Proběhnuté zájezdy

C315
od 16.9.2022
do 25.9.2022
STOP - vyprodáno / zrušeno
10 dní
16 900 Kč

Na tomto zájezdu budeme jezdit na kole, nebo chodit pěšky po krásných ostrovech Brač, Vis, Hvar a Korčula v Chorvatsku. Budeme jíst a spát na krásné lodi, která nás také po ostrovech povozí. Garantujeme dostatek koupání, šnorchlování a pohodové sportovní i kulturní zážitky.

jídelnaBěhem našeho cyklistického putování navštívíme mimo jiné tato místa a ostrovy:

 • ostrov Vis - část vnitrozemí tvoří úrodné polje, zemědělsky plně využívané (vinná réva, ovoce, zelenina, olivovníky). Nejvyšším bodem je Hum (587 m) na jihozápadě ostrova. Jižní pobřeží ostrova je tvořeno mnoha malými krásnými zátokami. Proslulá je zejména úzká, mezi skalami uzavřená zátoka Stiniva.
 • ostrov Hvar - nejslunnější ostrov Chorvatska. Plno starobylých přímořských měst Hvar, Stari Grad, Jelsa a Vrboska, do jejichž úzkých uliček, kostelů, klášterů, muzeí a dalších historických památek zavítáme.
 • ostrov Korčula - Část ostrova je hornatá, horské hřbety dosahují výšky přes 500 metrů, např. Klupca (568 m), Kom (510 m). Značnou část ostrova však tvoří několik velmi úrodných polí (Čarsko polje, Blatsko polje a další), kde se pěstuje velmi kvalitní vinná réva, jižní ovoce a další plodiny. Právě odtud pocházejí některá velmi oblíbená vína, např. Pošip.
 • Split - je významným turistickým cílem, jednak díky svým historickým památkám, jednak jako výchozí bod pro letní dovolené na okolních ostrovech. Historické jádro města (Grad) je zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO.
 • ostrov Brač - Ostrov Brač je třetí největší a současně nejvyšší ostrov Jadranu - jeho nejvyšší vrchol - Vidova gora dosahuje 780 m. Má * cenné historické památky, mimo jiné 116 kostelů a kostelíků, přírodní rarity, krásné pláže a vynikající podmínky pro rekreaci.

Program

1. den - odjezd z nástupních míst minibusem nebo autobusem s cyklovlekem do Chorvatska v odpoledních hodinách
2. den - příjezd do Splitu, nalodění, ubytování a přejezd na ostrov Brač. Cykloetapa po ostrově Brač z Milna do Bol. Přejezd na ostrov Hvar do městečka Jelsa. Nocleh na lodi s večeří.
3. den - snídaně na lodi, cykloturistika po ostrově Hvar s návštěvou nejkrásnějších míst. Prohlídka města Hvar, přejezd lodí na ostrov Vis. Večeře na lodi.
4. den - snídaně na lodi, cykloturistika po ostrově Vis. Dostatek odpočinku a koupání. Cesta na ostrov Vis záleží na počasí a vlnách. Změna programu vyhrazena. Večeře na lodi.
5. den - rezervní den pro případ vln, špatného počasí, větru či jiných komplikací na moři. V případě bezproblémového průběhu, jeden celý odpočinkový den na jednom z ostrovů. Opalování, koupání, apod.
6. den - snídaně na lodi, přejezd na ostrov Korčula. Cykloturistika po ostrově Korčula z města Vela Luka do města Korčula. Večeře na lodi.
7. den - snídaně na lodi, přejezd na ostrov Hvar do obce Sučuraj. Cykloturistika po ostrově Hvar do obce Jelsa. Večeře na lodi
8. den - snídaně na lodi, přejezd na ostrov Brač do obce Sumartin. Cyklistika po ostrově Brač do obce Postira. Večeře na lodi
9. den - snídaně na lodi, cyklistika do obce Milna, přejezd do Splitu, prohlídka historického centra města (UNESCO). Odjezd do ČR
10. den - příjezd v ranních hodinách do nástupních míst na Moravě.

Individuálně je možné využít celý program pro pěší procházky a návštěvy jednotlivých městeček s koupáním.

Nocleh a strava

Ubytování na lodi Senia
Celková kapacita lodi je 22 osob. Máme k dispozici kajuty pro 2 osoby. Každá kajuta je vybavena dvěma lůžky nad sebou. Většina kajut má společné sociální zařízení na lodi. Kabiny jsou vybaveny klimatizací. Některé kabiny mají vlastní sociální zařízení a toalety.
Dále je loď vybavena salónem, což je krytá část lodi, kde je možné konzumovat jídlo, funguje zde Wifi internet, klimatizace. V další části lodi je ještě jedna krytá místnost se stoly vhodná pro debaty, společenské hry, setkání a další aktivity.
Na lodi je skvělá venkovní terasa, která slouží k opalování během plavby, konzumaci jídla a pití pod širým nebem a k vyhlížení blížící se pevniny.
Loď řídí zkušený kapitán Edo a postará se o Vás jeho několikačlenná posádka.

Stravování
Budeme se stravovat formou polopenze, kterou nám připraví posádka lodi z chorvatských zásob. Ochutnáme skvělou chorvatskou kuchyni, stejně jako různé středomořské speciality. Užijeme si grilované ryby, dobré víno i tvrdší alkohol. Alkoholické nápoje nejsou v ceně.

Doprava

V základní ceně zájezdu je zahrnutá doprava. Tento zájezd realizujeme - v závislosti na počtu přihlášených – jedním nebo dvěma mikrobusy pro 8 osob nebo minibusem pro 19 osob. Díky tomuto výběru dopravních prostředků rušíme jen velmi málo zájezdů. Minimální počet účastníků pro konání tohoto zájezdu je 14 osob.
Z aktivních cestovních kanceláří máme nejširší nabídku nástupních míst na Moravě. U této akce nabízíme níže uvedená nástupní místa:

Nástupní místo zvolte v přihlášce na zájezd v rolovacím menu. Minimální počet osob pro realizaci nástupního místa jsou 4 osoby. Čtrnáct dní před odjezdem na zájezd Vás budeme informovat o tom, zda Vaše nástupní místo této podmínce vyhovuje, případně se domluvíme na dalších možnostech (spolujízda s jiným klientem, nejbližší možné nástupní místo, apod.). Skupinám nabízíme další nástupní místa po vzájemné dohodě s CK.
Přesné časy a konkrétní realizovaná odjezdová místa budou upřesněna v závěrečných informacích k zájezdu, která obdržíte e-mailem 10-7 dní před odjezdem.
Vlastní doprava je možná se slevou 600,- Kč
Přeprava kol je zajištěna cyklovlekem pro 22 kol. informací zde.
Akceptujeme přepravu elektrokol. V přihlášce své elektrokolo zaregistrujte v textu poznámky. Počet elektrokol na každém zájezdu je vzhledem ke kapacitě cyklovleků omezený. Nenahlášené elektrokolo nemusí být u nástupu akceptováno.

Důležité informace

Náročnost:
Zájezd je určen pro všechny věkové a výkonnostní kategorie včetně dětí a seniorů. Náročnost je možné upravit zkrácením či vynecháním některých částí etap. Můžete si užít také jen jízdu a pobyt na lodi a kolo využít k přesouvání na nejbližší pláže či k prohlídce blízkých městeček.
Vybavení:
Zájezd je vhodný pro trekové, silniční i horské kolo. Užít si ho mohou také uživatelé koloběžek. Potřebovat budete samozřejmě dostatek tekutin, vhodné letní oblečení, šnorchlovací a plavací potřeby a další vybavení. Více v závěrečných informacích na cestu.
Počasí:
Lokální informace o počasí najdete zde..
Covid-19:
Informace o možnostech a podmínkách cestování najdete zde.. Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.
Technické vychytávky
Naši průvodci jsou vybavení GPS modulem pro jejich sledování. Používáme elektronické mapy ve formátu mapy.cz a komunikujeme s klienty ve skupině zřízené v aplikaci WhatsApp. Díky tomu je Vaše orientace jednodušší. Zájemci se mohou pohybovat i sami, bez doprovodu průvodce. Další informace obdržíte v pokynech na cestu.

Cena

Zaváděcí cena: 16900,- Kč

Základní cena zahrnuje:

 • dopravu do Chorvatska mikrobusem nebo minibusem s cyklovlekem
 • 7x ubytování na lodi v dvojlůžkové kajutě
 • 7x polopenze na lodi v chorvatském stylu
 • pobytová taxa, energie, přístavní poplatky, práce posádky lodi
 • zapůjčení paddle boardu, split boardu, šnorchlovacího vybavení
 • práci průvodce, organizátora, tlumočníka v jedné osobě, náklady CK, pojištění CK proti úpadku, DPH

Základní cena nezahrnuje:

 • náklady na případné testování pro cestu do Chorvatska a pro návrat do ČR, bude-li potřeba
 • Pojištění na cesty
 • spotřeba alkoholických a nealkoholických nápojů a individuální stravy na lodi mimo polopenzi

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
16.9.2022 - 25.9.2022
Délka pobytu:
10 dní
Destinace:
Chorvatsko
Horská chataPolopenzeAutomobilem (Vlastní doprava)DodávkouMinibus
Cena 16 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím