Výstup na Dachstein

Klasický výstup na vrchol po Halštatském ledovci

Vyberte si termín

F254
od 30.6.2024
do 2.7.2024
Prázdninový termín
3 dny
5 900 Kč
F255
od 26.7.2024
do 28.7.2024
Prázdninový termín
3 dny
6 200 Kč
F256
od 13.9.2024
do 15.9.2024
3 dny
5 900 Kč

Úchvatný vápencový masiv Dachstein se svým malebným okolím a nejoblíbenější rakouskou „třítisícovkou“ Hoher Dachstein nabízí nezapomenutelné zážitky. Vrchol magicky vévodí severním Alpám a když vítr dokonale rozfouká mraky, dohlédneš z něj až na Šumavu. Vydáme se přes ledovec snadnou ferratou západního hřebene až k vrcholovému kříži.

IMG_3031 Hoher Dachstein (2 995 m.n.m) by neměl chybět v deníčku žádného nadšeného vysokohorského turisty. Během tří dnů si užijeme krásu hor se vším všudy. Od zeleného údolí s divokou řekou a vodopádem, přes území věčného ledu a sněhu až po všudypřítomné vápencové skály. Užiješ si dvě noci v horské chatě, projdeme si dvě různé via ferraty a přes západní hřeben vylezeme až na vrchol k vrcholovému kříži. Akce je vhodná jak pro začátečníky, tak pro zkušenější horaly.

Program

EEB90C57-C4CE-4948-AE72-20129265BF6BBrzy ráno vyrazíme z nástupních míst do Obertraunu, odkud vyjedeme lanovkou na stanici Gjaid (1 750 m.n.m), odkud začneme stoupat k Simony Hutte (2 205 m.n.m). Přejdeme po krásném skalnatém masivu se zastávkou v horské chatě na ubytování, kde si řekneme a ukážeme jak se pohybovat na ledovci. Ráno po snídani vyrazíme po Hallstatském ledovci přes sedýlko Steiner Scharte na Gossau gletscher a po něm vystouáme na západní hřeben. Čeká nás krásná via ferrata Westgrat, sestup na Hallstatský ledovec a návrat na chatu. Podrobně popsaný program najdeš zde.

Nocleh a strava

Dachstein - výstup po ledovci (Marek Šanca) Ubytování je zahrnuto v ceně zájezdu. Obě noci strávíme na horské chatě Simonny Hutte. Budeme usínat ve společné noclehárně na matracích s teplými dekami k dispozici.
Stravování není zahrnuto v ceně zájezdu. Na chatě doporučujeme využít tamní nabídky velmi dobré kuchyně nebo polopenze. Na denních túrách není možnost teplého jídla ani dokupování zásob, proto je třeba mít s sebou vlastní zásoby z ČR.

Doprava

dodavky V základní ceně zájezdu je zahrnuta doprava. Nejčastěji jezdíme mikrobusy Ford Transit a Ford Tourneo pro 8 klientů + průvodce/řidič. Nabízíme nástupní místa po celé Moravě, od Ostravy až po Brno (některá za příplatek). Detaily je nutné vyplnit v rámci přihlášky. V autě je dostatek místa na nohy i zavazadla a cestovní rychlost je vyšší než autobusem. Vlastní doprava je také možná. Podrobné informace a fotky najdeš zde.Důležité informace

Odpovědi na všechny své otázky k obtížnosti, Covid-19, výbavě, půjčovně a k dalším tématům najdeš zde.

Cena

Základní cena: 5 900 Kč (červencový termín 6 200 Kč)

Cena zahrnuje:

  • dopravu mikrobusem
  • 2x ubytování na horské chatě
  • služby průvodce
  • parkovné, poplatky
  • DPH, pojištění proti úpadku a další náklady CK

Cena nezahrnuje:

  • stravování
  • zapůjčení vybavení na ferratu a ledovec (ferratový set + 200 Kč/den, výbava na ledovec + 200 Kč/den)
  • lanovka Krippenstein bahn (cca 44 EUR)
  • komplexní pojištění na cesty - Union Sport B

Středně těžký program

Zájezd vhodný pro běžné turisty, zkušené rodiny odrostlými dětmi a zdatné seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
30.6.2024 - 2.7.2024
Délka pobytu:
3 dny
Destinace:
Rakousko
Horská chataStrava z vlastních zásobMinibus
Cena 5 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím