Ferratový ráj v Dolomitech

Nejhezčí ferraty východních Dolomit

Vyberte si termín

F543
od 11.11.2028
do 19.11.2028
2 dny
1 Kč

O Dolomitech se právem říká, že jsou jedny z nejhezčích hor na Světě. Vysoké, skalnaté i romantické, s působivými tvary a nádechem historie první světové války. Uvidíš válečné tunely, průzračná jezera, zajištěné lezení u Tre Cime a vystoupáš až na vrchol třítisícovky Tofana di Rozes historickou via ferratou.

IMG_7258Dolomity zaručeně uchvátí každého nadšeného horala a horolezce. Pro svou rozmanitost a pestrost musely být nutně zařazeny na seznam památek UNESCO. Majestátní věže Tre Cime, které řadu let přitahují nejlepší lezce Světa, třítisícovky Projdeme si v jejich blízkosti dvě historické via ferraty, které se řadí k těm nejhezčím v Dolomitech.

Program

IMG_7258V ranních hodinách přejedeme do olympijského městečka Cortina d Ampezzo, kde se ubytujeme a projdeme si ho. Druhý den vyjedeme autem k Tre Cime di Lavaredo, kde vylezeme dvě ferraty s výstupem tunelem a ferratou na Paternkoffel. Večer se stavíme na vyhlášenou italskou pizzu a třetí den nás čeká celodenní ferratový výstup na Tofana di Rozes. V sobotu navštívíme via ferratu na Cimu Cadin, s návštěvou horské chaty a jezero Lago di Misurina. V neděli se po snídani sbalíme, turisticky vystoupáme k jezeru Sorapis a vrátíme se do ČR.

Nocleh a strava

Ubytování je v ceně zájezdu. Budeme ubytovaní v penzionu poblíž Cortiny nebo poblíž. Penzion je vybavený koupelnou, kuchyňkou, wifi a postelemi s ložním prádlem. Stravování je během zájezdu vlastní. Bude možnost si uvařit ráno a večer, během túry spoléhat na vlastní přichystanou svačinu. Navštívíme nějaké horské chaty, večer možnost zajít do restaurace na výbornou italskou kuchyni nebo pizzu.

Doprava

dodavky Doprava je zahrnuta v ceně zájezdu. Nejčastěji jezdíme dodávkami Ford Transit a Ford Tourneo pro 8 klientů + průvodce. Díky tomu můžeme nabídnout řadu nástupních míst na Moravě. Vlastní doprava je ale také možná (sleva 500 Kč). V autě je dostatek místa na nohy i zavazadla a cestovní rychlost je mnohem vyšší než autobusem. Podrobné informace a fotky najdeš na této stránce.

Důležité informace

Odpovědi na všechny své otázky k obtížnosti, Covid-19, počasí, výbavě, půjčovně, a dalším tématům najdeš na této FAQ stránce.

Vybraný termín
Změnit
Termín:
11.11.2028 - 19.11.2028
Délka pobytu:
2 dny
Destinace:
Itálie (vč. Sardinie, Elba)
Cena 1 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím