Korutany na kole

Poznávání korutanských jezer a vyhlídek ze sedla kola

Proběhnuté zájezdy

C281
od 17.7.2019
do 21.7.2019
Prázdninový termín
5 dní
8 900 Kč
C281
od 24.6.2020
do 28.6.2020
5 dní
8 900 Kč

Pohodový zájezd na kolech za poznáním přírodních krás Korutan v Rakousku. Objedeme po cyklostezkách několik jezer a vyjedeme na kole nebo lanovkou na zdejší vyhlídkové vrcholy. V jezerech se budeme moci vykoupat a užijeme si skvělou rakouskou polopenzi. Na etapách nás podpoří náš autobus nebo mikrobus.

Korutany na koleKorutany jsou nejjižnější spolková země Rakouska. Sousedí s Itálií a Slovinskem. Korutany mají ze všech zemí Rakouska nejvíce slunečních dní, což slibuje stálejší a teplejší počasí. V Korutanech je mnoho přírodních krás, především jezer a hor.

Program

1. den středa
Odjezd z ČR v brzkých ranních hodinách, příjezd do místa ubytování nedaleko Villachu kolem poledne. Odpolední příprava kol a krátká rozjížďka kolem jezírka MagdalenenSee až k řece Drávě a do centra Villachu. Večeře.
2. den čtvrtek
Snídaně. Etapa kolem jezera Ossiacher See, které leží v cca 500 m n.m. Etapa jen s malým převýšením. Možnosti koupání, návštěva zříceniny hradu Landskron u Villachu (ukázky výcviku  dravých ptáků,  Affennberg – opičí hora – kolonie makaků). Vzdálenost max 60 km. Večeře.
3. den pátek
Snídaně, výjezd na horu Gerlitzen 1909 m n.m. - významný vyhlídkový vrchol v tomto regionu. V zimě lyžařské středisko. A: Pohodová skupina vyjede i s koly lanovkou na vrchol Gerlitzen (lanovka není v ceně) a odtud následuje sjezd s nádhernými výhledy a vcelku nenáročná cesta kolem masívu hory zpět k jezeru a k ubytování. B: Výrazně sportovnější varianta obnáší zdolání cca 1500 výškových metrů vlastními silami. Vzdálenost 45 - 70 km. Večeře.
4. den sobota
Snídaně. Etapa kolem jezera Wörtersee. Navštívíme lázeňská města Velden, Pörtschach s jejich noblesní atmosférou, vesničku Maria Wörth na poloostrově vybíhajícím do jezera s významným gotickým kostelem.  Odsud je možné etapu prodloužit na vyhlídku Pyramidenkogel s fascinující dřevěnou rozhlednou, ze které je vidět celé jezero a okolí.  Zájemci se mohou vypravit do hlavního města Korutan Klagenfurtu  s historickým centrem, expozicí Minimundus. Vzdálenost 50 - 85 km. Večeře.
5. den neděle
Snídaně. Po Drávské cyklostezce z Villachu směrem do Feistritz im Rosental. Naložení kol a odjezd do ČR. Návrat ve večerních hodinách. (40 km)

Nocleh a strava

Ubytování je zajištěno ve sportovním hotelu s bazénem, nedaleko centra krásného Villachu. Každý pokoj má své sociální zařízení. V rámci ubytování je možný vstup do venkovního bazénu.

Polopenze je zajištěna v restauraci hotelu: Snídaně - formou bufetu,
Večeře - menu o třech chodech se salátovým bufetem

Doprava

Doprava je zajištěna pohodlným autobusem s WC, klimatizací, TV, barem.
Nástupní místo Kroměříž, Ostrava, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Mikulov

Důležité informace

Trasy výletů povedou po cyklostezkách a místních komunikacích s převážně asfaltovým povrchem, alternativně lze vyjet do terénu. Etapy kolem jezer nejsou náročné, jsou vhodné pro všechny věkové kategorie, včetně rodin s dětmi. Trasy je možné libovolně prodlužovat a ztížit si je výjezdy do okolních kopců.

Vhodné pro všechny typy kol.

Cena

Základní cena: 8900,- Kč

Cena zahrnuje:

  • doprava osob a přeprava kol v cyklovleku
  • ubytování ve sportovním hotelu
  • Rakouská polopenze
  • informační materiály, průvodce, pojištění CK proti úpadku, DPH

Cena nezahrnuje:

Slevy:

  • vlastní doprava -1000 Kč

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
17.7.2019 - 21.7.2019
Délka pobytu:
5 dní
Destinace:
Rakousko
ApartmányPolopenzeAutobusMikrobus
Cena 8 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Reference

korutany na kole
Jiří Šilberský

Děkuji za organizaci zájezdu, byl výborný. Vaši průvodci za mě a myslím i za ostatní účastníky zasluhují velkou pochvalu. Manželka byla spokojená a to je rozhodující :-) Příští rok určitě někam pojedeme, až se dohodneme kam, tak se na vás klidně obrátím.

Vyražte s námi za dobrodružstvím