Ferraty Lago di Garda

Nejoblíbenější ferraty v okolí jezera

Proběhnuté zájezdy

1111
od 30.6.2015
do 6.7.2015
7 dní
6 800 Kč
F1111
od 30.6.2017
do 6.7.2017
7 dní
6 800 Kč
F571
od 20.7.2018
do 26.7.2018
7 dní
6 800 Kč
F571
od 29.7.2019
do 4.8.2019
STOP - vyprodáno
7 dní
7 900 Kč

Modravé jezero Lago di Garda, největší v Itálii, je pravou perlou mezi dvoutisícovými vrcholky Alp. Ze severní strany umocňuje své kouzlo dojmem fjordu a díky příjemnému středomořskému mikroklimatu je jako stvořené pro nejrůznější outdoorové aktivity. Zdejší ferraty patří k těm nejkrásnějším v Evropě a my si užijeme atraktivní žebříky, vzdušné pasáže i unikátní tunely na těch nejoblíbenějších nenáročných zajištěných cestách. Malebnou vesničku Arco, místo zrodu kultovního lezeckého festivalu Rock Masters, jižní vítr Ora, neodolatelnou italskou pizzu i vůni oliv a cypřišů si nemůže nechat ujít žádný milovník via ferrat. Vydejte se s námi za jedinečnými ferratami k italskému Lago di Garda, jezeru s působivou atmosférou!

Lago di Garda (Marek Kramář) Pojeďte prozkoumat svět nejhezčích italských ferrat v úchvatné oblasti Lago di Garda. Během týdenního pobytu si užijeme ty nejatraktivnější ferraty o střední obtížnosti A až C, které jsou vhodné pro začátečníky i zkušenější lezce. Všechny via ferraty absolvujeme pohodlně nalehko, vybavení na zajištěné cesty vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny. Program je možné si podle sebe upravit a zvolit si vlastní kombinaci různých turistických a poznávacích alternativ. Po celou dobu zájezdu vás budou doprovázet někteří z našich profesionálních a sympatických průvodců. Vychutnejte si báječnou aktivní dovolenou v centru světového horolezectví a nechte se okouzlit vertikálními pohledy na Lago di Garda.

Program

1. den: Ve večerních hodinách odjezd z Brna přes Prahu a Plzeň do Itálie (noční přejezd).

2. den: Z údolní vesničky Biacesa (418 m) vystoupáme po kozí stezce Sentiero de Bech k ferratě Sentiero attrezzato delle Laste (B) zvané „zákopový chodník“. Čeká nás výstup ke kamennému kostelíku San Giovanni (858 m) a dále projdeme pod vrcholem Cima Rocca (1089 m) zajímavým labyrintem tunelů a štol vybudovaných za 1. světové války. K průchodu nejdelší ze štol, 150 m, je nutná čelovka. Další nenáročnou zajištěnou cestou Mario Foleti (B) vystoupíme až na skalnatý vrchol Cima Capi (927 m). Okouzlující pohledy na jezero Lago di Garda si vychutnáme i při sestupu lehkou ferratou Fausto Susatti (B). Zpět do vsi Biacesa sestoupíme opět kozí stezkou a přejedeme autobusem do kempu. Délka túry: 8 h (stoupání 600 m, klesání 600 m)

3. den: Z městečka Pietramurata (250 m) vystoupáme k začátku dlouhé ferraty Che Guevara (B). Zajištěná cesta nás zavede až na travnatý vrchol Monte Casale (1632 m), odtud neuvěřitelné daleké výhledy na alpské hřebeny i na třpytící se modravé jezero. Horskou stezkou a nenáročnou ferratou sestoupíme zpět dolů do údolí a přejedeme do kempu. Délka túry: 8 h (stoupání 1350 m, klesání 350 m)

4. den: Odpočinkovou ferratou Sentiero attrezzato dei Colordi (A) se projdeme z městečka Arco (100 m) na vyhlídkový vrchol Cima Colordi (350 m). Odtud se pokocháme krásným výhledem do údolí řeky Sarca a poklidné odpoledne strávíme v kolébce sportovního lezení, v Arcu. Relaxovat můžeme při prohlídce uliček města, výhodnými nákupy lezeckého vybavení, osvěžující koupelí v jezeře Garda či nad šálkem vynikajícího cappuccina. Přejezd zpět do kempu. Délka túry: 2,5 h (stoupání 250 m, klesání 250 m)

5. den: Autobusem přejedeme do oblasti jedinečného přírodního bohatství, do vesničky Avio (131 m) v údolí Valle dei Molini. Nenáročnými pasážemi ferraty Gerardo Sega (B) projdeme okružní trasu obklopeni žlutými stěnami tyčícími se v údolí kolem hřebene Monte Baldo (1100 m). Zdejší příroda, která přitahuje mnoho vědců a badatelů, vás okouzlí úchvatnými scenériemi okolní krajiny. Sestup zpět do údolí a autobusem se vrátíme do kempu. Délka túry: 6,5 h (stoupání 500m, klesání 500 m).

6. den: Kousek od letoviska Riva del Garda (78 m) vystoupáme ferratou Via dell‘ Amicizia, Centenario S.A.T. (B) na vrchol Cima S.A.T. (1250 m). Zajištěná cesta je velice vzdušná a užijete si na ní zejména pohyb po ocelových žebřících (nejdelší má až 70 m). Navíc celý výstup bude doprovázen fantastickými výhledy na jezero. Prudší sestup dolů turistickou cestou. Následuje setkání s autobusem a večerní odjezd z Itálie přes Plzeň a Prahu zpět do Brna. Délka túry: 6 h (stoupání 1170 m, klesání 1170 m)

7. den: Příjezd v dopoledních hodinách do Brna

Nocleh a strava

Ubytování: Všechny noci strávíme v kempu Maroadi v městečku Torbole. Kemp leží přímo u břehu jezera Lago di Garda, do centra se z něj dostanete cca za 5 minut. Nocleh je ve vlastních stanech, spacák a karimatku třeba též vzít s sebou.

Stravování: Po celou dobu zájezdu je stravování vlastní.

Doprava

Autobusem nebo minibusem.
Nástupní místa: Brno, Kroměříž, Olomouc, Ostrava, Praha, Beroun, Plzeň a na trase...
V sekci doprava naleznete podrobnější informace, jak přeprava na místo probíhá.

Důležité informace

Povinné vybavení: Sedací úvazek (sedák), hrudní úvazek (prsák), nesešitá plochá smyčka (minimálně 160 cm dlouhá, nosnost minimálně 15 Kn), horolezecká přilba, jistící set (brzda) na zajištěné cesty. Toto vybavení si můžete zapůjčit v naší půjčovně. Druh a množství si zvolíte v přihlášce. Podrobnější informace o vhodném vybavení a jeho správném používání najdete v článku Vybavení na zajištěné cesty.

Doporučené vybavení: Všechny túry projdeme nalehko, nejlépe s malým batohem 20-30 l zejména na zásoby jídla na stravování přes den. Pohodlné praktické oblečení do chladného i teplého počasí, stejně tak pro případ deště. Pevné nízké nebo kotníkové boty, podle vlastních preferencí. K průchodu tunelu pod vrcholem Cima Rocca je nutná čelovka. Při sestupu z vrcholu Cima S.A.T. se vám budou hodit trekové hole.

Klimatické podmínky, terén a náročnost: Budeme se pohybovat ve výškách do 2000 m v příjemném středomořském podnebí a absolvujeme nenáročné ferraty o obtížnosti A až C vhodné i pro úplné začátečníky. Zájezd je koncipovaný tak, aby jej zvládl průměrně zdatný jedinec, který má zkušenosti s turistikou. Je schopný zvládnout za den 9 hodin chůze v horském prostředí s převýšením 1000 výškových metrů. Zdravý strach z výšek nesmí chybět, ale není radno přeceňovat své síly. Pokud trpíte panickým strachem z volné hloubky či závratěmi, nebude pravděpodobně účast vhodná. Vzhledem k charakteru aktivit na zájezdu – ferraty – doporučujeme připojištění k základnímu pojištění léčebných výloh, např. výhodné členství Alpenverein s celoročním pojištěním sportovních aktivit. Ohledně počasí vám nejlépe napoví aktuální předpověď.

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Cena

Základní cena: 7 900 Kč

Cena zahrnuje: Dopravu (autobus/minibus), 6 x nocleh v kempu ve vlastním stanu, informační materiály, průvodce, pojištění CK proti úpadku, pojištění storna zájezdu

Cena nezahrnuje: stravu, komplexní pojištění na cesty Union SPORT B

Středně těžký program

Zájezd vhodný pro běžné turisty, zkušené rodiny odrostlými dětmi a zdatné seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
30.6.2015 - 6.7.2015
Délka pobytu:
7 dní
Destinace:
Itálie (vč. Sardinie, Elba)
Mobilní dům, karavan, chatkaStrava z vlastních zásobAutobus
Cena 6 800 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím