Raxalpe a Hohewand

Vyhlídkové túry po hřebenech vápencového ráje

Proběhnuté zájezdy

3101
od 12.6.2015
do 14.6.2015
3 dny
3 200 Kč

Milujete pěší putování a rádi poznáváte přírodní a turistické zajímavosti? Malé, ale krásné pohoří Raxalpe ležící jen kousek od Vídně vám skvěle naplní vaše představy o pohodové horské turistice. Projdeme se voňavými horskými pěšinami a rozkvetlými loukami, vystoupíme na nejvyšší vrchol Heukuppe (2007 m), z bělostné stolové hory Hohe Wand a její nebeské vyhlídky Skywalk nás uchvátí daleké výhledy na celou Vídeňskou pánev. Zažijte úžasnou pěší turistiku v přírodním ráji plném pózujících kamzíků a čisté horské krajiny v nejkrásnější turistické oblasti Dolního Rakouska!

Raxalpe a Hohewand Vydejte se s námi poznat a na vlastní pohorky zažít pestré turistické možnosti do malebného kraje pohoří Rax a Hohe Wand. Nenáročné výlety jsou vhodné pro každého nadšence pěší turistiky, pro rodiny s dětmi i pro seniory. Jednotlivé túry absolvujeme pohodlně nalehko, projdeme se alpínskými loukami i travnatými chodníčky a horskými stezkami. Nadchne nás všudypřítomná zeleň lesů a luk i společnost pasoucích se oveček a kamzíků. Délka denních túr se bude pohybovat mezi 6 až 8 hodinami včetně přestávek na odpočinek, převýšení 700 a 1000 m. Program je možné si podle sebe upravit, túry si zkrátit či zvolit samostatnou vlastní náplň dne. Ubytovaní budeme na příjemné horské chatě Waxriegelhaus, obklopené lesy a voňavými loukami. Po celou dobu zájezdu vás budou doprovázet někteří z našich profesionálních a sympatických průvodců. Prožijte aktivní víkend plný krásné pěší turistiky v kouzelném prostředí Vídeňských domácích hor!

Program

1. den: V odpoledních hodinách odjezd z Brna přes Mikulov do Rakouska. Do Raxalpe je to opravdu kousek, proto ještě dnes vystoupíme z horského průsmyku Preiner Gscheid (1070 m) do místa našeho ubytování, na příjemnou horskou chatu Waxriegelhaus (1361 m). Délka túry: 1 h (stoupání 300 m)

2. den: Po snídani nás čeká výstup typickou alpskou scenérií po pastvinách vzhůru na chatu Karl-Ludwig Haus (1804 m). Po krátkém oddechu a občerstvení se vydáme na „kupku sena“ Heukuppe (2007 m), nejvyšší vrchol Raxalpe. Přes fotogenický vrchol Predigstuhl (1902 m) na turistickou chatu Neue Seehütte (1643 m), zájemci mohou vystoupit i ke kříži na výrazný vrchol Preiner Wand (1783 m). Stezkou Göbl-Kühn Steig sestoupíme zpět k chatě Waxriegelhaus. Délka túry: 8 h (stoupání 1000 m, klesání 1000 m). S výstupem na Preiner Wand navíc 1 h (stoupání 150 m, klesání 150 m).

3. den: Autobusem přejedeme do přírodního parku Hohe Wand. Z vesnice Oberhöflein (500 m) vystoupíme na vápencovou náhorní plošinu „stolové hory“. Na návrší Grosse Kanzel (1052 m) se pokocháme vyhlídkou na nádhernou zdejší přírodní scenérii. Zájemci mohou navštívit i atraktivní visutou vyhlídkovou terasu Skywalk (892 m). Následuje přejezd Rakouska přes Mikulov zpět do Brna, kam dorazíme ve večerních hodinách. Délka túry: 6 h (stoupání 700 m, klesání 300 m).

Nocleh a strava

Ubytování: Obě noci strávíme v příjemné horské chatě Waxriegelhaus. Budeme usínat ve společné noclehárně na matracích s teplými dekami k dispozici. Je třeba mít s sebou vlastní vložku do spacáku, samotný spacák potřeba není.

Stravování: Na horské chatě máme v ceně zájezdu 2 snídaně. Doporučujeme zde využít i nabídky večeří, kdy polévku si můžete dát od 3 euro, hlavní jídlo od 7 euro. Na denních túrách není možnost dokupování zásob, ale poobědvat můžete na některé z horských chat, které na našich túrách přes den potkáme.

Doprava

Autobusem nebo minibusem.
Nástupní místa: Brno, Mikulov
V sekci doprava naleznete podrobnější informace, jak přeprava na místo probíhá.

Důležité informace

Doporučené vybavení: Obě túry projdeme nalehko, nejlépe s malým batohem 20-30 l zejména na zásoby jídla na stravování přes den. Pohodlné praktické oblečení do chladného i teplého počasí, stejně tak pro případ deště. Pevné nízké nebo kotníkové boty, podle vlastních preferencí. Věci využitelné jen na zpáteční cestě domů lze ponechat v autobusu, se kterým se znovu setkáme v den odjezdu, ještě před druhou túrou.

Klimatické podmínky, terén a náročnost: Budeme se pohybovat ve výškách 800 až 2000 m v horském prostředí. Zájezd je koncipovaný tak, aby jej zvládl průměrně zdatný jedinec, který má i malé zkušenosti s turistikou. Program je možné si podle sebe upravit, túry si zkrátit, zvolit si samostatný vlastní program. Nenáročné výlety jsou tak vhodné i pro rodiny s dětmi a seniory. Počasí je v Raxech jako v každých horách těžko předvídatelné. Denní teplota se může pohybovat v létě mezi 0 až 25 C, kdy nás může pěkně hřát sluníčko, ale překvapit nás může i vítr, déšť a chlad. Proto je dobré, co se týče vybavení, být připraven na vše.

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Cena

Cena zahrnuje: Dopravu (autobus/minibus), 2 x nocleh na horské chatě, 2x snídaně, informační materiály, průvodce, pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje: komplexní cestovní pojištění

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
12.6.2015 - 14.6.2015
Délka pobytu:
3 dny
Destinace:
Rakousko
Horská chataSnídaněAutobus
Cena 3 200 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím