Lyžování Bulharsko busem

Závěr sezóny a jarní lyžovačka nejen v Bansku

Proběhnuté zájezdy

L811C
od 19.2.2021
do 27.2.2021
Prázdninový termín
9 dní
12 900 Kč

Teď může vyrazit lyžovat opravdu každý. Jarní prázdniny v dobrém středisku, se všemi službami v ceně. Ubytuj se v apartmánu, užij si saunu a nechej se rozmazlovat kuchyní v místních restauracích. Využij zázemí svého apartmánu pro drobné vaření, přípravu svačin, chlazení dobrého pivka nebo ušetři za polopenzi. Toto je zimní dovolená, kterou chceš zažít.

bulharsko-horyLyžování v Bulharsku - lyžařské středisko Bansko
Bansko Ski Area bylo několikrát vyhlášeno jako nejlepší lyžařské centrum v Bulharsku a považuje se za nejlepší na Balkáně. Najdeme zde 16 vleků, včetně kabinové lanovky devíti sedačkových lanovek. Sjezdovky mají celkovou délkou přes 70 km. Lyžuje se v nadmořské výšce 1300 - 2600 m n.m. Pravidelně se zde pořádají závody světového poháru. Svahy jsou upravovány Alpským způsobem. Většina sjezdovek je uměle zasněžována. Ve středisku je snowpark, několik půjčoven lyží a mnoho restaurací, které mohou obsluhovat na terase. Během lyžování si můžete vychutnat výhled na nádherné okolní hory s výškou kolem 3000 m n.m.
Oblast je ideální také pro okružní skialpové túry. Do oblasti pořádáme také skialpový zájezd.
V ceně zájezdu je zahrnutý skipas na 4 dny lyžování.
Informace k lyžařskému středisku najdete zde.

Program

Pátek - vyrážíme ve večerních hodinách z nástupních míst na Moravě
Sobota - přejezd Maďarska a Srbska, příjezd do střediska, ubytování v apartmánech, večeře v místní restauraci nebo na apartmánu. Předávka skipasů.
Neděle - první den lyžování
Pondělí - druhý den lyžování
Úterý - třetí den lyžování, možnost využít saunu v rezidenci
Středa - čtvrtý den lyžování
Čtvrtek - pátý den lyžování v Bansku, nebo po dohodě můžeme vyzkoušet jiné středisko v okolí. Skipas na tento den si pořídíte sami.
Pátek - vyklizení apartmánů, případně podle počasí dopolední lyžování. Odjezd přes Srbsko, Maďarsko zpět do ČR.
Sobota - příjezd do nástupních míst v dopoledních hodinách

Nocleh a strava

Ubytování je zajištěno v apartmánech ve středisku Bansko cca 200 m od nejbližší lanovky. Apartmány jsou účelně zařízeny, jak míváme zvykem v západoevropských destinacích. Využít můžete vybavenou kuchyň k vlastnímu vaření nebo jen chlazení potravin. V apartmánu je vždy koupelna, toaleta evropského typu, balkón nebo terasa. V rezidenci je k dispozici sauna. Jedna ložnice je oddělená, další osoby nocují v ložnici v obývacím pokoji s kuchyňským koutem.

Stravování vlastní. Využít můžete k vaření vybavené kuchyňské kouty v apartmánu. Většina klientů si však připravuje jen snídaně a večeře si užívají v některé z doporučených restaurací ve městě. Ceny jídel jsou srovnatelné s Českou republikou. Restaurace jsou v Bulharsku aktuálně otevřeny.

Za příplatek 1500 Kč můžeme zajistit polopenzi formou švédských stolů přímo v naší rezidenci.

