Ferratový ráj v Dolomitech

Nejhezčí ferraty východních Dolomit

Vyberte si termín

F532
od 26.9.2024
do 29.9.2024
4 dny
8 900 Kč

O Dolomitech se právem říká, že jsou to jedny z nejhezčích hor na světě. Vysoké, skalnaté i romantické, s působivými tvary, a ferraty s nádechem historie první světové války. Uvidíš válečné tunely, průzračná jezera, zajištěné lezení u Tre Cime a vystoupáš na třítisícovku Tofana di Rozes historickou via ferratou.

IMG_7258Dolomity zaručeně uchvátí každého nadšeného horala a horolezce. Pro svou rozmanitost a pestrost musely být nutně zařazeny na seznam památek UNESCO. Majestátní věže Tre Cime, které řadu let přitahují nejlepší lezce světa, třítisícovky s ledovcem na Marmoládě, jezera a kouzelné italské vesničky. Užijeme si ferraty východní části Dolomit, v oblasti Tre Cime a Cortiny, které patří k vůbec nejhezčím. Pokud jsi zkušený nebo i začínající ferratista a umíš se pohybovat v horském terénu, pak je akce určená přímo pro Tebe!

Program

IMG_7258 V ranních hodinách přejedeme do olympijského městečka Cortina d Ampezzo, které si projdeme a dáme si večeři. Druhý den vyjedeme autem k Tre Cime di Lavaredo, kde vylezeme dvě ferraty s výstupem tunelem a ferratou na Paternkoffel. Večer se stavíme na vyhlášenou italskou pizzu a třetí den nás čeká celodenní ferratový výstup na Tofana di Rozes. V neděli navštívíme via ferratu na Cimu Cadin, horskou chatu a jezero Lago di Misurina. Návrat domů v nočních hodinách. Podrobný program najdeš zde.

Nocleh a strava

ubytovaniUbytování je zahrnuto v ceně zájezdu. Budeme ubytováni v penzionu v Cortině nebo v okolí. Penzion je vybavený koupelnou, kuchyňkou, wifi a postelemi s ložním prádlem. Stravování není zahrnuto v ceně zájezdu. Bude možnost si uvařit ráno a večer, během túry je pak třeba spoléhat na vlastní přichystanou svačinu. Navštívíme nějaké horské chaty, večer je možnost zajít do restaurace na výbornou italskou kuchyni nebo pizzu.


Doprava

dodavky V základní ceně zájezdu je zahrnuta doprava. Nejčastěji jezdíme mikrobusy Ford Transit a Ford Tourneo pro 8 klientů + průvodce/řidič. Nabízíme nástupní místa po celé Moravě, od Ostravy až po Brno (některá za příplatek). Detaily je nutné vyplnit v rámci přihlášky. V autě je dostatek místa na nohy i zavazadla a cestovní rychlost je vyšší než autobusem. Vlastní doprava je také možná. Podrobné informace a fotky najdeš zde.Důležité informace

Akce je vhodná pro všechny zdatnější turisty i začínající ferratisty. Budeme se pohybovat na výstupových ferratách obtížnosti C. Více než technická dovednost je důležité zvládnout celodenní pohyb v horském terénu.

Odpovědi na všechny své otázky k obtížnosti, Covid-19, počasí, výbavě, půjčovně, a dalším tématům najdeš zde.

Cena

Základní cena: 8 900,- Kč

Cena zahrnuje:

  • dopravu mikrobusem
  • 3x ubytování v hostelu/penzionu
  • služby horského průvodce a organizátora
  • mýtné na Tre Cime
  • parkovné, poplatky
  • DPH, pojištění proti úpadku a další náklady CK

Cena nezahrnuje:

  • stravování
  • komplexní pojištění na cesty - Union Sport B
  • zapůjčení vybavení na ferratu (+ 200 Kč/den)

Středně těžký program

Zájezd vhodný pro běžné turisty, zkušené rodiny odrostlými dětmi a zdatné seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
26.9.2024 - 29.9.2024
Délka pobytu:
4 dny
Destinace:
Itálie (vč. Sardinie, Elba)
Minibus
Cena 8 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím