Belgie na lodi a na kole

Nejkrásnější místa Flander z hausbótu a sedla kola

Proběhnuté zájezdy

V918
od 12.7.2024
do 21.7.2024
Poslední volné místo
10 dní
22 500 Kč

Čekají Vás středověká města, bohatá kultura, dramatická architektura, ale také čokoláda, klidná krajina a pohodové vlámské vodní cesty. Navštívíme Bruges (UNESCO), Oostende, Nieuwpoort a další skvostná místa.

bruggy-kanalDomovský přístav Nieuwpoort - odtud vyrážíme, zde se zase vracíme. Netradiční památník Albarta I, fotogenický maják, radnice. Navštívíme také Oostende s písečnými plážemi, promenádou, zajímavým historickým přístavem, dále historické Brugge (UNESCO) - "Benátky severu" plné kanálů, typických domů, s řadou muzeí a skvělých restaurací.
Neméně zajímavý je Gent na soutoku dvou řek Šeldy a Leie, hlavní centrum vlámské provincie se třemi věžemi, katedrálou, zvonicí, řadou kostelů, s krásnou radnicí a gradem Gravensteen.
Cestou zpět si prohlédneme Kortrijk s krásnými obrannými věžemi, kostelní věží či středověkou radnicí, dále Tielt se zajímavou zvonicí na tržním náměstí, podíváme se do Blankenberge s nejdelší tramvajovou tratí na světě a přírodní rezervací plnou porostů orchidejí. Ve Veurne jistě zaujme tržní náměstí s krásnými budovami.

Program

namesti-bruggy1. den - Ve večerních hodinách odjezd z Kroměříže, Brna a dalších nástupních míst.
2. den - Příjezd do Belgie, ubytování, krátká etapa do letoviska Koksijde, možnost večerní prohlídky města Nieuwpoort, večeře.
3. den - Snídaně, cykloetapa podél Severního moře přes krásné Ooostende a dále vnitrozemím do Brugge (UNESCO) - Benátky severu s historickým centrem, řadou muzeí, skvělými restauracemi, kanály a celou řadou krásných památek. Etapa 50 km. Večeře.
4. den - Snídaně, přejezd vnitrozemím do města Deinze, zde nocleh na 3 noci. Etapa cca 40 km. Večeře.
5. den - Snídaně, celodenní výlet, bez podpory lodi, do města Gent s historickým centrem města. Návrat do přístavu Deinze. Etapa cca 50 km.
6. den - Snídaně, celodenní výlet, bez podpory lodi, do města Kortrijk, Tielt a Aater. Návrat zpět do Deinze, nebo s podporou lodi do přístavu mezi Deinze a Brugge (dle počasí, nálady, větru, apod.). Etapa kolem 50-60 km. Večeře.
7. den - Snídaně, návrat do Brugge. Tentokrát si užiješ odpočinek na lodi a delší plavbu. Odpolední etapa z Brugge k moři do letovisek Blankenberge a Knokke-Heist s nekonečnými písečnými plážemi. Etapa cca 50 km.
8. den - Snídaně, návrat do Nieuwpoort, tentokrát vnitrozemím s návštěvou měst Gistel a Veurne. Zpět přes Koksijde do domovského přístavu. Večeře.
9. - 10. den - Snídaně, vyklizení a předání lodi, odjezd z Belgie a v nočních až brzkých ranních hodinách návrat do nástupních míst v ČR.

Nocleh a strava

magnifique-loznice-2Ubytování je zajištěno na lodi Magnifique se čtyřmi kajutami. Ve dvou kajutách jsou manželské postele, v dalších dvou kajutách jsou dvě oddělené postele (bez patra). K dispozici jsou tři toalety se sprchovým koutem. Kapitán nocuje ve společenské místnosti na rozkládacím gauči. Na palubě lodi se nachází prostor s posezením.

V ceně zájezdu je zahrnutá 7x polopenze z naší polní kuchyně. Potraviny dovážíme z ČR a doplňujeme je surovinami podle potřeby z Belgie. Na místě vaří s láskou chutné a zdravé jídlo přímo na lodi náš kapitán. Používáme kvalitní masové konzervy firmy Švéda quality z Hodonína. Bezlepková dieta a vegetariánská strava je možná na vyžádání.
Další informace a fotografie z naší polní kuchyně najdeš zde.

Doprava

autobus FRČÍME V základní ceně zájezdu je zahrnuta doprava. Na tento zájezd cestujeme minibusem pro 19 osob, nebo dodávkou pro 8 osob. Nabízíme nástupní místa po celé Moravě (od Ostravy až po Brno) i v Čechách (Praha a Plzeň). Detaily je nutné vyplnit v rámci přihlášky. Vlastní doprava je také možná.
Podrobné informace a fotky najdeš zde. Přeprava kol je zajištěna menším cyklovlekem pro 22 kol, nebo novým vlekem pro 10 kol. Více informací zde. Akceptujeme přepravu elektrokol, kapacita je však omezená a je tedy nutné elektrokolo zaregistrovat v textu poznámky.

Cena

Základní cena: 29.500 Kč Základní cena nyní 22.500 Kč
Pro rezervaci stačí kliknout na oranžovou šipku "rezervovat" níže.

Cena zahrnuje:

  • dopravu mikrobusem nebo minibusem z Brna
  • pronájem lodi a 7x ubytování v přístavech,
  • 7x polopenzi,
  • PHM, pojištění a náplně do lodi
  • práce řidiče, kapitána a průvodce v jedné osobě
  • DPH, pojištění CK proti úpadku a další výdaje cestovní kanceláře

Cena nezahrnuje:

  • komplexní pojištění na cesty Union Turista A30 (+50-70 Kč/den)
  • vstupy do navštívených památek a objektů
  • vše, co není zahrnuto v cena zahrnuje

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
12.7.2024 - 21.7.2024
Délka pobytu:
10 dní
Destinace:
Belgie
Mobilní dům, karavan, chatkaPolopenzeAutomobilem (Vlastní doprava)DodávkaMinibus
Cena 22 500 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím