Raxalpe a Hohewand

Via ferrata a turistika pro každého

Proběhnuté zájezdy

F216
od 14.11.2020
do 17.11.2020
Svátek v zájezdu
4 dny
3 900 Kč

V blízkosti hranic, přitom v krásných horách, s dokonalým zázemím. Užijeme si prodloužený víkend a úžasné, podzimem zbarvené lesy. Čekají nás dech beroucí výhledy i relaxace v sauně po příjemném výkonu.

Raxalpe-ferrataAť už jste zkušení horalé, nebo toužíte poprvé vyzkoušet výstupy po skalních cestách, s námi si výlet užijete naplno. Pod odborným dohledem se nejprve naučíte používat nezbytné vybavení (sedací a prsní úvazek, jistící set via ferrata, horolezecká přilba) a zjistíte, jak se na cestách via ferrata bezpečně pohybovat a jistit. Následně si nově nabyté znalosti vyzkoušíte na několika cestách různých obtížností. Všem účastníkům bude věnována maximální profesionální péče, své obavy tedy můžete klidně nechat doma. Náplň kurzu je díky mnohaletým zkušenostem přizpůsobena výkonnostní úrovni účastníků a vyladěna téměř k dokonalosti. Po úspěšném absolvování tohoto kurzu budete připraveni se samostatně vydat vstříc vertikálním dobrodružstvím.

Hohewand - stolová hora nedaleko Vídně. Nejvyšším bodem je Plackles (1132 m) s vysílačem. V okolí hory jsou 150 m vysoké kolmé stěny, tvořené vápencem. Ideální místo pro zajištěné cesty.

Raxalpe - pohoří, které tvoří také náhorní plošina, která je pokryta krasovými závrty. Nejvyšší horou je Heukuppe (Stoh). Z Raxalpe je nádherný výhled především na vrchol Schneeberg, od kterého pohoří odděluje údolí Höllental s řekou Schwarzou.

Program

1. den - odjezd v ranních hodinách z nástupních míst na Moravě. Příjezd do údolí Höllental k cvičné skále. Úvodní informace k zajištěným cestám. Trénink na cestách různých obtížností. Zbytek dne strávíme v zajímavé skalní soutěsce Weichtal s několika snadnými žebříky a řetězy. Nejzdatnější turisté mohou dojít až k chatě Kientelarhütte. (8 km, nahoru 900 m, dolů 900 m), kde je také možné zdolat krátkou ferratu (C). Odpoledne ubytování, případně sauna nebo grilování (dle počasí).

2. den - po snídani zdoláme několik ferrat v údolí Grosses Höllental. Všechny ferraty mají obtížnost B a slouží k tomu, abychom se dostatečně připravili na těžší ferratu zítřejšího dne. Vyzkoušíme Schönbrunerstige (B), AV Steig (B), Gaislochtsteig (B), Rudolfsteig (B) a nebo Hovasteig (B). Méně zdatní mohou pokračovat v tréninku na cvičné ferratě nebo se vypravit na celodenní túru na vrchol Schneeberg. U autobusu nás čeká příjemná hospůdka u řeky Schwarza. Náročnost dnešního dne lze snadno přizpůsobit kondici účastníků. Večeře a relax.

3. den - po snídani zdoláme nejzajímavější ferratu v oblasti Raxalpe – vzdušnou cestou Hans von Haidsteig (C/D) vystoupíme až ke kříži na výrazný vrchol Preiner Wand (1783 m). Přes zvlněný vrcholek Hohe Kanzel (1699 m) dojdeme k horské chatě Ottohaus, kde se můžeme občerstvit. Pokračujeme další zajištěnou cestou Kronich-Eisenweg (D). Jedná se o krátký, ale velice zajímavý sportovní klettersteig. Na závěr sestoupíme po chodníčku zpět k chatě Waxriegelhaus. Délka túry: 8 h (stoupání 800 m, klesání 800 m). Večeře a relax. Sauna opět možná.

4. den - po snídani se přesuneme do oblasti přírodního parku Hohe Wand. Kvalitní sportovní ferratou Gebirgsvereins-Klettersteig (D) vybudovanou v roce 2013 vystoupíme na náhorní plošinu „stolové hory“. Atraktivní visutá vyhlídková terasa Skywalk (892 m) nám nabídne nádherné výhledy. Jako alternativu můžeme absolvovat jednu z velice působivých zajištěných cest, ferratu Wildenauersteig (C/D). Skrytou lahůdkou na tomto klettersteigu je téměř kolmý průlez skalním komínem. Následuje odjezd z Rakouska přes Znojmo zpět do Brna, kam dorazíme ve večerních hodinách. Délka túry: 6 h (stoupání 600 m, klesání 300 m).

Akce se koná jen za příznivého počasí. V případě špatné předpovědi (déšť) se akce ruší nebo po dohodě přesouvá na nejbližší vhodný termín).

Nocleh a strava

Ubytování je zajištěno v příjemném penzionu v Reichenau an der Rax. Přímo u penzionu je také stanový kemp na trávě s výhledem na Raxalpe. V ceně kempu i penzionu je bohatá snídaně formou švédských stolů a neomezená možnost využívání místního wellness (sauna, pára, infra). V penzionu je možné zajistit ubytování v hromadné noclehárně (matrace ve velké místnosti) nebo v pokoji pro 2 osoby s přistýlkou.

Stravovat se budeme z vlastních zásob. Je možné si v restauraci objednat večeři nebo se zajít podívat na večerní lázeňské centrum Reichenau a povečeřet zde v libovolné restauraci. Na zahradě před penzionem je možné grilovat. Je však potřeba počítat již s chladnějšími večery.

Doprava

V základní ceně zájezdu je zahrnutá doprava. Tento zájezd realizujeme - v závislosti na počtu přihlášených - jedním, nebo dvěma mikrobusy pro max 8 osob. Díky tomu rušíme jen velmi málo zájezdů. Minimální počet účastníků pro konání tohoto zájezdu je 8 osob.
Z aktivních cestovních kanceláří máme nejširší nabídku nástupních míst na Moravě. U této akce nabízíme níže uvedená nástupní místa:

Minimální počet osob pro realizaci nástupního místa jsou 4 osoby. 14 dní před odjezdem na zájezd Vás budeme informovat o tom, zda Vaše nástupní místo této podmínce vyhovuje, případně se domluvíme na dalších možnostech (spolujízda s jiným klientem, nejbližší možné nástupní místo, apod.). Skupinám nabízíme další nástupní místa po vzájemné dohodě s CK.
Přesné časy a konkrétní realizovaná odjezdová místa budou upřesněna v závěrečných informacích k zájezdu, které obdržíte e-mailem 10-7 dní před odjezdem.

Vlastní doprava na zájezd je možná se slevou 600,- Kč.

Důležité informace

Povinná výbava na zajištěnou cestu je již zahrnutá v ceně !

  • sedací úvazek a prsní úvazek,
  • pádová brzda,
  • přilba

Cena

Základní cena: 3 900 Kč

Cena zahrnuje:

  • dopravu mikrobusem a práci řidiče,
  • zapůjčení komplet vybavení na zajištěné cesty (běžně cena 200 Kč/den),
  • práci instruktora,
  • služby cestovní kanceláře, DPH a pojištění proti úpadku CK

Cena nezahrnuje:

  • 3x ubytování v penzionu (+16 EUR/osobu/noc), případně v kempu ve vlastím stanu (cca 10 EUR/osobu a noc),
  • 3x stravování (snídaně je součástí ceny ubytování),
  • pojištění na cesty Union Sport

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
14.11.2020 - 17.11.2020
Délka pobytu:
4 dny
Destinace:
Rakousko
PenzionStrava z vlastních zásobAutomobilem (Vlastní doprava)Dodávka
Cena 3 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím