Vánoce v Retz s koupáním v Laa

Pohodová Adventní sobota pro celou rodinu

Proběhnuté zájezdy

T242
od 9.12.2023
do 9.12.2023
1 den
700 Kč

Dopřej si krásnou adventní sobotu s relaxací v bazénech termálních lázní v Laa an der Thaya a s večerní atmosférou historického městečka Retz. Prohlédneme si místní katakomby pod náměstím plném stánků s vánoční tématikou, vystoupíme na věž radnice a ochutnáme plno vánočních dobrot na náměstí. Program nabízí také žonglérskou show na náměstí. Zájezd si užijí dospělí i děti.

certi-retz Lázně Laa an der Thaya
Aquapark v Laa je postaven v moderním stylu a splňuje všechny dnešní náročné požadavky návštěvníků. Uprostřed lázní se nachází velký krytý bazén, ve kterém je termální voda o příjemné teplotě kolem třiceti pěti stupňů. Můžeš zde jen tak relaxovat či si užívat místních vířivek. Z tohoto vnitřního bazénu máš možnost vyplavat do venkovního bazénu. Venku se totiž nachází celkem tři bazény, které jsou v celoročním provozu. Rozhodně se nemusíš strachovat, že ti bude v zimním mrazivém počasí chladno, je tomu právě naopak. Voda je zde i v zimě krásně teplá a neklesá pod šestatřicet stupňů. Oblíbenou atrakcí v Therme Laa je venkovní bazén, ve kterém se nachází slaná voda a hraje zde podvodní hudba. Stačí se potopit pod hladinu a poslouchat.

Lákadlem zdejšího aquaparku je také vodní tobogán, který měří 90 metrů. Tento tobogán vede i vnějškem areálu a určitě ti doporučujeme, aby jsi ho vyzkoušel. Není to totiž ledajaký tobogán. Ze začátku se zdá vše v pohodě, ovšem po chvíli vjedeš do úplné tmy a pak začíná vzrušující jízda. Nebudeme ti zde ale vše prozrazovat, raději si to vyzkoušej na vlastní kůži.

Tvé děti mohou ocenit i dětský koutek, který má prosklenou stěnu a nachází se o patro výš. Když už není nálada na koupání, dětský koutek určitě přijde vhod a rodiče mají v dolním Rakousku skvělou možnost, jak své děti zabavit.

Retz - městečko v dolním Rakousku
certi-retzHlavní náměstí v městě Retz představuje jedno z nejhezčích a největších tržišť Rakouska. Při prohlídce kouzelného náměstí velkého 1,2 hektaru, Domu zkázy v benátském renesančním stylu a staveb ve stylu baroka a biedermeieru se budeš cítit jako na nějaké piazze v jižní zemi. K pokoře tě vybídne 400 let stará zásada Retzu - "Všeho do času" - která je napsána velkými písmeny na cínem korunovaném Domě zkázy. Hlavní náměstí je možné projít i pod zemí. Již v 15. století potvrdil uherský král Matthias Corvinus občanům Retzu privilegium obchodovat s vínem. Zde, ve velkých vzájemně propojených sklepech o délce 21 km a 30 m hluboko v silné pískové vrstvě mořské usazeniny, byly skladovány veškeré zásoby vína z celého regionu. Jedna část tohoto zařízení byla před krátkou dobou přebudována na Sklep plný zážitků, který tě pomocí multimediálního programu a vystavených historických exponátů uvede do světa vína. Pokud opustíš středověké jádro města Retzu, očekávají poutníky nebo cyklisty idylické vinohrady a magický kraj vřesovišť. Stojí zde větrný mlýn, původní symbol města Retzu. Tento větrný mlýn pochází z 2. poloviny 18. století a je jediným funkčním větrným mlýnem v Rakousku.

Program

7:00 odjezd z Ostravy
9:00 odjezd z Kroměříže
12:00 4 hodinový relax v lázních Laa a.d. Thaya
17:00 žonglérská show a další program na náměstí v Retz
19:00 odjezd z Retzu
21:00 příjezd do Kroměříže a Ostravy (23:00)

Časy jsou orientační a přesně budou stanoveny v závěrečných pokynech na cestu!

Doprava

minibus V základní ceně zájezdu je zahrnuta doprava. Dle počtu přihlášených osob je doprava zajištěna dodávkou nebo minibusem. Nabízíme nástupní místa po celé Moravě, od Ostravy až po Brno (některá za příplatek). Detaily je nutné vyplnit v rámci přihlášky. Podrobné informace a fotky najdeš zde.
Cena

Základní cena: 700 Kč

Dítě do 9,99 let v doprovodu 2 dospělých osob ZDARMA.

Cena zahrnuje:

  • dopravu mikrobusem nebo minibusem
  • služby průvodce
  • parkovné, poplatky
  • DPH, pojištění proti úpadku a další náklady CK

Cena nezahrnuje:

  • stravování
  • vstup do lázní Laa a.d. Thaya - ceny vstupného zde
  • komplexní pojištění na cesty - Union Turista C

Nejlehčí program

Velmi lehký program vhodný pro průměrně zdatné turisty, rodiny s dětmi i seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
9.12.2023 - 9.12.2023
Délka pobytu:
1 den
Destinace:
Rakousko
Strava z vlastních zásobDodávkaMinibus
Cena 700 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím