Ferratový ráj v Dolomitech

Nejhezčí ferraty východních Dolomit

Proběhnuté zájezdy

F532
od 28.9.2023
do 1.10.2023
STOP - vyprodáno
4 dny
8 900 Kč

O Dolomitech se právem říká, že jsou jedny z nejhezčích hor na světě. Vysoké, skalnaté i romantické, s působivými tvary a ferraty s nádechem historie první světové války. Uvidíš válečné tunely, průzračná jezera, zajištěné lezení u Tre Cime a vystoupáš na třítisícovku Tofana di Rozes historickou via ferratou.

IMG_7258Dolomity zaručeně uchvátí každého nadšeného horala a horolezce. Pro svou rozmanitost a pestrost musely být nutně zařazeny na seznam památek UNESCO. Majestátní věže Tre Cime, které řadu let přitahují nejlepší lezce světa, třítisícovky s ledovcem na Marmoládě, jezera a kouzelné italské vesničky. Užijeme si ferraty východní části Dolomit, v oblasti Tre Cime a Cortiny, které patří k vůbec nejhezčím. Pokud jsi zkušený nebo i začínající ferratista a umíš se pohybovat v horském terénu, pak je akce určená přímo pro Tebe!

Program

IMG_7258V ranních hodinách přejedeme do olympijského městečka Cortina d Ampezzo, které si projdeme a dáme si večeři. Druhý den vyjedeme autem k Tre Cime di Lavaredo, kde vylezeme dvě ferraty s výstupem tunelem a ferratou na Paternkoffel. Večer se stavíme na vyhlášenou italskou pizzu a třetí den nás čeká celodenní ferratový výstup na Tofana di Rozes. V neděli navštívíme via ferratu na Cimu Cadin, horskou chatu a jezero Lago di Misurina. Návrat domů v nočních hodinách. Podrobný program najdeš zde.

Nocleh a strava

ubytovaniUbytování je v ceně zájezdu. Budeme ubytováni v penzionu v Cortině nebo poblíž. Penzion je vybavený koupelnou, kuchyňkou, wifi a postelemi s ložním prádlem. Stravování je během zájezdu vlastní. Bude možnost si uvařit ráno a večer, během túry je pak třeba spoléhat na vlastní přichystanou svačinu. Navštívíme nějaké horské chaty, večer je možnost zajít do restaurace na výbornou italskou kuchyni nebo pizzu.


Doprava

dodavky Doprava je zahrnuta v ceně zájezdu. Nejčastěji jezdíme dodávkami Ford Transit a Ford Tourneo pro 8 klientů + průvodce. Díky tomu můžeme nabídnout řadu nástupních míst na Moravě. Vlastní doprava je ale také možná (sleva 500 Kč). V autě je dostatek místa na nohy i zavazadla a cestovní rychlost je mnohem vyšší než autobusem. Podrobné informace a fotky najdeš na této stránce.Důležité informace

Akce je vhodná pro všechny zdatnější turisty i začínající ferratisty. Budeme se pohybovat na výstupových ferratách obtížnosti C. Více než technická dovednost je důležité zvládnout celodenní pohyb v horském terénu.

Odpovědi na všechny své otázky k obtížnosti, Covid-19, počasí, výbavě, půjčovně, a dalším tématům najdeš na této FAQ stránce.

Cena

Základní cena: 8 900,- Kč

Cena zahrnuje:

  • dopravu mikrobusem
  • 3 x ubytování
  • služby horského průvodce a organizátora
  • mýtné na Tre Cime
  • materiály, mapky a další služby cestovní kanceláře
  • DPH, pojištění cestovní kanceláře proti úpadku, poplatky

Cena nezahrnuje:

  • stravu
  • pojištění léčebných výloh do zahraničí Union Sport, případně Union Pandemic
  • půjčovnu vybavení na zajištěné cesty (přilba, úvazek, ferratová brzda) + 200 Kč/den

Středně těžký program

Zájezd vhodný pro běžné turisty, zkušené rodiny odrostlými dětmi a zdatné seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
28.9.2023 - 1.10.2023
Délka pobytu:
4 dny
Destinace:
Itálie (vč. Sardinie, Elba)
Minibus
Cena 8 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím