Vídeň na kole a inlinech

Bezva sportovní víkend v krásné Vídni

Vyberte si termín

C224
od 1.10.2022
do 1.10.2022
1 den
990 Kč

Proběhnuté zájezdy

C221
od 7.5.2022
do 7.5.2022
Poslední volná místa
1 den
990 Kč
C222
od 11.6.2022
do 11.6.2022
Poslední volná místa
1 den
990 Kč
C223
od 9.7.2022
do 9.7.2022
STOP - vyprodáno / zrušeno
1 den
990 Kč

Možná nevíte, že Vídeň je protkaná hustou sítí bezpečných cyklistických stezek. Okolí Dunaje i jeho slepých ramen i přímo centrum města projedeme na vlastním kole, koloběžce nebo in-linech a navštívíme nejednu zajímavost. Během jednoho dne si tak prohlédneme téměř celé město i jeho okolí. Užijeme si také odpočinek v některé z vídeňských kaváren či restaurací. Krásný den plný poznání, ale také pohybu v historickém městě Vás doslova nabije energií.

viden-na-kole-hofgartenPohybovat se budeme na kole, koloběžce. Máme připraven program i pro in-line bruslaře. Naši trasu začínáme většinou na Dunajském ostrově a pokračujeme podél Dunajského parku k věži Donauturm. Odtud to není daleko k vídeňskému sídlu OSN. Dále pokračujeme po stopách historie a prohlédneme si nejkrásnější stavby a paláce historické Vídně. Až budeme unaveni, můžeme si zajít na tradiční Vídeňský řízek a nebo posedět v tradiční cukrárně DEMEL, kam chodívala mlsat již císařovna Sisi.

Bruslaři s in-line bruslemi se mohou vyřádit na Dunajském ostrově. Tento pás zeleně má na délku 21 km a na šířku až 250 metrů. Je uměle vybudovaný a rozděluje Dunaj mezi Vídní a Klosterneuburgem (centrem rakouského vinařství) na hlavní tok a jeho rameno - Nový Dunaj. Vznikl v rámci protipovodňových opatření, jehož základem se stalo paralelní rameno Dunaje. Toto rameno, které běžně zaplňuje stojící voda, je při hrozících povodních naplňováno vodou z hlavního toku Dunaje a chrání tak Vídeň před záplavami. Jeho vznik mezi léty 1972 až 1988 je ojedinělým evropským konceptem! Slouží Vídeňanům k rekreaci a odpočinku, je protkán sítí cyklostezek a pro děti jsou zde hřiště a další atrakce.

Program

Brzy ráno nádobí místa na Moravě. Časy závisí na množství nástupních míst a počtech klientů v jednotlivých městech. 10:00 hod - příjezd do Vídně, vyložení kol, rozdělení do skupin (cyklo, in-line, atd.)
18:00 hod - odjezd z Vídně
20-21 hod - příjezd do nástupních míst

Uvedený program se může změnit v závislosti na počasí, dopravních opatřeních ve Vídni, uzávěrkách cest, apod. Časy nástupních míst zasíláme předem v pokynech na cestu.

Nocleh a strava

Jednodenní zájezd bez ubytování.
Stravovat se můžete z vlastních zásob nebo v restauračních zařízeních a rychlých občerstvení Vídně. V autobuse bude možné si objednat teplé nápoje (káva, čaj, horká čokoláda, případně pivo, limo).

Doprava

V základní ceně zájezdu je zahrnutá doprava. Tento zájezd realizujeme - v závislosti na počtu přihlášených – jedním nebo dvěma mikrobusy pro 8 osob nebo minibusem pro 19 osob či autobusem. Díky tomuto výběru dopravních prostředků rušíme jen velmi málo zájezdů. Minimální počet účastníků pro konání tohoto zájezdu je 8 osob.

Z aktivních cestovních kanceláří máme nejširší nabídku nástupních míst na Moravě. U této akce nabízíme níže uvedená nástupní místa:

Nástupní místo zvolte v přihlášce na zájezd v rolovacím menu. Minimální počet osob pro realizaci nástupního místa jsou 4 osoby. Čtrnáct dní před odjezdem na zájezd Vás budeme informovat o tom, zda Vaše nástupní místo této podmínce vyhovuje, případně se domluvíme na dalších možnostech (spolujízda s jiným klientem, nejbližší možné nástupní místo, apod.). Skupinám nabízíme další nástupní místa po vzájemné dohodě s CK.
Přesné časy a konkrétní realizovaná odjezdová místa budou upřesněna v závěrečných informacích k zájezdu, které obdržíte e-mailem 10-7 dní před odjezdem.

Přeprava kol je zajištěna kvalitním menším cyklovlekem pro 22 kol. V případě jízdy mikrobusem převážíme kola částečně v nosičích kol na střeše dodávky a částečně v nákladním vleku.

Akceptujeme přepravu elektrokol. V přihlášce své elektrokolo zaregistrujte v textu poznámky. Počet elektrokol na každém zájezdu je vzhledem ke kapacitě cyklovleků omezený. Nenahlášené elektrokolo nemusí být u nástupu akceptováno.

Důležité informace

Obtížnost:
Tento zájezd je hodnocen číslem 1, je tedy určen i pro úplné začátečníky.

Vybavení:
Doporučujeme cyklistickou přilbu a cyklistické oblečení, výlet je však možné zvládnout také "v civilu".

Počasí:
Lokální informace o počasí najdete zde..

Covid-19:
Informace o možnostech a podmínkách cestování najdete zde..

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Technické vychytávky
Naši průvodci jsou vybavení GPS modulem pro jejich sledování. Používáme elektronické mapy ve formátu mapy.cz a komunikujeme s klienty ve skupině zřízené v aplikaci WhatsApp. Díky tomu je Vaše orientace jednodušší. Zájemci se mohou pohybovat i sami, bez doprovodu průvodce. Další informace obdržíte v pokynech na cestu.

Cena

Základní cena: 990 Kč

Cena zahrnuje:

  • přepravu z Kroměříže a dalších nástupních míst
  • technický doprovod a průvodce
  • materiály a mapky
  • poplatky, parkovné a další náklady CK

Cena nezahrnuje:

  • stravování
  • vstupy do navštívených objektů
  • komplexní pojištění na cesty Union TURISTA B

Nejlehčí program

Velmi lehký program vhodný pro průměrně zdatné turisty, rodiny s dětmi i seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
1.10.2022 - 1.10.2022
Délka pobytu:
1 den
Destinace:
Rakousko
Strava z vlastních zásobAutobusDodávkou
Cena 990 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím