Korutany na kole

Poznávání korutanských jezer a vyhlídek ze sedla kola

Proběhnuté zájezdy

C282
od 2.7.2022
do 6.7.2022
Svátek v zájezdu
5 dní
10 900 Kč
C283
od 21.9.2022
do 25.9.2022
STOP - vyprodáno / zrušeno
5 dní
9 900 Kč

Pohodový zájezd na kolech za poznáním přírodních krás Korutan v Rakousku. Objedeme po cyklostezkách několik jezer a vyjedeme na kole nebo lanovkou na zdejší vyhlídkové vrcholy. V jezerech se budeme moci vykoupat a užijeme si skvělou rakouskou polopenzi. Na etapách nás podpoří náš autobus nebo mikrobus.

Korutany na koleKorutany jsou nejjižnější spolková země Rakouska. Sousedí s Itálií a Slovinskem. Korutany mají ze všech zemí Rakouska nejvíce slunečních dní, což slibuje stálejší a teplejší počasí. V Korutanech je mnoho přírodních krás, především jezer a hor.

Program

1. den středa
Odjezd z ČR v brzkých ranních hodinách, příjezd do místa ubytování nedaleko Villachu kolem poledne. Odpolední příprava kol a krátká rozjížďka kolem jezírka MagdalenenSee až k řece Drávě a do centra Villachu. Večeře.
2. den čtvrtek
Snídaně. Etapa kolem jezera Ossiacher See, které leží v cca 500 m n.m. Etapa jen s malým převýšením. Možnosti koupání, návštěva zříceniny hradu Landskron u Villachu (ukázky výcviku  dravých ptáků,  Affennberg – opičí hora – kolonie makaků). Vzdálenost max 60 km. Večeře.
3. den pátek
Snídaně, výjezd na horu Gerlitzen 1909 m n.m. - významný vyhlídkový vrchol v tomto regionu. V zimě lyžařské středisko. A: Pohodová skupina vyjede i s koly lanovkou na vrchol Gerlitzen (lanovka není v ceně) a odtud následuje sjezd s nádhernými výhledy a vcelku nenáročná cesta kolem masívu hory zpět k jezeru a k ubytování. B: Výrazně sportovnější varianta obnáší zdolání cca 1500 výškových metrů vlastními silami. Vzdálenost 45 - 70 km. Večeře.
4. den sobota
Snídaně. Etapa kolem jezera Wörtersee. Navštívíme lázeňská města Velden, Pörtschach s jejich noblesní atmosférou, vesničku Maria Wörth na poloostrově vybíhajícím do jezera s významným gotickým kostelem.  Odsud je možné etapu prodloužit na vyhlídku Pyramidenkogel s fascinující dřevěnou rozhlednou, ze které je vidět celé jezero a okolí.  Zájemci se mohou vypravit do hlavního města Korutan Klagenfurtu  s historickým centrem, expozicí Minimundus. Vzdálenost 50 - 85 km. Večeře.
5. den neděle
Snídaně. Po Drávské cyklostezce z Villachu směrem do Feistritz im Rosental. Naložení kol a odjezd do ČR. Návrat ve večerních hodinách. (40 km)

Nocleh a strava

Ubytování je zajištěno ve sportovním hotelu s bazénem, nedaleko centra krásného Villachu. Každý pokoj má své sociální zařízení. Ubytování je zajištěno v rodinných pokojích pro 4 osoby. Některá lůžka mohou být patrová. V rámci ubytování je možný vstup do venkovního bazénu.

Polopenze je zajištěna v restauraci hotelu: Snídaně - formou bufetu,
Večeře - menu o třech chodech se salátovým bufetem

Doprava

V základní ceně zájezdu je zahrnutá doprava. Tento zájezd realizujeme - v závislosti na počtu přihlášených – jedním nebo dvěma mikrobusy pro 8 osob nebo minibusem pro 19 osob.
Z aktivních cestovních kanceláří máme nejširší nabídku nástupních míst na Moravě. U této akce nabízíme níže uvedená nástupní místa:

Nástupní místo zvolte v přihlášce na zájezd v rolovacím menu. Minimální počet osob pro realizaci nástupního místa jsou 4 osoby. Čtrnáct dní před odjezdem na zájezd Vás budeme informovat o tom, zda Vaše nástupní místo této podmínce vyhovuje, případně se domluvíme na dalších možnostech (spolujízda s jiným klientem, nejbližší možné nástupní místo, apod.). Skupinám nabízíme další nástupní místa po vzájemné dohodě s CK.
Přesné časy a konkrétní realizovaná odjezdová místa budou upřesněna v závěrečných informacích k zájezdu, které obdržíte e-mailem 10-7 dní před odjezdem.
Přeprava kol je zajištěna cyklovlekem pro 44 kol nebo menším cyklovlekem pro 22 kol. Více informací zde.
Akceptujeme přepravu elektrokol. V přihlášce své elektrokolo zaregistrujte v textu poznámky. Počet elektrokol na každém zájezdu je vzhledem ke kapacitě cyklovleků omezený. Nenahlášené elektrokolo nemusí být u nástupu akceptováno.

Důležité informace

Náročnost:
Trasy výletů povedou po cyklostezkách a místních komunikacích s převážně asfaltovým povrchem, alternativně lze vyjet do terénu. Etapy kolem jezer nejsou náročné, jsou vhodné pro všechny věkové kategorie, včetně rodin s dětmi. Trasy je možné libovolně prodlužovat a ztížit si je výjezdy do okolních kopců.

Vybavení:
Velmi doporučujeme cyklistikou přilbu, která ale není povinná. Za zhoršené viditelnosti je cyklista povinen mít reflexní vestu. Budete potřebovat samozřejmě dobře připravené kolo s příslušenstvím (nářadí, pumpa, náhradní duše) a kolo nejlépe po servise. Uživíte cyklistický batůžek nebo brašnu na kolo. Doporučujeme cyklistické oblečení, sluneční brýle. O dalším Vás budeme informovat v závěrečných informacích na cestu.

Počasí:
Lokální informace o počasí najdete zde..

Covid-19:
Podmínky pro vstup do Rakouska najdete zde..

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Technické vychytávky
Naši průvodci jsou vybavení GPS modulem pro jejich sledování. Používáme elektronické mapy ve formátu mapy.cz a komunikujeme s klienty ve skupině zřízené v aplikaci WhatsApp. Díky tomu je Vaše orientace jednodušší. Zájemci se mohou pohybovat i sami, bez doprovodu průvodce. Další informace obdržíte v pokynech na cestu.

Cena

Základní cena: 9900 Kč

Cena zahrnuje:

  • doprava osob a přeprava kol v cyklovleku
  • ubytování ve sportovním hotelu
  • Rakouská polopenze
  • informační materiály, průvodce, pojištění CK proti úpadku, DPH

Cena nezahrnuje:

  • lanovka na Gerlitzen
  • komplexní pojištění na cesty Union TURISTA B
  • vstupy do kulturních památek a vše co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"

Slevy:

  • vlastní doprava -1 000 Kč

Příplatky:

  • dvoulůžkový pokoj +1 000 Kč / osobu a pobyt

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
2.7.2022 - 6.7.2022
Délka pobytu:
5 dní
Destinace:
Rakousko
HotelPolopenzeAutomobilem (Vlastní doprava)Autobus
Cena 10 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Reference

korutany na kole
Jiří Šilberský

Děkuji za organizaci zájezdu, byl výborný. Vaši průvodci za mě a myslím i za ostatní účastníky zasluhují velkou pochvalu. Manželka byla spokojená a to je rozhodující :-) Příští rok určitě někam pojedeme, až se dohodneme kam, tak se na vás klidně obrátím.

Vyražte s námi za dobrodružstvím