Doprava

V základní ceně zájezdu je zahrnutá doprava. Tento zájezd realizujeme - v závislosti na počtu přihlášených – jedním nebo dvěma mikrobusy pro 8+1 osob, minibusem pro 19 osob nebo autobusem s kapacitou 49 míst. Díky tomuto výběru dopravních prostředků rušíme jen velmi málo zájezdů. Minimální počet účastníků pro konání tohoto zájezdu je 16 osob.
Z aktivních cestovních kanceláří máme nejširší nabídku nástupních míst na Moravě. U této akce nabízíme níže uvedená nástupní místa:

Nástupní místo zvolte v přihlášce na zájezd v rolovacím menu. Minimální počet osob pro realizaci nástupního místa jsou 4 osoby. Čtrnáct dní před odjezdem na zájezd Vás budeme informovat o tom, zda Vaše nástupní místo této podmínce vyhovuje, případně se domluvíme na dalších možnostech (spolujízda s jiným klientem, nejbližší možné nástupní místo, apod.). Skupinám nabízíme další nástupní místa po vzájemné dohodě s CK.
Přesné časy a konkrétní realizovaná odjezdová místa budou upřesněna v závěrečných informacích k zájezdu, která obdržíte e-mailem 10-7 dní před odjezdem.
Vlastní doprava je možná se slevou 1000,- Kč

Důležité informace

Náročnost:
Jedná se o lyžařský zájezd. Na místě jsou k dispozici modré, červené i černé sjezdovky. Vzhledem ke zkrácené délce lyžařského zájezdu hodnotíme akci jako snadnou.

Vybavení:
Bereme si vlastní lyže, stejně jako je možné si je půjčit na místě. Budete potřebovat zimní oblečení na lyžování, oblečení na ubytování a na cestu/do města. Doporučujeme lyžařskou přilbu, která není v Bulharsku povinná. Potraviny je možné zakoupit na místě, případně využít služeb místních restaurací.

Počasí:
Lokální informace o počasí najdete zde..

Covid-19:
Situace v Bulharsku je k dnešnímu dni stále jedna z nejlepších v Evropě. Pro cesty do Bulharska je potřeba PCR test, ale není vyžadována karanténa. Při cestě zpět do ČR je potřeba absolvovat antigenní test a do pěti dnů po návratu také PCR test. Lyžařské středisko funguje, stejně jako obchody a restaurace. Zde najdete informace ohledně situace Covid-19 v Bulharsku.

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Technické vychytávky
Naši průvodci jsou vybavení GPS modulem pro jejich sledování. Používáme elektronické mapy ve formátu mapy.cz a komunikujeme s klienty ve skupině zřízené v aplikaci WhatsApp. Díky tomu je Vaše orientace jednodušší. Zájemci se mohou pohybovat i sami, bez doprovodu průvodce. Další informace obdržíte v pokynech na cestu.

Cena

Základní cena: 12900Kč

Cena zahrnuje:

 • dopravu mikrobusem, minibusem nebo autobusem
 • 6x ubytování v apartmánech pro 4 osoby max 200 m od lyžařského vleku
 • 4x skipas Bansko pro dospělou osobu
 • možnost využití sauny v rezidenci
 • doprovod česky mluvícího průvodce a organizátora, který Vám se vším poradí a pomůže
 • služby CK, včetně pojištění proti úpadku

Cena nezahrnuje:

 • skipas na pátý den lyžování v Bansku či jiném středisku, které navštívíme po dohodě a podle počasí - Ceny skipasů najdete zde.. 1 BGN = cca 14 Kč.
 • testy nutné pro cestování do/z Bulharska
 • stravování - užijeme si skvělou bulharskou gastronomii a otevřené restaurace !
 • pojištění do zahraničí

Slevy:

 • skipas dítě 7-12 let: -1400 Kč
 • skipas dítě do 7 let: -2600 Kč
 • skipas senior nad 75 let: -2600 Kč
 • skipas student: -250 Kč

Příplatek:

 • polopenze k ubytování: +1500 Kč

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
19.2.2021 - 27.2.2021
Délka pobytu:
9 dní
Destinace:
Bulharsko
ApartmányStrava z vlastních zásobAutobusDodávkaMinibus
Cena 12 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím