Orlí hnízdo a Salzburg

Víkend v Berchtesgadenu

Proběhnuté zájezdy

W291
od 1.6.2018
do 4.6.2018
4 dny
3 500 Kč

Autobusový zájezd s výletem na Hitlerovo Orlí hnízdo. Navštívíme to nejkrásnější z kraje Berchtesgaden v Německu. K Orlímu hnízdu vyjedeme pohodlně autobusem na horu Kehlstein, odkud se nám naskytnou krásné vyhlídky do okolí. Unikátní silnicí Kehlsteinstraße se dostaneme až ke Kehlsteinhaus do výšky 1.874 m, nazývané také Orlí hnízdo. Čeká nás také prohlídka solného dolu v Berchtesgadenu s jízdou vláčkem. Je možné se také sklouznout po dřevěné skluzavce přímo v solném dole. Druhý den nás čeká celodenní návštěva Salzburku s prohlídkou hlavních památek a historického centra města.

watzmann1Hitlerovo Orlí hnízdo je neoficiální název pro horské útočiště Adolfa Hitlera a jeho nejvěrnějších spolupracovníků, které se nachází poblíž města Berchtesgaden asi 30 kilometrů od Salcburku.
Jednalo se o komplex několika budov vzájemně propojených podzemními tunely a spojovacími štolami. Zde ležela chata Wachenfeld, která byla nacisty využívána už od 20. let 20. století (Hitler tu prý, mimo jiné, také kdysi po svém návratu z vězení sepisoval svoji knihu Mein Kampf). Nacisté celou horskou vesnici násilím zabrali pro sebe a vybudovali zde pro svého vůdce rozsáhlý areál s mnoha bunkry a podzemními úkryty. Hitler si zde zřídil svůj Berghof, tedy jakýsi horský zámek, čili spodní budovu Orlího hnízda.
Vlastní hlavní budova Orlího hnízda pak ležela nedaleko na vrcholku místní hory Kehlstein v nadmořské výšce 1834 m n. m. a podobala se horskému hotelu. Z Obersalzbergu k ní byla vybudována horská silnice s několika tunely, vstup do hotelu zajišťoval podzemní výtah zabudovaný do nitra hory. Toto horní Orlí hnízdo nechal postavit vůdcův nejbližší spolupracovník a osobní tajemník Martin Bormann v roce 1937 jako dárek k Hitlerovým 50. narozeninám. Nazývá se Kehlstein Teehaus nebo Kehlsteinhaus nebo Kehlalm a je z ní opravdu nádherný výhled do celého kraje (v tom se patrně opravdu podobá skutečnému orlímu hnízdu). Celý komplex staveb byl na svou dobu velice unikátní a technicky zajímavý. Orlí hnízdo se však nestalo oblíbeným Hitlerovým místem v Berghofu. Bál se totiž případných komplikací při jízdě výtahem a tak jej navštívil asi jen desetkrát.

Program

pátek 1. 6. - odjezd v nočních hodinách z Napajedel, Otrokoic, Kroměříže, Brna přes Rakousko do Německého Ramsau bei Berchtesgaden, kde dorazíme v ranních hodinách.
sobota 2. 6. - příjezd do Obersalzbergu, na horu Kehlstein výjezd místními speciálně upravenými autobusy a výtahem na prohlídku Hitlerova Orlího hnízda. Zde si můžete vychutnat překrásné pohledy na Salzburg, masiv Watzmann, König See. Poznáte místa, kde se plánovaly dějiny. Dále nás čeká prohlídka Solných dolů v Berchtesgadenu. Nocleh v penzionu v údolí.
neděle 3. 6. - po snídani celodenní návštěva krásného historického města Salzburg
pondělí 4. 6. - příjezd v brzkých ranních hodinách.

Nocleh a strava

Ubytování je zajištěno ve skromném hostelu v centru Berchtesgadenu. Poloha ubytování nám umožňuje večerní procházku po tomto úchvatném lázeňském městečku. Ubytování je skromné, ale pro účely noclehu na jednu noc dostačující. Počítejte s pokoji pro více osob. Některé lůžka jsou na patro. V rámci ubytování je poskytována kontinentální snídaně.

Doprava

Zajišťujeme dopravu pohodlným autobusem Volvo s WC, TV, barem a klimatizací. Nástupní místa: Napajedla, Otrokovice (případně Zlín), Kroměříž, Vyškov, Brno. Další nástupní místa sdělíme na vyžádání.

Důležité informace

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Cena

Základní cena: 3 500 Kč/osobu

Cena zahrnuje:

  • dopravu autobusem,
  • vstupenku do objektu i s dopravou horským minibusem,
  • vstupné do solných dolů v Berchtesgadenu,
  • 1x ubytování v hostelu se snídaní,
  • práci průvodce,
  • DPH, pojistění CK proti úpadku, výdaje cestovní kanceláře

Cena nezahrnuje:

  • večeři a stravování během dne,
  • pojištění na cesty
  • vstupné do památek Salzburku

Slevy:

  • děti do 13,99 let: -500 Kč

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
1.6.2018 - 4.6.2018
Délka pobytu:
4 dny
Destinace:
Německo
HotelSnídaněAutobus
Cena 3 500 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím