Barcelona na kole

Moře, památky a příroda v jednom

Vyberte si termín

C732
od 27.9.2024
do 30.9.2024
4 dny
15 900 Kč

Proběhnuté zájezdy

C731
od 11.4.2024
do 14.4.2024
Termín zrušen
4 dny
15 900 Kč

Úchvatná Barcelona se dá projet velmi pohodlně na kole. Během tří dnů navštívíme všechny důležité památky stavitele Gaudího, stihneme se okoupat v moři, navštívit olympijské městečko i fotbalový stadion Camp Nou. Užijeme si večerní atmosféru města i cyklistiku na vrchol El Tibidabo. Barcelona na kole tě chytne za srdce, stejně jako chytla nás.

park-guellBarcelona je nabitá památkami stavitele Antonia Gaudího. Mezi největší skvosty patří katedrála Sagrada Família, nebo třeba Gaudího park Guell. V Barceloně je ale také celá řada zajímavostí, které stojí za prohlédnutí, jako například olympijská vesnička s bazény s úžasným výhledem na město, fotbalový stadion Camp Nou a krásné kopce v okolí El Tibidabo s úchvatnými výhledy nejen na město, ale také pobřeží středozemního moře. Večerní atmosféra Barcelony je nezapomenutelná.
Vše lze velmi pohodlně projet na kole, po značených cyklostezkách, mimo dopravní provoz. Vše Ti ukáže náš zkušený průvodce, který se o Tebe bude po celou dobu v Barceloně starat a ukáže ti cestu.

Program

pau1. den: ranní odjezd z nástupních míst na Moravě do Vídně. Odlet do Barcelony. Metrem do centra města. Ubytování a zajištění půjčení kol. První kratší vyjížďka podél moře s možností koupání. Výjezd do parku a na vrchol Montjuic s pevností, výhledy na Barcelonu. Návštěva olympijské vesničky a sjezd na večerní projekci magické fontány Montjuic. Večerním městem s atmosférou návrat do hostelu.
2. den: Gaudího okruh. Návštěva mrakodrapu Agbar, paláce Casa Batllo a Casa Míla od Gaudího. Navštívíme úžasnou katedrálu Sagrada Família i její interiér a kryptu. V okolí využijeme některou z mnoha levných restaurací na oběd a vyrazíme do kopce. Kolem nemocnice a kláštera Saint Pau až do impozantního parku Guell s úžasným výhledem na město a katedrálu. Cestou zpět si počkáme na krásně osvětlenou Sagradu a užijeme si muzikanty večerních křivolakých uliček starého města s večeří.

sangria3. den: to bude více o cyklistice. Cílem je vrchol Tibidabo, kde se nachází neuvěřitelný zábavný park. Výhledy na město a pobřeží středozemního moře berou dech, stejně jako samotný svatostánek Sagrat Cor. Budeme potkávat vysportovaná těla místních borců na dokonalých silničkách. Budeme hrdí, že jsme jedni z nich :-). Čeká nás krásný sjezd až k fotbalovému stadionu Barcy Camp Nou. Pro nejednoho fanouška se jedná o nezapomenutelný zážitek. Znovu si užijeme arénu na náměstí Catalanya a také nejrušnější ulici La Rambla se sochou Kryštofa Kolumba. Udiví nás barevný trh Boqueria i malebná náměstí starého města, kde opět svůj den zakončíme dobrou večeří. 4. den: procházka po starém městě. Možnosti nákupů suvenýrů či koupání v moři na písečné pláži. Zájemci si mohou prodloužit půjčení kola a vyrazit na individuální projížďku. Odpolední transfer na letiště metrem. Odlet do Vídně. Transfer dodávkou CK do nástupních míst na Moravě.

Nocleh a strava

hostelbcnUbytování je zajištěno v hostelu v centru města. Hostel mívá pokoje pro větší množství osob, postele jsou často patrové. Pokoje mohou být smíšené nebo oddělené zvlášť pro muže a ženy. Hostel bývá vybaven také malou kuchyňkou, vhodnou pro přípravu nenáročných pokrmů (ohřívání). V hostelu budeme mít uloženy také naše kola a zavazadla v den příletu a odletu. Za příplatek lze zajistit i komfortnější ubytování pro dvojice či jednotlivce (na vyžádání e-mailem). Vždy se snažíme, aby ubytování bylo co nejvíce v centru starého města. Vzhledem k sezóně se to ale nemusí vždy podařit a můžeme být ubytování také v pěším nebo cyklo dosahu starého města.
Stravování je zajištěno z vlastních zásob nebo v místních skvělých restauracích a jídelnách. Ceny potravin v obchodech ve Španělsku jsou srovnatelné s Českou republikou. Není problém si na místě zakoupit jogurty, ovoce, šunku či sýr a dobré pečivo na snídani, stejně jako ochutnat skvělou paellu či jiné typické španělské jídlo v místních jídelnách či restauracích starého města. Zájezd pojímáme také gurmánsky, abychom vyzkoušeli dobroty Barcelony. Pro zájemce lze zajistit velmi jednoduché snídaně v hostelu (za příplatek).

Doprava

dodávky V základní ceně zájezdu je zahrnuta letecká doprava. Odletové letiště je Vídeň. Přesný letový řád najdeš v pokynech na cestu. Na letiště organizujeme svoz mikrobusem/minibusem. Nabízíme nástupní místa po celé Moravě, od Ostravy až po Brno (některá za příplatek). Detaily je nutné vyplnit v rámci přihlášky. Vlastní doprava na letiště je také možná. Podrobné informace a fotky najdeš zde.
V Barceloně se budeme pohybovat metrem v doprovodu našeho průvodce a samozřejmě na kole či pěšky.

Důležité informace

koloPůjčovna kol: V půjčovnách Barcelony jsou městská, poměrně těžká a na první pohled jednoduchá kola. Nečekejte odlehčené karbonové silničky, vymakaná horská kola nebo e-biky o velikosti motorky, na které jsme zvyklí u nás. Na druhou stranu nám půjčená kola dostatečně poslouží k prohlídce Barcelony, k dostatečné legraci a požitku z jízdy na kole. A to je hlavní! Kola půjčujeme jen na 3 dny, abychom si mohli poslední den užít také ulice starého města a nákupy, kde by nám kolo stejně jen zavazelo.

Počasí: je v Barceloně teplé už od jarních měsíců. Naopak v létě je v Barceloně nesnesitelné horko, umocněné betonem a asfaltem cest a velkým množstvím domů. Uniknout horku lze v moři, v krásných horách nad městem nebo ve stínu krásných parků Barcelony. Přesto doporučujeme k návštěvě především jarní a podzimní měsíce.

Zavazadlo do letadla: V ceně letenky je jedno příruční zavazadlo o rozměrech 40 x 20 x 25 cm. Za příplatek je možné si dokoupit druhé příruční zavazadlo o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a váze do 10 kg. Každá skupina bude vybavena jedním odbaveným zavazadlem průvodce pro přepravu nožíků, slivovice aj. omezených předmětů.

Cena

Základní cena: 15.900 Kč

Cena zahrnuje:

  • letenku Vídeň - Barcelona - Vídeň s jedním palubním zavazadlem
  • transfer na letiště ve Vídni a zpět
  • metro z letiště v Barceloně do centra města
  • půjčovné horského kola nebo elektrokola na 3 dny
  • 3x ubytování v městském hostelu
  • práci průvodce a organizátora
  • DPH, pojištění cestovní kanceláře proti úpadku, poplatky

Cena nezahrnuje:

  • stravování
  • komplexní pojištění na cesty - Union Turista A30
  • vstupy do navštívených památek a objektů

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
27.9.2024 - 30.9.2024
Délka pobytu:
4 dny
Destinace:
Španělsko
HotelStrava z vlastních zásobLetecky
Cena 15 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím