Vyberte si termín

W299
od 29.7.2024
do 31.7.2024
Termín zrušen
3 dny
6 500 Kč

Proběhnuté zájezdy

W298
od 3.6.2024
do 5.6.2024
Termín zrušen
3 dny
6 500 Kč

Poznej neuvěřitelné Hitlerovo Orlí hnízdo. K hnízdu vyjedeme pohodlně autobusem na horu Kehlstein, odkud se nám naskytnou krásné vyhlídky do okolí. Unikátní silnicí Kehlsteinstraße se dostaneme až ke Kehlsteinhaus do výšky 1.874 m. Další den nás čeká prohlídka solného dolu v Berchtesgadenu s jízdou vláčkem, prohlídka horského městečka Berchtesgaden a projížďka lodí po jezeře Königsee.

orli-hnizdoHitlerovo Orlí hnízdo je neoficiální název pro horské útočiště Adolfa Hitlera a jeho nejvěrnějších spolupracovníků, které se nachází poblíž města Berchtesgaden asi 30 kilometrů od Salcburku.
Jednalo se o komplex několika budov vzájemně propojených podzemními tunely a spojovacími štolami. Zde ležela chata Wachenfeld, která byla nacisty využívána už od 20. let 20. století (Hitler tu prý, mimo jiné, také kdysi po svém návratu z vězení sepisoval svoji knihu Mein Kampf). Nacisté celou horskou vesnici násilím zabrali pro sebe a vybudovali zde pro svého vůdce rozsáhlý areál s mnoha bunkry a podzemními úkryty. Hitler si zde zřídil svůj Berghof, tedy jakýsi horský zámek, čili spodní budovu Orlího hnízda.
Vlastní hlavní budova Orlího hnízda pak ležela nedaleko na vrcholku místní hory Kehlstein v nadmořské výšce 1834 m n. m. a podobala se horskému hotelu. Z Obersalzbergu k ní byla vybudována horská silnice s několika tunely, vstup do hotelu zajišťoval podzemní výtah zabudovaný do nitra hory. Toto horní Orlí hnízdo nechal postavit vůdcův nejbližší spolupracovník a osobní tajemník Martin Bormann v roce 1937 jako dárek k Hitlerovým 50. narozeninám. Nazývá se Kehlstein Teehaus nebo Kehlsteinhaus nebo Kehlalm a je z ní opravdu nádherný výhled do celého kraje (v tom se patrně opravdu podobá skutečnému orlímu hnízdu). Celý komplex staveb byl na svou dobu velice unikátní a technicky zajímavý. Orlí hnízdo se však nestalo oblíbeným Hitlerovým místem v Berghofu. Bál se totiž případných komplikací při jízdě výtahem a tak jej navštívil asi jen desetkrát.

Program

lodPrvní den - odjezd v nočních hodinách z Uherského Hradiště a dalších nástupních míst na Moravě, pojedeme přes Rakousko do Německého Berchtesgaden, kde dorazíme v ranních hodinách.
Druhý den - příjezd do Obersalzbergu, na horu Kehlstein výjezd místními speciálně upravenými autobusy a výtahem na prohlídku Hitlerova Orlího hnízda. Zde si můžete vychutnat překrásné pohledy na Salzburg, masiv Watzmann, městečko a jezero Königsee. Poznáte místa, kde se plánovaly dějiny. Dále nás čeká prohlídka Solných dolů v Berchtesgadenu. Nocleh v penzionu v údolí.
Poslední den se vydáme na prohlídku městečka Berchtesgaden, pěší túra k jezeru Königsee, projížďka lodí po jezeře. V odpoledních hodinách odjezd přes Rakousko zpět do nástupních míst na Moravě.

Nocleh a strava

Ubytování je zajištěno ve skromném hotelu nedaleko Berchtesgadenu. Poloha ubytování nám umožňuje večerní procházku po tomto úchvatném lázeňském městečku. Ubytování je skromné, ale pro účely noclehu na jednu noc dostačující. Počítejte s pokoji až pro 4 osoby. V rámci ubytování je poskytována kontinentální snídaně.

Doprava

Doprava je zajištěna minibusem nebo autobusem v závislosti na počtu účastníků zájezdu. Nástupní místa jsou plánována od Uherského Hradiště, přes Kroměříž, Vyškov a Brno. Autobus nám bude na místě poskytovat podporu pro návštěvy různých zajímavostí.

Důležité informace

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Cena

Základní cena: 6500 Kč/osobu

Cena zahrnuje:

  • dopravu autobusem,
  • vstupenku do objektu i s dopravou horským minibusem,
  • 1x ubytování v hotelu se snídaní,
  • práci průvodce,
  • výdaje cestovní kanceláře

Cena nezahrnuje:

  • večeři a stravování během dne,
  • vstupné do solných dolů v Berchtesgadenu,
  • případnou projížďku lodí,
  • pojištění na cesty

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
29.7.2024 - 31.7.2024
Délka pobytu:
3 dny
Destinace:
Německo
HotelSnídaněAutobus
Cena 6 500 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím