Chorvatské ostrovy cyklojachtou

Cykloturistika a turistika s ubytováním na lodi

Vyberte si termín

C315
od 25.7.2024
do 3.8.2024
Prázdninový termín
10 dní
23 900 Kč
C316
od 5.9.2024
do 14.9.2024
STOP - vyprodáno
10 dní
23 900 Kč

Na tomto zájezdu budeme jezdit na kole, nebo chodit pěšky po krásných ostrovech Brač, Hvar a Korčula v Chorvatsku. Budeme jíst a spát na tradiční lodi Senia, která nás také po ostrovech povozí. Garantujeme skvělé cyklo etapy v přírodě, dostatek koupání, šnorchlování a pohodové sportovní i kulturní zážitky.

jídelnaBěhem našeho cyklistického putování navštívíme mimo jiné tato místa a ostrovy:

 • ostrov Hvar - nejslunnější ostrov Chorvatska. Plno starobylých přímořských měst Hvar, Stari Grad, Jelsa a Vrboska, do jejichž úzkých uliček, kostelů, klášterů, muzeí a dalších historických památek zavítáme.
 • ostrov Korčula - Část ostrova je hornatá, horské hřbety dosahují výšky přes 500 metrů, např. Klupca (568 m), Kom (510 m). Značnou část ostrova však tvoří několik velmi úrodných polí (Čarsko polje, Blatsko polje a další), kde se pěstuje velmi kvalitní vinná réva, jižní ovoce a další plodiny. Právě odtud pocházejí některá velmi oblíbená vína, např. Pošip.
 • Split - je významným turistickým cílem, jednak díky svým historickým památkám, jednak jako výchozí bod pro letní dovolené na okolních ostrovech. Historické jádro města (Grad) je zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO.
 • ostrov Brač - Ostrov Brač je třetí největší a současně nejvyšší ostrov Jadranu - jeho nejvyšší vrchol - Vidova gora dosahuje 780 m. Má * cenné historické památky, mimo jiné 116 kostelů a kostelíků, přírodní rarity, krásné pláže a vynikající podmínky pro rekreaci.

Program

brac1. den - odpolední odjezd z nástupních míst přes Rakousko a Slovinsko do Chorvatska
2. den - příjezd do přístavu u Splitu, nalodění, ubytování a přejezd na ostrov Hvar. Cyklo etapa v okolí Starigrad na divokou pláž Dubnica. Nocleh v krásném Starém Gradu, večerní město je úžasné. Večeře. V případě nepříznivého počasí děláme ještě jednu cyklo etapu na Hvaru na jeho jižní závětrnou část.
3. den - snídaně na lodi, cykloturistika po ostrově Hvar. Výjezd do sedla přes vesnici Velo a Malo Grablje (fotogenické opuštěné město). Sjezd do hlavního města Hvar, prohlídka a nalodění. Přejezd na ostrov Korčula do přístavu Vela Luka. Krátká etapa po okolí. Večeře na lodi.
4. den - snídaně na lodi, cykloturistika po ostrově Korčula. Krásná etapa podél severního břehu ostrova v přírodě, mimo provoz s několika možnostmi koupání. Prohlídka tradičního města Korčula. Večeře na lodi v klidném přístavu Račišće.
5. den - snídaně na lodi, cykloturistika do krásného přístavu Jelsa. Cestou koupání a zajímavá místa severní části ostrova Korčula.
6. den - snídaně na lodi, večeře na lodi. Rezervní den horší počasí, vlny nebo naopak pro návštěvu ostrova Vis, bude-li to možné.
7. den - snídaně na lodi, přejezd do přístavu Sučuraj na konci ostrova Hvar. Na kole do města Bol se světoznámou pláží Zlatni rat. Skvělý výjezd do sedla na náhorní plošinu plnou borovic. Sjezd do přístavu Postira. Nocleh a večeře na lodi.
8. den - snídaně na lodi, Etapa z Postira do Milna podél moře s řadou koupacích možností. Možná je i varianta plavby na lodi s odpočinkem a etapou v okolí Milna. Přejezd na pevninu do přístavu u Splitu. Večerní prohlídka Splitu na kole. Večeře na lodi.
9. den - snídaně na lodi, vyklizení lodi do autobusu. Přejezd přes Chorvatsko, Slovinsko a Rakousko zpět do ČR.
10. den - Příjezd do ČR v brzkých ranních hodinách a dostatek času na odpočinek před návratem do pracovního procesu.

Celý program je možné využít také bez kola formou turistiky a pěších procházek s návštěvou městeček a s koupáním v okolí přístavů. Program je orientační a je závislý na předpovědi počasí, vln, větru. O konečné verzi programu rozhoduje kapitán lodi, jehož snahou je naše maximální spokojenost a dostatek cyklistických příležitostí.

Nocleh a strava

chorvatské ostrovy cyklojachtou seniaUbytování na lodi Senia
Celková kapacita lodi je 20 osob. Máme k dispozici kajuty pro 2 osoby. Každá kajuta je vybavena dvěma lůžky nad sebou. Většina kajut má společné sociální zařízení na lodi. Kabiny jsou vybaveny klimatizací. Jedna kabina má vlastní sociální zařízení a toaletu (za příplatek).
Dále je loď vybavena salónem, což je krytá část lodi, kde je možné konzumovat jídlo, funguje zde také Wifi internet. Na zádi je ještě jedna krytá místnost se stoly vhodná pro debaty, společenské hry, setkání a další aktivity.
Na lodi je skvělá venkovní terasa, která slouží k opalování během plavby, konzumaci jídla a pití pod širým nebem a k vyhlížení blížící se pevniny.
Loď řídí zkušený kapitán Edo a postará se o Vás jeho několikačlenná posádka.

Stravování
Budeme se stravovat formou polopenze, kterou nám připraví posádka lodi z chorvatských zásob. Ochutnáme skvělou chorvatskou kuchyni, stejně jako různé středomořské speciality. Užijeme si grilované ryby, dobré víno i tvrdší alkohol. Nápoje nejsou v ceně a za jejich konzumaci zaplatíte posádce na konci pobytu. Ceny jsou příznivé.

Doprava

minibus-dvacet-osob V základní ceně zájezdu je zahrnuta doprava. Na tento zájezd cestujeme minibusem pro 19 osob. Nabízíme nástupní místa po celé Moravě (od Ostravy až po Brno). Detaily je nutné vyplnit v rámci přihlášky. Vlastní doprava je také možná se slevou 1000 Kč/osobu.
Podrobné informace a fotky najdeš zde. Přeprava kol je zajištěna menším cyklovlekem pro 22 kol. Více informací zde. Akceptujeme přepravu elektrokol, kapacita je však omezená a je tedy nutné elektrokolo zaregistrovat v textu poznámky.
Kapitán lodi vybírá poplatek za elektrokolo ve výši 25 EUR.

Důležité informace

Náročnost:
Zájezd je určen pro všechny věkové a výkonnostní kategorie včetně dětí a seniorů. Náročnost je možné upravit zkrácením či vynecháním některých částí etap. Můžete si užít také jen jízdu a pobyt na lodi a kolo využít k přesouvání na nejbližší pláže či k prohlídce blízkých městeček.
Vybavení:
Zájezd je vhodný pro trekové, silniční i horské kolo. Užít si ho mohou také uživatelé koloběžek. Potřebovat budete samozřejmě dostatek tekutin, vhodné letní oblečení, šnorchlovací a plavací potřeby a další vybavení. Více v závěrečných informacích na cestu.
Počasí:
Lokální informace o počasí najdete zde..
Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Cena

Základní cena: 23900,- Kč

Základní cena zahrnuje:

 • dopravu do Chorvatska mikrobusem nebo minibusem s cyklovlekem
 • 7x ubytování na lodi v dvojlůžkové kajutě
 • 7x polopenze na lodi v chorvatském stylu
 • pobytová taxa, energie, přístavní poplatky, práce posádky lodi
 • zapůjčení paddle boardu, split boardu, šnorchlovacího vybavení, pokud to počasí dovolí
 • práci průvodce, organizátora, tlumočníka v jedné osobě, náklady CK, pojištění CK proti úpadku, DPH

Základní cena nezahrnuje:

 • Pojištění na cesty
 • spotřeba alkoholických a nealkoholických nápojů a individuální stravy na lodi mimo polopenzi
 • poplatek za nabíjení elektrokola (25 EUR/kolo/pobyt)

Příplatky:

 • kajuta s WC na pokoji: +2500 Kč/osobu (max. 1 kajuta pro 2 osoby)
 • kajuta na horní palubě bez toalety: +1500 Kč/osobu (max. 2 kajuty po dvou osobách)

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
25.7.2024 - 3.8.2024
Délka pobytu:
10 dní
Destinace:
Chorvatsko
Horská chataPolopenzeAutomobilem (Vlastní doprava)DodávkaMinibus
Cena 23 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím