Proběhnuté zájezdy

T134
od 6.3.2021
do 6.3.2021
1 den
990 Kč
T135
od 3.4.2021
do 3.4.2021
Prázdninový termín
1 den
990 Kč
T140
od 15.5.2021
do 15.5.2021
1 den
990 Kč

Babia hora patří k nejvýznamnějším polským vrcholům, na kterou pravidelně chodil i papež Jan Pavel II. Národním parkem se vydáme postupně řídnoucím lesem až na Oravský hřeben, který nás krásnými výhledy dovede přes kamenité moře až na vrchol ve výšce 1725 m n.m.

Babí hora (1725 m) je polský vrchol, který patří k nejvýznamnějším v Polsku. Díky převýšení nad okolní terén a za hezkého počasí nabízí úžasné výhledy na Tatry a Beskydy. Je považována za nejvyšší horu Beskyd.
Je to skvělé místo, kde lze velmi snadno zapomenout na běžné starosti a kde je možné v přírodě nabít novou energii, zejména v době, kdy to u nás není dovoleno.
Výstup budeme absolvovat nalehko po jedné z turistických tras za pomocí nesmeků, případně s hůlkami. Čeká nás celkové převýšení asi 1000 metrů s přestávkami na čaj a svačinku. Budeme mít dostatek času na focení a poznávání přírodních krás.
Výlet neomezují žádná výrazná Covid-19 omezení. Stačí vyřídit antigenní test, který je zdarma.

Program

6.00 hod odjezd z Brna
7.00 hod odjezd z Kroměříže
Další nástupní místa na Moravě
Kolem 11 hodiny dorazíme na úpatí hory do obce Barancowa. Odtud vystoupáme postupně až na vrchol hory, kde bychom mohli být po poledni.
Následuje sestup se zastávkou v některé z místních chat (občerstvení).
Odpolední odjezd s návratem ve večerních hodinách do nástupních míst.

Nocleh a strava

Zájezd je bez ubytování.
Stravovat se budeme z vlastních zásob, připravených doma nebo se můžeme spolehnout na otevřené okénko místních horských chat. Doporučujeme dostatek vlastních tekutin. Víme, že v Polsku jsou restaurace otevřeny přes okénko, ale často také s možností posezení v interiéru.

Doprava

V základní ceně zájezdu je zahrnutá doprava. Tento zájezd realizujeme - v závislosti na počtu přihlášených – jedním nebo dvěma mikrobusy pro 8 osob. Minimální počet účastníků pro konání tohoto zájezdu je 8 osob.
Z aktivních cestovních kanceláří máme nejširší nabídku nástupních míst na Moravě. U této akce nabízíme níže uvedená nástupní místa:

Nástupní místo zvolte v přihlášce na zájezd v rolovacím menu. Minimální počet osob pro realizaci nástupního místa jsou 4 osoby. Čtrnáct dní před odjezdem na zájezd Vás budeme informovat o tom, zda Vaše nástupní místo této podmínce vyhovuje, případně se domluvíme na dalších možnostech (spolujízda s jiným klientem, nejbližší možné nástupní místo, apod.). Skupinám nabízíme další nástupní místa po vzájemné dohodě s CK.
Přesné časy a konkrétní realizovaná odjezdová místa budou upřesněna v závěrečných informacích k zájezdu, která obdržíte e-mailem 10-7 dní před odjezdem.

Důležité informace

Rezervace bez rizika
Znamená, že v okamžiku rezervace zájezdu uhradíte pouze zálohu ve výši 50 % ceny zájezdu. Doplatek do plné ceny platíte až měsíc před odjezdem na zájezd. Dle všeobecných obchodních podmínek můžete zájezd zrušit bez poplatku až do doby 30 dní před odjezdem.

Náročnost:
Čeká nás celodenní túra s převýšením min. 1000 m. Přestože se jedná o snadnou turistiku, může obtížnost zvýšit nepříznivé počasí, vítr, sníh a další rozmary počasí. Počítejte s tím, že se budete pohybovat na horách s výškou kolem 1500-1700 m n.m.

Vybavení:
Určitě budete potřebovat vrstvené oblečení, větrovou bundu, trekingové hole, nesmeky (není nutné). Další doporučené vybaven Vám popíšeme v závěrečných informacích na cestu.

Počasí:
Lokální informace o počasí najdete zde..

Covid-19:
Pro cestování do Polska budete potřebovat negativní antigenní test ne starší než 48 hodin. Tento test je možné zajistit v každé nemocnici zdarma. Pro cestování mezi okresy budete mít vyřízeny dokumenty od cestovní kanceláře potvrzující výjimku pro cestování do zahraničí. Další informace najdete zde.

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Technické vychytávky
Naši průvodci jsou vybavení GPS modulem pro jejich sledování. Používáme elektronické mapy ve formátu mapy.cz a komunikujeme s klienty ve skupině zřízené v aplikaci WhatsApp. Díky tomu je Vaše orientace jednodušší. Zájemci se mohou pohybovat i sami, bez doprovodu průvodce. Další informace obdržíte v pokynech na cestu.

Cena

Základní cena: 990,- Kč

Cena zahrnuje:

  • dopravu z nástupních míst
  • vstup do národního parku 7 ZL
  • práci průvodce, řidiče a organizátora v jedné osobě
  • případný antigenní test ze strany CK
  • služby cestovní kanceláře

Cena nezahrnuje:

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
6.3.2021 - 6.3.2021
Délka pobytu:
1 den
Destinace:
Polsko
Strava z vlastních zásobMikrobus
Cena 990 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím