Maklenbursko na kole a na lodi

Německo - nejkrásnější jezerní oblast

Proběhnuté zájezdy

919
od 19.7.2019
do 28.7.2019
STOP - vyprodáno
10 dní
21 000 Kč

Tradiční zájezd s ubytováním na lodi a pohodovou cykloturistikou v oblasti Brandenburgska a Maklenburgska v Německu. Těšit se můžete na soustavu nádherných jezer a rybníků, které jsou spojeny řekami a plavebními kanály. Čekají nás hejna ptáků, rákosí, šťavnatá krajina, která tolik kontrastuje s loňskou vyprahlou oblasti jezera Grand Lago v Portugalsku.

classic-star-nemeckoNejkrásnější místa, které navštívíme jsou zámek a zahrady Sanssouci v Postupimi (UNESCO) na cestě do přístavu, dále město Rheinsberg se známým hradem založeným Frederikem II. Velikým, Fürstenberg, město Neustrelitz s krásným náměstím a řadou památek, Mirow s barokním zámkem. Projedeme se po jezeře Müritzsee. Uvidíme zajímavou architekturu staveb ve Wesenberg. Cestou zpět navštívíme Berlín. Všechny trasy mezi městy a památkami vedou nádherným krajem plným jezer a rybníků v jezerní oblasti Maklenburska. Určitě budeme mít možnost se v nejednom z nich vykoupat. Najdeme zde také známý národní park Müritz s rozlohou přes 300 km2.

Program

Pátek 19.7. v nočních hodinách vyrazíme z Brna a Prahy směrem do Německa.
Sobota 20.7. prohlídka Postupimi (zahrady a zámek Sanssouci - UNESCO) a přejezd do přístavu Marina Wolfsbruch. Nalodění, ubytování, uvítací večírek a první večeře.
Neděle 21.7. Snídaně. Cyklistika do krásného města Rheinsberg na řece Rýn s krásným hradem, loď stále v Marina Wolfsbruch (30 km po rovině). Večeře.
Pondělí 22.7. Snídaně. Cyklistika do Fürstenberg lesní cestou podél jezer Großer Pälitzsee a Menowsee (25 km). Loď pojede z Marina Wolfsbruch do Fürstenberg. Večeře.
Úterý 23.7. Snídaně. Cyklistika z Fürstenberg do Wesenberg (25 km). Cestou jezero Elbogensee, Plätlinsee a Woblitzee. Lodí do stejného města. Večeře.
Středa 24.7. Snídaně. Loď ve stejném přístavu. Na kole do krásného Neustrelitz plného kostelů a jiných zajímavých budov. Zpět k lodi (30 km).
Čtvrtek 25.7. Snídaně. Lodí i na kole do Rechlin u jezera Müritz (30 km). Možnost prodloužení trasy na pobřeží jezera.
Pátek 26.7. Snídaně. Návrat do Marina Wolfsbruch. Na kole 27 km. Závěrečná večeře.
Sobota 27.7. Snídaně. Předávka lodi. Autobusem přejezd do Berlína. Prohlídka města a odjezd zpět do ČR.
Neděle 28.7. příjezd do Brna.

Nocleh a strava

Ubytování je zajištěno na lodi Classic Star pro 10 osob. Loď je vybavena čtyřmi oddělenými kaujatami pro dvě osoby. Dále zde najdeme dvě WC a dvě koupelny, obývací pokoj a kuchyň, kde Vám kapitán připraví chutnou polopenzi. Na lodi je posezení jak v obývacím pokoji, tak na palubě.
Během pobytu Vám bude připravena chutná polopenze. Snídaně je formou jednoduchého bufetu vždy s hlavním chodem (vajíčko, párek, topinky, pomazánky, apod.). K dispozici jsou teplé a studené nápoje, müsli, jogurt, sýry, salámy, něco sladkého). Večeře jsou tří chodové (polévka, hlavní chod a salát). Jídla připravujeme s českých zásob doplněných o kvalitní Německé potraviny.
Během pobytu je možné si zakoupit české pivo.

Doprava

Dopravu zajišťujeme minibusem společnosti Huslik pro 16 klientů v případě zaplnění dvou lodí nebo mikrobusem pro 8 klientů v případě zaplnění jen jedné lodi. Vaše kola přepravíme v bezpečném cyklovleku nebo zabalené v cyklistických vacích (podle velikosti skupiny).

Důležité informace

Rezervaci doporučujeme do 15.2.2019

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Cena

Základní cena: 21 000 Kč

Cena zahrnuje:

  • dopravu do Německa a zpět
  • 7x ubytování a pronájem kvalitní lodi pro 10 osob
  • 7x polopenze (snídaně formou bufetu, večeře o třech chodech)
  • práci kapitána, řidiče a kuchaře v jedné osobě
  • pohonné hmoty pro loď, kotvení lodi, poplatky v přístavech, dálniční poplatky
  • pojištění CK proti úpadku, DPH a další výdaje cestovní kanceláře

Cena nezahrnuje:

  • obědy a svačiny během dne
  • vstupné do navštívených objektů
  • další výdaje neuvedené v "cena zahrnuje".

Nejlehčí program

Velmi lehký program vhodný pro průměrně zdatné turisty, rodiny s dětmi i seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
19.7.2019 - 28.7.2019
Délka pobytu:
10 dní
Destinace:
Německo
Mobilní dům, karavan, chatkaPolopenzeMikrobusMinibus
Cena 21 000 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím