Výstup na Dachstein

Klasický výstup na vrchol po Halštatském ledovci

Proběhnuté zájezdy

P257
od 27.9.2018
do 30.9.2018
Svátek v zájezdu
4 dny
3 700 Kč
F255
od 6.6.2019
do 9.6.2019
4 dny
3 700 Kč
F256
od 11.7.2019
do 14.7.2019
Prázdninový termín
4 dny
3 900 Kč
F257
od 29.8.2019
do 1.9.2019
Prázdninový termín
4 dny
3 700 Kč
F255
od 25.6.2020
do 28.6.2020
STOP - vyprodáno
4 dny
3 900 Kč
F256
od 23.7.2020
do 26.7.2020
STOP - vyprodáno
4 dny
3 900 Kč
F257
od 6.8.2020
do 9.8.2020
STOP - vyprodáno
4 dny
4 400 Kč
F258
od 25.9.2020
do 28.9.2020
Poslední volná místa
4 dny
3 900 Kč

Úchvatný vápencový masív Dachstein se svým malebným okolím a nejoblíbenější rakouskou „třítisícovkou“ Hoher Dachstein nabízí nezapomenutelné zážitky. Vrchol magicky vévodí severním Alpám a když vítr dokonale rozfouká mraky, dohlédnete z něj až na Šumavu. Kouzelné městečko Hallstatt na břehu ledovcového jezera, divoce romantické údolí Echertnal, oblast Solné komory s celým pohořím Dachstein a jeho ledovci právem patří ke Světovému dědictví UNESCO. Seznamte se s nenáročnou ledovcovou turistikou a světem via ferrat v této nádherné oblasti a užijte si s námi výstup na Dachstein.

Dachstein - výstup na Dachstein po ledovci (Marek Šanca) Láká vás zažít výstup na Dachstein, vyzkoušet si pohyb na jednom laně po ledových pláních ? Při výstupu na nejvyšší horu Štýrska a Horního Rakouska, úžasný Hoher Dachstein, vás naučíme základům ledovcové turistiky, kdy se společně budeme bezpečně pohybovat po snadném ledovci Hallsttäter Gletscher. Na své si přijdou i milovníci zajištěných cest – vystoupáme nejstarším alpským klettersteigem až na vrchol Dachsteinu a krátkou via ferratu můžou zájemci vyzkoušet nedaleko horské chaty v místě ubytování. Výstup na vrchol budeme absolvovat nalehko, musíme však mít všichni povinné ferratové a ledovcové vybavení. Vybavení na zajištěné cesty a na ledovec vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny. Obě noci strávíme v horské chatě Simony Hütte, která nám nabídne i chutné snídaně a večeře. Jídlo přes den si každý zajistí sám dle svého z vlastních zásob. První den vystoupáme po horské stezce k chatě, druhý den nás čeká ledovcová túra a via ferrata na Dachstein, poslední den sestup zpět do Hallstattu. Vzhledem k délce a náročnosti túr je důležité být v dobré fyzické kondici a nemít strach z výšek. Minimální věk pro účast na tomto ferratovém zájezdu je proto 15 let. Po celou dobu akce vás budou provázet někteří z našich profesionálních a sympatických průvodců a instruktorů. Vydejte se s námi za vašimi životními zážitky do nádherné oblasti pohoří Dachstein, světa ledovců a bělostných vápencových stěn!

Program

1. den: Ve večerních hodinách odjezd z Brna, přes Jihlavu, Prahu a České Budějovice do Rakouska (noční přejezd)

2. den: Z malebné vesnice Hallstatt (508 m) vystoupáme podél vodopádů Waldbachstrub divokým údolím Echerntal se zastávkou u chaty Wiesberghaus (1884 m) na horskou chatu Simony Hütte (2203 m). Zde se ubytujeme, občerstvíme a čeká nás seznámení se s používáním via ferratového a ledovcového vybavení. Zaškolíme vás do bezpečného pohybu po ledovci, chůze s mačkami a práce s cepínem. Délka túry: 7 h (stoupání 1700 m)

3. den: Po snadném ledovci Hallsttäter Gletscher vystoupáme nalehko navázáni do skupin k via ferratě Randkluftsteig (B). Odtud finální výstup zajištěnou cestou k vrcholovému kříži na Hoher Dachstein (2995 m), téměř třítisícovou špici Salzburských vápencových Alp. Nezapomenutelné rozhledy na okolní sněhobílé ledovce a skalní hřebeny. Sestoupáme zpět k chatě a pokud čas dovolí, je možné se zájemci vystoupat ještě krátkou zajištěnou cestou Moni-Klettersteig (B-C a I-) na blízký vrchol Schöberl (2426 m). Délka túry: 9 h (stoupání 800 m, klesání 800 m)

4. den: Poslední den ráno po snídani sestoupíme zpět do romantického Hallstattu. Dle časových možností prohlídka nádherného historického městečka, koupel v jezeře ledovcového původu Hallstätter See a za odměnu si můžeme pochutnat na Sachr dortu s lahodnou kávou v příjemné kavárně na břehu jezera. Po setkání s autobusem následuje přejezd Rakouska přes České Budějovice, Prahu a Jihlavu zpět do Brna, kam dorazíme ve večerních hodinách. Délka túry: 4 h (klesání 1700 m)

Nocleh a strava

Ubytování: Obě noci strávíme na horské chatě Simony Hütte. Budeme usínat ve společné noclehárně na matracích s teplými dekami k dispozici. Je třeba mít s sebou vlastní vložku do spacáku, samotný spacák potřeba není. Samozřejmostí na chatě je WC a sprchu si můžete dát za poplatek 2 eura.

Stravování: Stravování je po celou dobu zájezdu vlastní. Na chatě doporučujeme využít tamní nabídky velmi dobré kuchyně. V roce 2014 byly možnosti a ceny v restauraci následující: polopenze (bohatá snídaně + večeře o 3 chodech) za 30 euro/den, pouze snídaně s 1 l čaje na túru za 12 euro, polévky za 3 až 5 euro, hlavní jídlo od 7 euro. Vaření samostatně nedoporučujeme, neboť byste potřebovali veškeré vybavení k vaření vlastní a vařit v chatě samotné se nesmí, pouze venku. Na denních túrách není možnost teplého jídla ani dokupování zásob, proto je třeba mít s sebou na den vlastní zásoby z ČR.

Doprava

Autobusem nebo minibusem.
Nástupní místa: Brno, Jihlava-Humpolec, Praha, České Budějovice
V sekci doprava naleznete podrobnější informace, jak přeprava na místo probíhá.

Důležité informace

Povinné vybavení: Sedací úvazek (sedák), hrudní úvazek (prsák), nesešitá plochá smyčka (minimálně 160 cm dlouhá, nosnost minimálně 15 Kn), horolezecká přilba, jistící set (brzda) na zajištěné cesty, turistický cepín, turistické mačky. Toto vybavení si můžete zapůjčit v naší půjčovně. Druh a množství si zvolíte v přihlášce. Lana k navázání na ledovci zajistíme my. Podrobnější informace o vhodném vybavení a jeho správném používání najdete v článku Vybavení na zajištěné cesty.

Doporučené vybavení: Výstup na Dachstein absolvujeme nalehko, nejlépe s malým batohem 20-30 l zejména na zásoby jídla na stravování přes den. Pohodlné praktické oblečení do chladného i teplého počasí, stejně tak pro případ deště. Pevné nízké nebo kotníkové boty, podle vlastních preferencí. Věci využitelné jen na zpáteční cestě domů lze ponechat v autobusu, se kterým se znovu setkáme až na konci zájezdu.

Klimatické podmínky, terén a náročnost: Budeme se pohybovat ve výškách 500 až téměř 3000 m ve vysokohorském prostředí. Zájezd je koncipovaný tak, aby jej zvládl průměrně zdatný jedinec, který má zkušenosti s turistikou. Je schopný zvládnout za den 9 hodin chůze v horském prostředí s převýšením 1000 výškových metrů. Zdravý strach z výšek nesmí chybět, ale není radno přeceňovat své síly. Pokud trpíte panickým strachem z volné hloubky či závratěmi, nebude pravděpodobně účast vhodná. Vzhledem k charakteru aktivit na zájezdu – ferraty a pohyb po ledovci – doporučujeme připojištění k základnímu pojištění léčebných výloh, např. výhodné členství Alpenverein s celoročním pojištěním sportovních aktivit. Počasí je v Alpách jako v každých horách těžko předvídatelné. Denní teplota se může pohybovat v létě mezi 5 až 20 C, kdy nás může pěkně hřát sluníčko, ale překvapit nás může i vítr, déšť a chlad. Na vrcholu Dachsteinu může být i -10 až 10 C. Proto je dobré, co se týče vybavení, být připraven na vše.

Cena

Cena zahrnuje: Dopravu (autobus/minibus), informační materiály, průvodce, pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje: 2 noclehy na horské chatě (členové Alpenvereinu 14 euro/noc, nečlenové 27 euro/noc), stravu, komplexní pojištění na cesty Union SPORT C (+144 Kč)

Těžký program

Zájezd vhodné pro zdatné a zkušené turisty.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
27.9.2018 - 30.9.2018
Délka pobytu:
4 dny
Destinace:
Rakousko
Horská chataStrava z vlastních zásobAutobus
Cena 3 700 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím