu.
5. den: Ranní sjezd z chaty a přejezd do údolí Planika. Na lyžích 3,5 km (170 m) na chatu Dom v Tamaru. Z chaty pokračujeme dále v ose velkolepé doliny uzavřené majestátním vrcholem Jalovec (2645 m). Širokou „sjezdovkou“ stoupáme k severním svahům Jalovce, abychom se ve výšce 2000 metrů stočili na sever a po čtyřech kilometrech a necelých tisíci výškových metrech se dostali do Kotova sedla (2138 m). Sjezd je po výstupové trase k Domu v Tamaru a následně pokračujeme do sportovního areálu v ústí doliny Planika. U auta se převlékneme a vyrazíme na zpáteční cestu do ČR.

Nocleh a strava

Ubytování s polopenzí ve tří a vícelůžkových pokojích na horské chatě Koča na Gozdu (1226 m). Polopenze sestává z bohaté snídaně a večeře.

Doprava

V základní ceně zájezdu je zahrnutá doprava. Tento zájezd realizujeme jedním nebo dvěma mikrobusy pro 8 osob. Minimální počet účastníků pro konání tohoto zájezdu je 7 osob.
Z aktivních cestovních kanceláří máme nejširší nabídku nástupních míst na Moravě. U této akce nabízíme níže uvedená nástupní místa:

Nástupní místo zvolte v přihlášce na zájezd v rolovacím menu. Minimální počet osob pro realizaci nástupního místa jsou 4 osoby. Čtrnáct dní před odjezdem na zájezd Vás budeme informovat o tom, zda Vaše nástupní místo této podmínce vyhovuje, případně se domluvíme na dalších možnostech (spolujízda s jiným klientem, nejbližší možné nástupní místo, apod.). Skupinám nabízíme další nástupní místa po vzájemné dohodě s CK.
Přesné časy a konkrétní realizovaná odjezdová místa budou upřesněna v závěrečných informacích k zájezdu, která obdržíte e-mailem 10-7 dní před odjezdem.
Vlastní doprava je možná se slevou 600,- Kč

Důležité informace

Náročnost:
Akce je určena pro již zkušené skialpinisty. Túry, výstupy a sjezdy jsou vykonávány na vlastní zodpovědnost každého účastníka. Zkušený doprovod Vám ukáže správnou výstupovou a sjezdovou trasu a upozorní Vás na možná nebezpečí. Úkolem instruktora je minimalizovat nebezpečí úrazu a odhadnout a minimalizovat lavinová nebezpečí. Není v silách instruktora uvedeným nebezpečím zabránit.

Vybavení:
Povinné vybavení na tomto zájezdu je kompletní lavinová výstroj sestávající z lopaty, sondy, a funkčního lavinového vyhledávače. Doporučujeme mačky, cepín (pro případ zmrzlého podkladu) a přilbu. Dále počítáme s tím, že budete mít vhodný batoh na túry, funkční oblečení, vhodnou bundu, co neprofoukne i zahřeje. Nutností je šátek, rukavice, čelovka, a další praktické vybavení, na které Vás upozorníme v pokynech na cestu.

Počasí:
Lokální informace o počasí najdete zde..

Covid-19:
Informace o možnostech a podmínkách cestování najdete zde..

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd zahrnuje komplexní pojištění na cesty SportB. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Technické vychytávky
Naši průvodci jsou vybavení GPS modulem pro jejich sledování. Používáme elektronické mapy ve formátu mapy.cz a komunikujeme s klienty ve skupině zřízené v aplikaci WhatsApp. Díky tomu je Vaše orientace jednodušší. Zájemci se mohou pohybovat i sami, bez doprovodu průvodce. Další informace obdržíte v pokynech na cestu.

Cena

Základní cena: 8 900 Kč

Základní cena zahrnuje:

 • dopravu
 • 4x nocleh v horské chatě
 • 4x polopenzi (snídaně, večeře)
 • komplexní pojištění SportB
 • doprovod zkušeného skialpinisty, metodika a instruktora lavinové prevence
 • pojištění CK proti úpadku, DPH, služby cestovní kanceláře

Základní cena nezahrnuje:

Slevy:

 • vlastní doprava: -600 Kč

Středně těžký program

Zájezd vhodný pro běžné turisty, zkušené rodiny odrostlými dětmi a zdatné seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
7.4.2021 - 11.4.2021
Délka pobytu:
5 dní
Destinace:
Slovinsko
Horská chataPolopenzeAutomobilem (Vlastní doprava)Dodávka
Cena 8 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím