Spitzmauer a Gr. Priel

Nejoblíbenější vrcholy Totes Gebirge zajištěnými cestami

Proběhnuté zájezdy

1041
od 11.6.2015
do 14.6.2015
4 dny
3 600 Kč
F1041
od 8.6.2017
do 11.6.2017
4 dny
3 600 Kč

Výjimečné Totes Gebirge, rakouské „Mrtvé hory“. Bizarnost a zároveň neuvěřitelná pestrost zdejší krajiny vás uchvátí. Rozmanitý vysokohorský krasový svět, bělostná sněhová pole, jeskyně a opuštěné štíty hor. Po největší náhorní vápencové pláni Východních Alp se prohánějí stáda kamzíků a vykukují barevné květy rozličné alpínské flóry. Totes Gebirge nejsou mrtvé. Nejvyšší Grosser Priel a nejkrásnější Spitzmauer tvoří magické dominanty této jedinečné chráněné krajinné oblasti. Pojďte s námi poznat a zažít na dvou atraktivních rakouských ferratách neskutečný pocit z pohybu v tomto nádherném vertikálním světě!

Spitzmauer a Gr. Priel - oblíbené ferraty Fantastický ráj pro horolezce a milovníky zajištěných cest už byl objeven – pohoří Totes Gebirge v Rakousku. Prostřednictvím dvou nezapomenutelných ferratových túr, kterými vás provedeme, se o tom můžete přesvědčit na vlastní oči. Oba zajištěné výstupy budeme absolvovat nalehko, musíme však mít všichni povinné ferratové vybavení. Vybavení na zajištěné cesty vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny. Obě noci strávíme v příjemné horské chatě Prielschutzhaus, která nám nabídne i chutné snídaně a večeře. Jídlo přes den si každý zajistí sám z vlastních zásob. Délka každé túry se pohybuje kolem 9 až 10 h, ale jejich náročnost je odlišná. První lehká ferrata na Spitzmauer je ideální na rozlezení, dle klasifikace zajištěných cest (A = nejlehčí, B …, E = nejtěžší) se řadí mezi obtížnost B. Sportovní charakter ferraty na Grosser Priel napovídá její vyšší náročnosti. Jedná se o nejznámější a nejnáročnější zajištěnou cestu v Rakousku, klasifikovanou D. Pohybovat se budeme kamenitými alpskými chodníčky v kombinaci s ferratovým lezením a čeká nás i vyšší denní převýšení (v průměru 1000 m). Vzhledem k délce a náročnosti túr je důležité být v dobré fyzické kondici, nemít strach z výšek a disponovat fyzickou i psychickou vytrvalostí. Minimální věk pro účast na tomto ferratovém zájezdu je proto 15 let. Po celou dobu akce vás budou provázet někteří z našich profesionálních a sympatických průvodců a instruktorů. Poznejte sami sebe ve světě vertikálních zážitků v úchvatných horách Totes Gebirge!

Program

1. den: Ve večerních hodinách odjezd z Brna, přes Jihlavu, Prahu a České Budějovice do Rakouska (noční přejezd).

2. den: Dopoledne během 3 h vystoupáme z vesnice Hinterstoder (600 m) podél vodopádů Klinser Wasserfall na horskou chatu Prielschutzhaus (1420 m), kde se ubytujeme. Po občerstvení nás čeká výstup do sedla Klinkerscharte (1805 m) a následuje Stodertaler Steig, lehčí (B) skvěle zajištěná ferrata vedoucí až na dominantní vrcholovou pyramidu Spitzmauer (2446 m). Odtud si vychutnáme unikátní rozhledy do krajiny Mrtvých hor. Zpět k chatě sestoupáme již normální cestou mimo ferraty, kde nás čeká nocleh a večeře z nabídky zdejší kuchyně. Délka túry: 9 h (stoupání 1800 m, klesání 1000 m)

3. den: Po energií nabité snídani vyrazíme na nejznámější náročnou rakouskou zajištěnou cestu Bert-Rinesch Steig (D), která nás dovede až na mohutný Grosser Priel (2515 m). Z nejvyššího vrcholu pohoří Totes Gebirge na nás dýchnou fantastické expozice. Přes obří kotel Kuhkar sestup dolů k chatě. Večeře, nocleh. Délka túry: 9 h (stoupání 1100 m, klesání 1100 m).

4. den: Poslední den po snídani sestoupíme zpět do střediska Hinterstoder do údolí Stodertal. Zde se setkáme s autobusem a následuje přejezd Rakouska přes České Budějovice, Prahu a Jihlavu zpět do Brna, kam dorazíme ve večerních hodinách. Délka túry: 3 h (klesání 800 m)

Nocleh a strava

Ubytování: Obě dvě noci strávíme na horské chatě Prielschutzhaus. Budeme usínat ve společné noclehárně na matracích s teplými dekami k dispozici. Je třeba mít s sebou vlastní vložku do spacáku, samotný spacák potřeba není. Samozřejmostí na chatě je WC a sprchu si můžete dát za poplatek 1 euro. Chata disponuje i perfektně vybavenou sušárnou včetně vytápěných stojanů na boty, takže v případě přeháňky je kde věci usušit.

Stravování: Stravování je po celou dobu zájezdu vlastní. Na chatě doporučujeme využít tamní nabídky kuchyně. Polévku si můžete dát od 4 euro, hlavní jídlo od 9 euro. Existuje zde možnost objednání snídaně za 9,50 euro nebo polopenze za 27 euro. Pivo stojí cca 4 eura, teplé nápoje 3 eura. Vaření samostatně nedoporučujeme, neboť byste potřebovali veškeré vybavení k vaření vlastní a vařit v chatě samotné se nesmí, pouze venku. Na denních túrách není možnost teplého jídla ani dokupování zásob, proto je třeba mít s sebou na den vlastní zásoby z ČR.

Doprava

Autobusem nebo minibusem.
Nástupní místa: Brno, Jihlava-Humpolec, Praha, České Budějovice
V sekci doprava naleznete podrobnější informace, jak přeprava na místo probíhá.

Důležité informace

Povinné vybavení: Sedací úvazek (sedák), hrudní úvazek (prsák), nesešitá plochá smyčka (minimálně 160 cm dlouhá, nosnost minimálně 15 Kn), horolezecká přilba a jistící set (brzda) na zajištěné cesty. Toto vybavení si můžete zapůjčit v naší půjčovně. Druh a množství si zvolíte v přihlášce. Podrobnější informace o vhodném vybavení a jeho správném používání najdete v článku Vybavení na zajištěné cesty.

Doporučené vybavení: Obě túry projdeme nalehko, nejlépe s malým batohem 20-30 l zejména na zásoby jídla na stravování přes den. Pohodlné praktické oblečení do chladného i teplého počasí, stejně tak pro případ deště. Pevné nízké nebo kotníkové boty, podle vlastních preferencí. Věci využitelné jen na zpáteční cestě domů lze ponechat v autobusu, se kterým se znovu setkáme až na konci zájezdu.

Klimatické podmínky, terén a náročnost: Budeme se pohybovat ve výškách 600 až 2500 m ve vysokohorském prostředí. Zájezd je koncipovaný tak, aby jej zvládl průměrně zdatný jedinec, který má zkušenosti s turistikou. Je schopný zvládnout za den 9 hodin chůze v horském prostředí s převýšením 1000 výškových metrů. Zdravý strach z výšek nesmí chybět, ale není radno přeceňovat své síly. Pokud trpíte panickým strachem z volné hloubky či závratěmi, nebude pravděpodobně účast vhodná. Vzhledem k charakteru aktivit na zájezdu – ferraty – doporučujeme připojištění k základnímu pojištění léčebných výloh, např. výhodné členství Alpenverein s celoročním pojištěním sportovních aktivit. Počasí je v Alpách jako v každých horách těžko předvídatelné. Denní teplota se může pohybovat v létě mezi 0 až 20 C, kdy nás může pěkně hřát sluníčko, ale překvapit nás může i vítr, déšť a chlad. Proto je dobré, co se týče vybavení, být připraven na vše.

Cena

Cena zahrnuje: Dopravu (autobus/minibus), informační materiály, průvodce, pojištění CK proti úpadku, pojištění storna zájezdu

Cena nezahrnuje: 2 noclehy na horské chatě (členové Alpenvereinu 10 euro/noc, nečlenové 20 euro/noc), stravu, komplexní pojištění na cesty Union SPORT C (+144 Kč)


Středně těžký program

Zájezd vhodný pro běžné turisty, zkušené rodiny odrostlými dětmi a zdatné seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
11.6.2015 - 14.6.2015
Délka pobytu:
4 dny
Destinace:
Rakousko
Horská chataStrava z vlastních zásobAutobus
Cena 3 600 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím