Salza - otázky a odpovědi

Máte nějaké zájezdy na Salzu ? Ano, naše termíny najdeš zde.Ano, naše termíny najdeš zde.

Je nějaké povinné vybavení na zájezd ?
V ceně zájezdu Vám zapůjčíme loď typu Baraka pro 2 osoby, pádla, neopren, bundičku proti větru, plovací vestu a přilbu. Zajistíme Váš tepelný komfort nohou a naučíme Vás vyrobit si skvělé a izolované botičky do vody. Cennosti a stravu Vám uložíme do nepromokavých vaků do lodi instruktorů.

Jaké jsou klimatické podmínky, terén a náročnost ?
Vzhledem k poloze a nadmořské výšce se teplota i v letních měsících může v noci pohybovat jen mírně nad nulou. Počasí a množství srážek má vliv na obtížnost řeky. Aktuální stav sledujeme. Budeme splouvat úsek o obtížnosti WW I až WW III, převážně mírně těžké peřeje jsou vhodné i pro začátečníky. Vzhledem k charakteru aktivit na zájezdu – sjezd divoké vody – nabízíme v příplatcích komplexní pojištění Union Sport B, které zahrnuje i tyto aktivity.

Děti na Salze
Děti na zájezd na Salzu akceptujeme. Nutnou podmínkou je, že musí umět plavat. Obecně doporučujeme, aby děti měly také vodácké zkušenosti z Českých řek, dostatek síly na pádlování a sportovně založený přístup k životu.

Jsem nezkušený vodák - je to pro mě vhodný zájezd ?
Doporučujeme mít alespoň malé zkušenosti z Českých řek jako je Moravice, Vltava, Berounka, apod. Zcela nezkušený vodák si splutí Salzy tolik neužije a možná i zažije řadu krušných chvilek. Sportovně založení a sportovně šikovní jedinci by měli splutí zvládnout i bez zkušeností.

Je voda v Salze studená ?
Ano je. Proto mají naši klienti k dispozici neopreny, vesty a vodácké bundy proti větru a stříkající vodě. Spolu s přilbou, lodí a pádlem je toto vybavení zahrnuto v základní ceně zájezdu.

Hrozí, že se při splutí "udělám" ?
Ano, cvaknutí lodi na Salze hrozí i zkušeným vodákům. Není třeba se příliš obávat - proud řeky a vesta Vás vynese za peřej, kde připravení instruktoři za pomocí tzv. házečky provedou Vaši záchranu včetně materiálu. Zaslouží si za to od Vás např. láhev rumu :-) Na konci dne ho společně vypijeme u táboráku.

Mohu během plavby konzumovat alkohol ?
Konzumace alkoholu a omamných látek je před - nebo v průběhu - plavby zakázána. Je třeba zůstat bdělý a ostražitý, navíc hrozí výluka z pojištění. Stejně tak je třeba užívat alkohol v přijatelném množství na večírku před splutím dalšího dne. Správný vodák pije s mírou !

Jaké je nejvhodnější pojištění ?
Doporučujeme vhodné pojištění pro rafting do WW3 včetně pojištění odpovědnosti, které zahrnuje škody na vybavení, ke kterému může dojít v průběhu plavby.

Jaká je vlastně Salza ?
Splutí Salzy patří k nejkrásnějším vodáckým zážitkům snad všech kanoistů či kajakářů. Celoročně sjízdná řeka s průsvitnou vodou plná zatáček, romantických soutěsek a nádherných výhledů na okolní štíty Alp. Po celou dobu plavby o vás budou pečovat naši profesionální instruktoři, kteří dbají o vaši bezpečnost. Zároveň vám pomohou při získávání správných vodáckých návyků a dovedností (efektivní pádlování, používání náklonů, čtení vody atd.). Budeme splouvat úsek o obtížnosti WW I až WW III. První den nás čeká klidnější část, na které se naučíme vše potřebné, abychom se druhý den mohli pustit do trochu více divoké vody.

Jak velká bývá skupina vodáků ? Splutí provádíme v malých skupinách, max. 10 kánoí, aby každé lodi byla věnována maximální pozornost našeho instruktora. Přestože během plavby narazíme i na obtížnější úseky, je tato řeka vhodná i pro začínající vodáky na divoké řece. Vody se není třeba bát. Salza je velmi bezpečná a patří k zážitkovým řekám vhodným pro komerční aktivity a pro běžné "lidi z ulice". Určitě je však nutné mít alespoň minimální zkušenosti s vodáckými řekami z České republiky. Můžete s námi vyrazit na zkoušku třeba na Moravici, Vltavu nebo Berounku.

Jakou obuv do vody budu potřebovat?
Jako obuv do vody je ideální spojení klasických šněrovacích tenisek s neoprenovými ponožkami či přímo neoprenová obuv (event. si vezměte staré tenisky, 4 Tesco tašky a více ponožek - na místě vysvětlíme co se s tím dá dělat tak, aby byly nohy v tepelném komfortu). Naprosto nevhodné jsou sandále, Crocsy a podobné nazouváky - v rychle proudící vodě hrozí jejich ztráta a následné zranění.

Raft nebo kánoe ?
Náš program na Salze ralizujeme na nafukovacích kanoích typu Baraka.

Proč zrovna s námi ?

  • bezpečí máme na prvním místě,
  • v případě nepříznivého stavu vody máme připravenou vhodnou vodáckou alternativu,
  • postarají se o Vás zkušení instruktoři - povedou Vás během plavby, zaškolí Vás, dbají o Vaši bezpečnost,
  • naše vybavení je v perfektním stavu, disponujeme různými velikostmi neoprenů, každý si vybere svou velikost,
  • máme skvělé zázemí kempu s přístřeším pro případ deště, s možností spánku na matracích, ve vlastních stanech, nebo v chatkách,
  • Salzu organizujeme již řadu let a máme za sebou stovky spokojených vodáků