Proběhnuté zájezdy

F245
od 24.6.2024
do 27.6.2024
Poslední volná místa
4 dny
9 900 Kč

Turistický kurz se zaměřením na turistiku a zajištěné cesty (klettersteig neboli také via ferrata) snadné obtížnosti s ubytování v turistické ubytovně a stravováním formou polopenze. Zájezd je primárně určen pro školní skupiny, které doplňujeme veřejností.

274825922_1823743987811164_4791239155776150575_nZajištěná cesta - via ferrata, je cesta, která je po celé své délce jištěná ocelovým lanem. Na tomto laně jsme bezpečně zajištěni proti pádu prostřednictvím ferrata výbavy, kterou mají účastníci kurzu zajištěnu v ceně zájezdu. Díky ocelovému lanu dokážeme překonat i složitější lezecké úseky, avšak v našem případě pouze obtížnosti B-C mezinárodní klasifikace. Během pobytu zdoláme několik takto jištěných cest.

Turistika - v rámci zájezdu se také setkáme s turistickými výlety, které probíhají po bezpečných cestách v lese nebo nad hranicí lesa v krásné oblasti Raxalpe a pohoří Schneeberg. V průběhu každé túry nás čeká lehké občerstvení na vybavené horské chatě.

Raxalpe - je obast, která se nachází asi dvě hodiny cesty z Vídně mezi Vídní a horským průsmykem Semmering. V oblasti se nachází městečko Reichenau an der Rax v jehož okolí budeme po celou dobu pobytu působit. V oblasti je bezpočet zajištěných cest snadné obtížnosti a také možností na klasickou horskou turistiku.

Program

raxalpe1. den, pondělí: brzy ráno odjezd z Kroměříže od Gymnázia a dalších nástupních míst na Moravě. Přejezd jižní Moravou a severním Rakouskem do cílové oblasti. Dnešní den strávíme na cvičné ferratě, která se nachází v údolí Weichtall jen kousek od naší chaty, která nám poskytne zázemí pro případný odpočinek, převlečení, svačinu, zázemí. Cvičná stěna nabízí možnost vyzkoušet si krátkou ferratu obtížnosti A, B, C, D, a dokonce E a F. Začneme bezpečnostními instrukcemi a postupně se seznámíme s výbavou, jištěním, technikou stoupání apod.
Zájemci si tak mohou vyzkoušet, jaký je rozdíl v obtížnosti u jednotlivých klasifikací a poznají, kde si až mohou v přírodě troufnout. Ferraty E a F si v případě zájmu také vyzkoušíme, ovšem navíc jištěni lanem.
Večeře, možnost táboráku. Večerní posezení a debata nad pohybem v horách.
2. den, úterý: snídaně, snadný nástup na ferraty v údolí Höllental. Zde při nástupu a sestupu z ferraty zdoláme nejeden žebřík a schody, ale vyzkoušíme si moc hezkou a snadnou ferratu Alpenvereinsteig (obtížnost B) nebo Taufelsbadstubensteig (obtížnost A-B) , případně obě. V případě zájmu je možné skupiny rozdělit na ferrata a turistickou. Obě skupiny se mohou potkat na chatě arcivévody Otty, tzv. Ottohaus. Návat na chatu. Večeře.
raxalpe-priprava
3. den, středa: snídaně. Dnes si od ferrat odpočineme a vyrazíme na túru soutěskou Weichtalklamm řečištěm řeky v krásné soutěsce mezi skály (žebříčky). Podobné jako např. Janošíkovy diery na Malé Fatře (v menší míře). Vystoupáme až na chatu Kleinthalerhütte. Zde je také možné absolvovat krátkou ferratu obtížnosti C Turmstein-Klettersteig Nebo je možné pokračovat případně až na vrchol nejsevernější Alpské dvoutisícovky v pohohoří Schneeberg – Klosterwappen (2076 m). Túra z chaty má 6 km a převýšení 1530 m. Po návratu večeře.
4. den, čtvrtek: snídaně. Přejezd do Reichenau an der Rax, kde je nástup na nejkrásnější ferratu v této oblasti – Hans von Heisteig obtížnosti D. Druhá skupina může vyrazit na stejný vrchol pomocí lanovky nebo turisticky bez zajištění. Setkání obou skupin na chatě Ottohaus, případně na vrcholu Preiner Wand (1783 m) u kříže na společné foto. Sestup suťoviskem do údolí, odjezd k domovu. Cestou je možná zastávka na polévku na některé z čerpacích stanic na dálnici.

Nocleh a strava

WeichtalhausUbytováni budeme na horské chatě v údolí Weichtall. Chata se nachází na krásném místě mezi horami u řeky Schwarzy. Ubytování je formou horské noclehárny, kde spí více osob na jednom pokoji na dvoupatrových postelích. V přízemí horské chaty je příjemná restaurace. U chaty je možné rozdělat oheň, posedět a užít si romantiku hor.
Stravování je zajištěno formou polopenze. Snídaně i večeře připravují v horské chatě místní pracovníci z rakouských zásob. Jídlo je chutné a je ho dostatek.

Doprava

dodávkyDoprava je zajištěna minibusem naší cestovní kanceláře, případně dvěma mikrobusy pro 8+1 pasažérů. Odjíždíme z Kroměříže, ale je možné přistoupit také na dalších odjezdových místech na Moravě.
Na místě nás bude dopravní prostředek rozvážet na nástup některých túr.

Důležité informace

Vybavení na ferraty je zahrnuto v ceně zájezdu. Počítat můžeš s přilbou, sedacím úvazkem, prsním úvazkem, smycí na jejich svázání a ferratovou brzdou pro vlastní jištění na zajištěné cestě. S výbavou tě na místě naučí zacházet náš průvodce.

Cena

Základní cena: 9900 Kč

Cena zahrnuje:

  • dopravu do Rakouska a zpět včetně rozvozu na místě
  • 3x ubytování na horské chatě
  • 3x polopenzi na horské chatě
  • 4x komplexní pojištění Union Sport B (včetně aktivit na zajištěných cestách)
  • 4x půjčovné ferrata výbavy
  • práci průvodce a instruktora, který se vším na místě poradí a pomůže

Cena nezahrnuje:

  • stravování a nápoje během dne
  • vše co není uvedeno v cena zahrnuje

Středně těžký program

Zájezd vhodný pro běžné turisty, zkušené rodiny odrostlými dětmi a zdatné seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
24.6.2024 - 27.6.2024
Délka pobytu:
4 dny
Destinace:
Rakousko
Horská chataPolopenzeAutomobilem (Vlastní doprava)DodávkaMinibus
Cena 9 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím