Alsasko na lodi a na kole

Po kanále de la Marne au Rhin

Proběhnuté zájezdy

C992
od 4.9.2021
do 11.9.2021
8 dní
22 500 Kč

Oblíbená trasa po kanále Canal de la Marne au Rhin nás zavede z údolí Sarre do Štrasburku. Cestou navštívíme Lutzelbourg a Saverne s nádhernými růžovými zahradami nebo renesanční palác, hrad Haut Barr s výhledem na krajinu, užijeme si jedinečný technický zážitek - Arzvillerský vodní výtah, který je označován za technický zázrak moderní kanálové přepravy. V závěru etapy navštívíme také krásný Štrasburk.

alzvillersky-vytahCanal de la Marne au Rhin - provoz tohoto průplavu byl zahájen v roce 1853. Geograficky spojuje řeku Marna s řekou Mosela a dále s Rýnem ve Štrasburku. Průplav je dlouhý 314 km a nachází se na něm celkem 178 zdymadel, včetně technického zázraku v podobě Arzvillerského vodního výtahu. Naše plavba je organizována z městečka Languimberg do přístavu ve Waltenheim-Sur-Zorn.

Program

1. den: odjezd z Brna v brzkých ranních hodinách. Přes Prahu do Německa a dále do Francie. Příjezd do Languimberg, předání lodi, ubytování, večeře.
2. den: snídaně, trasa lodi Languimberg - Dombasle-sur-Meurthe. Na kole podél kanálu podél řeky Le Sanon do Dombasle-sur-Meurthe. Možnost prodloužení etapy přes město Lunéville (hrad a zahrady) a dokončení etapy podél řeky La Meurthe s četnými jezírky a meandry. Večeře.
3. den: snídaně, loď dnes zůstává v přístavu. Celodenní výlet s návštěvou krásného města Nancy (četné hrady a zahrady, ZOO, historické centrum (UNESCO). Zpět do přístavu trasou podél řeky La Moselle. Večeře.
4. den: snídaně, trasa lodi Dombasle s.M. do Sarrebourg. Na kole podél kanálu de la Marne au Rhin s možnou odbočkou k rybníkům Gondrexange a du Stock. Večeře.
5. den: snídaně, trasa lodi ze Sarrebourg doWaltenheim-sur-Zorn. Cestou zajímavost v podobě Arzvillerského vodního výtahu. Na kole přes krásné město Saverne (zámek Rohan, kostely, zahrady). Večeře.
6. den: snídaně, trasa lodi z Waltenheim do předměstí Štrasburku. Na kole případně přes město Rheinau a dále podél Rýnu do Štrasburku. Večerní prohlídka města. Večeře.
7. den: snídaně, trasa lodi zpět ze Štrasburku do Waltenheim. Na kole podél kanálu de la Marne au Rhin. Večeře.
8. den: Snídaně. Společný úklid lodi, předání lodi, odjezd přes Německo do ČR. Návrat do Brna v nočních hodinách.

Nocleh a strava

lod-z-mostuUbytování je zajištěno na lodi LaPéniche F pro až 12 osob. Loď je vybavena šesti oddělenými kaujatami, vždy pro dvě osoby. Dále zde najdeme tři toalety, obývací pokoj a kuchyň, kde Vám kapitán připraví chutnou polopenzi. Na lodi je posezení v obývacím pokoji s proskleným výhledem do krajiny.
Během pobytu Vám bude připravena chutná polopenze. Snídaně je formou jednoduchého bufetu vždy s hlavním chodem (vajíčko, párek, topinky, pomazánky, apod.). K dispozici jsou teplé a studené nápoje, müsli, jogurt, sýry, salámy, něco sladkého). Večeře jsou tříchodové (polévka, hlavní chod a salát). Jídla připravujeme s českých zásob doplněných o kvalitní francouzské potraviny (pečivo, sýry, zelenina, speciality).
Během pobytu je možné si zakoupit české pivo a především Alsasko je vyhlášeno svým skvělým vínem.

Doprava

V základní ceně zájezdu je zahrnutá doprava. Tento zájezd realizujeme minibusem pro max 19 osob. Minimální počet účastníků pro konání tohoto zájezdu je 12 osob.

Nástupní místo:

Přeprava kol je zajištěna kvalitním cyklovlekem pro 22 kol. Akceptujeme přepravu elektrokol.

Důležité informace

Obtížnost: Cesty většinou vedou po zpevněných stezkách a asfaltových cestách. Zájezd je vhodný pro silniční kolo. Náročnost může být ovlivněna počasím. Trasy mají většinou 30-50 km. Převýšení není velké a pohybuje se kolem 400-500 m/den.

Covid-19:
Informace o možnostech a podmínkách cestování najdete zde..

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu. Pojištění není možné sjednat pro osoby nad 70 let.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Technické vychytávky
Naši průvodci jsou vybavení GPS modulem pro jejich sledování. Používáme elektronické mapy ve formátu mapy.cz a komunikujeme s klienty ve skupině zřízené v aplikaci WhatsApp. Díky tomu je Vaše orientace jednodušší. Zájemci se mohou pohybovat i sami, bez doprovodu průvodce. Další informace obdržíte v pokynech na cestu.

Cena

Základní cena: 22 500 Kč

Cena zahrnuje:

  • dopravu do Francie a zpět
  • 7x ubytování a pronájem kvalitní lodi pro 12 osob
  • 7x polopenze (snídaně formou bufetu, večeře o třech chodech)
  • práci kapitána, řidiče a kuchaře v jedné osobě
  • pohonné hmoty pro loď, kotvení lodi, poplatky v přístavech, dálniční poplatky
  • pojištění CK proti úpadku, DPH a další výdaje cestovní kanceláře

Cena nezahrnuje:

  • obědy a svačiny během dne
  • vstupné do navštívených objektů
  • další výdaje neuvedené v "cena zahrnuje".
Vybraný termín
Změnit
Termín:
4.9.2021 - 11.9.2021
Délka pobytu:
8 dní
Destinace:
Francie (vč. Korsiky)
Cena 22 500 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím