Alsasko na lodi a na kole

Po kanále de la Marne au Rhin

Proběhnuté zájezdy

C992
od 15.7.2023
do 22.7.2023
Poslední volná místa
8 dní
26 900 Kč

Oblíbená trasa po kanále Canal de la Marne au Rhin nás zavede ze Štrasburku do údolí Sarre. Cestou navštívíme Lutzelbourg a Saverne s nádhernými růžovými zahradami nebo renesanční palác, hrad Haut Barr s výhledem na krajinu, užijeme si jedinečný technický zážitek - Arzvillerský vodní výtah, který je označován za technický zázrak moderní kanálové přepravy. A samozřejmě navštívíme také krásný Strasbourg.

alzvillersky-vytahCanal de la Marne au Rhin - provoz tohoto průplavu byl zahájen v roce 1853. Geograficky spojuje řeku Marna s řekou Mosela a dále s Rýnem ve Štrasburku. Průplav je dlouhý 314 km a nachází se na něm celkem 178 zdymadel, včetně technického zázraku v podobě Arzvillerského vodního výtahu. Naše plavba je organizována z městečka Boofzheim do přístavu Hesse.

Program

colmar1. den: odjezd z Brna v brzkých ranních hodinách. Přes Prahu do Německa a dále do Francie. Příjezd do Boofzheim, předání lodi, ubytování, možnost výletu na místní přírodní koupaliště, prohlídka městečka Boofzheim a Rhinau, večeře.
2. den: snídaně, trasa lodi Boofzheim - Strasbourg. Na kole podél kanálu Du Rhone au Rhin do Štrasburku. Prohlídka této perly Alsaska. Etapa cca 30 km, možnost prodloužení. Večeře, případně večerní město.
3. den: snídaně, trasa lodi Strasbourg - Brumath. Na kole podél řeky Rýn s převozem přes řeku a přes Drusenheim, Bischwiller a Haguenau do cílového přístavu. Etapa cca 60 km s možnosti zkrácení. Večeře.
4. den: snídaně, trasa lodi Brumath - Saverne. Na kole podél kanálu De la Marne au Rhin s návštěvou místních vesnic. Večeře.
5. den: snídaně, loď zůstává v Saverne. Vyjížďka do národního parku Parque Naturel Regional des Vosges du Nord s návštěvou La Petite-Pierre s hradem a několika muzeí. Večeře.
6. den: snídaně, trasa lodi ze Saverne do Lutzebourg. Na kole jižním okruhem krásnou přírodou přes Dabo a Haselbourg. Návštěva krásného hradu Lutzebourg s výhledem. Večeře.
7. den: snídaně, Lutzebourg - Hesse. Dnes doporučujeme výlet na lodi přes technický zázrak - Alzvillerský výtah a Alzvillerský tunel s několika zastávkami na již uzavřené původní zdymadla. V závěru dne možnost vyjížďky do Sarrebourg. Večeře.
8. den: Snídaně. Společný úklid lodi, předání lodi, odjezd přes Německo do ČR. Návrat do Brna v nočních hodinách.

Nocleh a strava

grand-classiqueUbytování je zajištěno na lodi Magnifique pro 10 osob a Grand Classique pro 12 osob. Obě lodi jsou vybaveny oddělenými kaujatami, vždy pro dvě osoby. Dále zde najdeme společné toalety, obývací pokoj a kuchyň, kde Vám kapitán připraví chutnou polopenzi. Na lodi je posezení v obývacím pokoji s proskleným výhledem do krajiny.
Během pobytu Vám bude připravena chutná polopenze. Snídaně je formou jednoduchého bufetu vždy s hlavním chodem (vajíčko, párek, topinky, pomazánky, apod.). K dispozici jsou teplé a studené nápoje, müsli, jogurt, sýry, salámy, něco sladkého). Večeře jsou tříchodové (polévka, hlavní chod a salát). Jídla připravujeme z českých zásob doplněných o kvalitní francouzské potraviny (pečivo, sýry, zelenina, speciality).
Během pobytu je možné si zakoupit české pivo a především Alsasko je vyhlášeno svým skvělým vínem.

Doprava

autobus FRČÍME V základní ceně zájezdu je zahrnuta doprava. Na tento zájezd cestujeme minibusem pro 19 osob. Nabízíme nástupní místa po celé Moravě (od Ostravy až po Brno) i v Čechách (Praha a Plzeň). Detaily je nutné vyplnit v rámci přihlášky. Vlastní doprava je také možná.
Podrobné informace a fotky najdeš zde. Přeprava kol je zajištěna menším cyklovlekem pro 22 kol. Více informací zde. Akceptujeme přepravu elektrokol, kapacita je však omezená a je tedy nutné elektrokolo zaregistrovat v textu poznámky.

Důležité informace

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdeš zde.

Cena

Základní cena: 26.900 Kč

Cena zahrnuje:

  • dopravu do Francie a zpět
  • 7x ubytování a pronájem kvalitní lodi pro 12 osob
  • 7x polopenze (snídaně formou bufetu, večeře o třech chodech)
  • práci kapitána, řidiče a kuchaře v jedné osobě
  • pohonné hmoty pro loď, kotvení lodi, poplatky v přístavech, dálniční poplatky
  • pojištění CK proti úpadku, DPH a další výdaje cestovní kanceláře

Cena nezahrnuje:

  • obědy a svačiny během dne
  • vstupné do navštívených objektů
  • další výdaje neuvedené v "cena zahrnuje".
Vybraný termín
Změnit
Termín:
15.7.2023 - 22.7.2023
Délka pobytu:
8 dní
Destinace:
Francie (vč. Korsiky)
Cena 26 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím