Baťův kanál na kole

Z Hodonína do Kroměříže na pohodu

Proběhnuté zájezdy

C173
od 1.5.2021
do 1.5.2021
Svátek v zájezdu
1 den
400 Kč
C174
od 8.5.2021
do 8.5.2021
Svátek v zájezdu
1 den
400 Kč

Uvažovali jste někdy o cyklistice podél Baťova kanálu, ale celá trasa ve směru tam i zpět se Vám zdá příliš dlouhá ? Pak Vám přijde vhod naše služba dopravy na konec cyklotrasy v Hodoníně. Užijete si tak cyklistiku jen jedním směrem a užijete si celý Baťův kanál v jednom dni a v pohodovém tempu. Díky několika výstupním místům si můžete etapu upravit podle svých výkonnostních představ.

batuv-kanal-na-koleBaťův kanál neboli Průplav Otrokovice-Rohatec je historická vodní cesta vybudovaná v letech 1934–1938 v délce 52 km, která spojovala Otrokovice se Sudoměřicemi, kde se překládalo hnědé uhlí z železničních vagonů do lodí a remorkéry přepravovalo do Otrokovic. Podél celé vodní stavby je vedena krásná asfaltová cyklostezka, jejíž délka z Hodonína do Kroměříže měří cca 80 km. Na trase najdeme celou řadu zdymadel, která pomáhají lodím překonat výškový rozdíl vodní trasy. Stezka protíná několik zajímavých měst - nejen samotný Hodonín, ale také Strážnici, Uherské Hradiště a Otrokovice. Končit budeme v krásné Kroměříži (UNESCO).
Na trase je také několik možností ke koupání (Ostrožská Nová ves, Kurovice) a celá řada občerstvovacích okének, které si díky autobusové dopravě opravdu užijete.

Program

Vyrazíme v ranních hodinách z nástupních míst (včetně např. Brna a Ostravy - podmínka min. 6 účastníků). Hlavním nástupním místem je Kroměříž. Autobus s cyklovlekem Vás přepraví na začátek cyklotrasy - do Hodonína. Cestou je možné vystoupit ještě v Uherském Hradišti, Ostrožské nové vsi nebo ve Strážnici a tím si etapu zkrátit a zjednodušit. Nezapomeňte, že dnes pojedeme zcela po rovině a po asfaltu. Snad nám bude přát i vítr v zádech a tak je celá etapa z Hodonína do Kroměříže poměrně snadná.
Cestou si užijeme řadu zastávek na občerstvení i prohlídku zajímavostí - např. vínečko ve Strážnici, koupání či opalování na Ostrožské, skvělá zmrzlinka v Uherském Hradišti, vyhlášené pečené koleno ve Syptihněvi, muzeum letectví v Kunovicích, možnost koupání v zatopeném lomu Kurovice (mírně mimo trasu) a celou vyjížďku zakončíme skvělou kávou nebo vínečkem ve vyhlášené kavárně Velocafé v Kroměříži.
Ve večerních hodinách Vás dopravíme zpět do nástupních míst. Klienti z Kroměříže mají výhodu, že dorazí na kole přímo k domovu.
Vzdálenosti:
Staré Město u Uherského Hraditě - Kroměříž: 33 km
Ostrožská Nová Ves - Kroměříž: 42 km
Strážnice - Kroměříž: 60 km
Hodonín - Kroměříž: 80 km

Nocleh a strava

Dnešní cyklistický den je bez ubytování. Užijeme si celou řadu okének, kde je možné si vychutnat pečené klobásy, ryby, známe skvělou restauraci na pečená kolena ve Spytihněvi, doporučíme Vám příjemný bufet za Uherským Hradištěm, nebo můžete na některé ze zastávek zbaštit svou oblíbenou svačinu z domova. Na pití se na trase vždy také něco dobrého najde. Budeme na Jižní Moravě. Víno a slivovice zde teče proudem.

Doprava

V základní ceně zájezdu je zahrnutá doprava. Tento zájezd realizujeme - v závislosti na počtu přihlášených minibusem pro 19 osob nebo autobusem s kapacitou 45 míst. Díky tomuto výběru dopravních prostředků rušíme jen velmi málo zájezdů. Minimální počet účastníků pro konání tohoto zájezdu je 16 osob.
Z aktivních cestovních kanceláří máme nejširší nabídku nástupních míst na Moravě. U této akce nabízíme níže uvedená nástupní místa:

Nástupní místo zvolte v přihlášce na zájezd v rolovacím menu. Minimální počet osob pro realizaci nástupního místa jsou 4 osoby. Čtrnáct dní před odjezdem na zájezd Vás budeme informovat o tom, zda Vaše nástupní místo této podmínce vyhovuje, případně se domluvíme na dalších možnostech (spolujízda s jiným klientem, nejbližší možné nástupní místo, apod.). Skupinám nabízíme další nástupní místa po vzájemné dohodě s CK.
Přesné časy a konkrétní realizovaná odjezdová místa budou upřesněna v závěrečných informacích k zájezdu, která obdržíte e-mailem 10-7 dní před odjezdem.
Přeprava kol je zajištěna moderním cyklovlekem pro 44 kol nebo menším cyklovlekem pro 22 kol. informací zde.
Akceptujeme přepravu elektrokol. V přihlášce své elektrokolo zaregistrujte v textu poznámky. Počet elektrokol na každém zájezdu je vzhledem ke kapacitě cyklovleků omezený. Nenahlášené elektrokolo nemusí být u nástupu akceptováno.

Důležité informace

Náročnost:
Zájezd je určený úplně pro každého, včetně malých dětí. Obtížnost je možné si upravit výstupním místem. Nejkratší možná trasa má 32 km ze Starého Města u Uherského Hradiště do Kroměříže. Celá trasa vede po rovince a s asfaltovým povrchem.
Vybavení:
Akce je vhodná pro silniční, trekové i horské kolo. Horské kolo doporučujeme vybavit hladkými plášti. Akci je možné využít také jako inline zájezd.
Počasí:
Předpověď počasí najdete zde: Předpověď počasí.
Covid-19:
Na zájezd je možné cestovat jen v perfektním zdravotním stavu. Všem účastníkům zájezdu doporučujeme před odjezdem absolvovat antigenní samotest, který používáte v zaměstnání nebo lze zakoupit v mnoha obchodech.
Technické vychytávky
Doprovodí Vás náš průvodcie, který je vybaven GPS modulem pro sledování jeho polohy. Používáme elektronické mapy ve formátu mapy.cz a komunikujeme s klienty ve skupině zřízené v aplikaci WhatsApp. Díky tomu je Vaše orientace jednodušší. Zájemci se mohou pohybovat i sami, bez doprovodu průvodce. Další informace obdržíte v pokynech na cestu.

Cena

Základní cena: 400 Kč

Cena zahrnuje:

  • dopravu z Kroměříže do Hodonína autobusem s profi cyklovlekem
  • láskyplnou péči instruktora a organizátora znalého místního kraje
  • DPH, služby cestovní kanceláře

Cena nezahrnuje:

  • stravování a nápoje na trase

Příplatky za nástupní místa mimo Kroměříž:

  • Brno, Olomouc: +200 Kč
  • Ostrava: +300 Kč
  • Vyškov, Prostějov: +100 Kč

Nejlehčí program

Velmi lehký program vhodný pro průměrně zdatné turisty, rodiny s dětmi i seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
1.5.2021 - 1.5.2021
Délka pobytu:
1 den
Destinace:
Česká republika
Strava z vlastních zásobAutobusMinibus
Cena 400 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím