Babia hora - turistický výstup

výstup na ledovou královnu Beskyd

Proběhnuté zájezdy

T135
od 7.4.2023
do 7.4.2023
Svátek v zájezdu
1 den
1 300 Kč
T136
od 28.9.2023
do 28.9.2023
STOP - vyprodáno
1 den
1 300 Kč

Babia hora patří k nejvýznamnějším polským vrcholům, na kterou pravidelně chodil i papež Jan Pavel II. Národním parkem se vydáme postupně řídnoucím lesem až na Oravský hřeben, který nás krásnými výhledy dovede přes kamenité moře až na vrchol ve výšce 1725 m n.m.

Babia hora. Autor: Mateusz SzafraniecBabí hora (1725 m) patří k nejvýznamnějším vrcholům v Polsku. Díky převýšení nad okolní terén a za hezkého počasí nabízí úžasné výhledy na Tatry. Je považována za nejvyšší horu Beskyd. Je to skvělé místo, kde lze velmi snadno zapomenout na běžné starosti a kde je možné v přírodě nabít novou energii z krásné horské krajiny. Čeká nás celkové převýšení asi 1000 metrů s přestávkami na čaj a svačinku. Budeme mít dostatek času na focení a poznávání přírodních krás Národního Parku.
.

Program

Babia Gora. Foto Juraj Gavenda V brzkých ranních hodinách vyrazíme z nástupních míst do polského Barancowa. Odtud vystoupáme postupně až na vrchol hory, kde bychom mohli být po poledni. Následuje sestup se zastávkou v některé z místních chat na občertvení. Odpolední odjezd s návratem ve večerních hodinách do nástupních míst.

Nocleh a strava

Zájezd je bez ubytování. Svačinu si připravte z vlastních zásob, při sestupu bude možné se zastavit na chatě, kde výborně vaří.

Doprava

dodavky Doprava je zahrnuta v ceně zájezdu. Nejčastěji jezdíme dodávkami Ford Transit a Ford Tourneo pro 8 klientů + průvodce. Díky tomu můžeme nabídnout řadu nástupních míst na Moravě. Vlastní doprava je ale také možná (sleva 500 Kč). V autě je dostatek místa na nohy i zavazadla a cestovní rychlost je mnohem vyšší než autobusem. Podrobné informace a fotky najdeš na této stránce.


Důležité informace

Odpovědi na všechny své otázky k obtížnosti, Covid-19, počasí, výbavě, půjčovně a k dalším tématům najdeš na této FAQ stránce.

Cena

Základní cena: 1300,- Kč

Cena zahrnuje:

  • dopravu z nástupních míst
  • vstup do národního parku
  • práci průvodce, řidiče a organizátora v jedné osobě
  • služby cestovní kanceláře

Cena nezahrnuje:

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
7.4.2023 - 7.4.2023
Délka pobytu:
1 den
Destinace:
Polsko
Strava z vlastních zásobDodávkouMinibus
Cena 1 300 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím