Maklenbursko na kole a na lodi

Plavba po jezerech v okolí řeky Havel

Proběhnuté zájezdy

C918
od 28.5.2022
do 5.6.2022
STOP - vyprodáno
9 dní
25 000 Kč

Tradiční zájezd s ubytováním na lodi a pohodovou cykloturistikou v oblasti Brandenburgska a Maklenburgska v Německu. Těšit se můžeš na soustavu nádherných jezer a rybníků v okolí národního parku Müritz, které jsou spojeny zejména řekou Havel a četnými plavebními kanály.

Maklenburgska na lodi a na kole Nejkrásnější místa, která navštívíme jsou zejména město Rheinsberg se známým hradem založeným Frederikem II. Velikým, Fürstenberg, město Neustrelitz s krásným náměstím a řadou památek. Uvidíme zajímavou architekturu staveb ve Wesenberg. Všechny trasy mezi městy a památkami vedou nádherným krajem plným lesů, jezer a rybníků v jezerní oblasti Maklenburska, přesto po perfektně udržovaných a značených cyklostezkách. Určitě budeme mít možnost se také vykoupat. Některé etapy vedou přes známý národní park Müritz s rozlohou přes 300 km2.

Program

sobota 28. 5. V brzkých ranních hodinách vyrazíme z Brna přes Prahu směrem do Německa. V přístavu Marina Wolfsbruck převezmeme první loď a zahájíme krátkou etapu do Fürstenberg. Nocleh ve Fürstenberg u krásného jezera Röblinsee. V druhém přístavu převezmeme druhou loď a spojíme jejich plavby. Večeře, tradiční uvítací večírek. Mapka a převýšení.
neděle 29. 5. Snídaně. Lodě se přesouvají do mariny Lychen. Na kole nakoukneme do národního parku Müritz Nationalpark skrz Dabelow, okolo jezera Grosser Gadowsee, Wokuhl, s prohlídkou města Fürstensee a okolo jezera Gorsser Fürstenseer See. Max 50 km. Večeře. Mapka a převýšení.
pondělí 30. 5. Snídaně. Přejezd do mariny Templin. Cyklotrasa vede k větrnému mlýnu v Bredereiche, dále do pracovního tábora Ziegeleipark Mildenberg, kde si prohlédneme řadu technických zajímavostí. Projedeme se také v okolí řeky Havel. Dále k rozhledně Hindenburg a do města Templin. Max 55km. Večeře. Trasa a převýšení.
úterý 31. 5. Snídaně. Přejezd lodí zpět do mariny Fürstenberg. Dnes si užijete plavbu, odpočinek a relaxaci na lodi. Zájemci mohou projet jinou alternativní trasu mezi četnými jezery, které se nachází v okolí řeky Havel.
středa 1. 6. Snídaně. Přejezd do mariny Wesenberg. Na kole pojedeme v okolí jezer Wangnitzsee, Drewensee a Havel Woblitzsee. Prohlédneme si historické město Wesenberg s hradem. Max 30 km. Mapka a převýšení.
čtvrtek 2. 6. Snídaně. Přejezd do mariny Neustrelitz. Na kole opět zavítáme do národního parku Müritz. Prohlédneme si jezero Käbeliksee a také pojedeme okolo Zierker See. Závěr dne budeme věnovat městu Neustrelitz. Max 50 km. Mapka a převýšení..
pátek 3. 6. Snídaně. Návrat do marín Fürstenberg a Marina Wolsfbruch. Můžete jet lodí nebo se projet na kole směrem na jih přes Wesenberg. Pojedeme okolo dalších jezer, např. Woblitzsee, nebo Grosser Labussee. Max 35 km. Mapka a převýšení do Wolsbruch., Mapka a převýšení do Fürstenberg.. Večeře. Dnes strávíme večer odděleně, každá loď ve svém přístavu.
sobota 4. 6. Snídaně. Předávka lodí v přístavech, svoz obou skupin do autobusu a společně přejezd přes Německo do ČR.
neděle 5. 6. příjezd do Brna v dopoledních hodinách

Nocleh a strava

planek-vision-4 Ubytování je zajištěno na lodi Vision 4 pro 8 osob. Loď je vybavena čtyřmi oddělenými kajutami pro dvě osoby. Každá kajuta má své vlastní WC a koupelnu. Na lodi je společný obývací pokoj a kuchyně pro přípravu polopenze. Na palubě je posezení pod stanovým přístřeškem proti slunci a dešti a gril, který také využijeme k přípravě jedné z večeří.
Během pobytu ti připravíme chutnou polopenzi. Maklenburgska na lodi a na kole Snídaně je formou jednoduchého bufetu vždy s hlavním chodem (vajíčko, párek, topinky, pomazánky, apod.). K dispozici jsou teplé a studené nápoje, müsli, jogurt, sýry, salámy, něco sladkého). Večeře zpravidla o třech chodech (polévka, hlavní chod a salát). Jídla připravujeme s českých zásob doplněných o kvalitní německé potraviny.
Během pobytu je možné si zakoupit české pivo.

Doprava

minibus V základní ceně zájezdu je zahrnuta doprava. Na tento zájezd cestujeme minibusem pro 19 osob. Odjíždíme z celé řady nástupních míst na Moravě, od Ostravy až po Brno. Detaily je nutné vyplnit v rámci přihlášky. Vlastní doprava je také možná. Podrobné informace a fotky najdeš zde.
Přeprava kol je zajištěna cyklovlekem pro 22 kol. Více informací zde.
Akceptujeme přepravu elektrokol, kapacita je však omezená a je tedy nutné elektrokolo zaregistrovat v textu poznámky.

Důležité informace

Rezervaci doporučujeme do 15.2.2022

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdeš zde.

Cena

Základní cena: 25 000 Kč

Cena zahrnuje:

  • dopravu do Německa a zpět
  • 7x ubytování a pronájem kvalitní lodi pro 8 osob
  • 7x polopenze (snídaně formou bufetu, večeře o třech chodech), grilování.
  • práci kapitána, řidiče a kuchaře v jedné osobě
  • pohonné hmoty pro loď, kotvení lodi, poplatky v přístavech, dálniční poplatky
  • pojištění CK proti úpadku, DPH a další výdaje cestovní kanceláře

Cena nezahrnuje:

  • obědy a svačiny během dne
  • vstupné do navštívených objektů
  • další výdaje neuvedené v "cena zahrnuje".

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
28.5.2022 - 5.6.2022
Délka pobytu:
9 dní
Destinace:
Německo
Mobilní dům, karavan, chatkaPolopenzeMinibus
Cena 25 000 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím