Výstup na Dachstein

Klasický výstup na vrchol po Halštatském ledovci

Proběhnuté zájezdy

P257
od 27.9.2018
do 30.9.2018
Svátek v zájezdu
4 dny
3 700 Kč
F255
od 6.6.2019
do 9.6.2019
4 dny
3 700 Kč
F256
od 11.7.2019
do 14.7.2019
Prázdninový termín
4 dny
3 900 Kč
F257
od 29.8.2019
do 1.9.2019
Prázdninový termín
4 dny
3 700 Kč
F255
od 25.6.2020
do 28.6.2020
STOP - vyprodáno
4 dny
3 900 Kč
F256
od 23.7.2020
do 26.7.2020
STOP - vyprodáno
4 dny
3 900 Kč
F257
od 6.8.2020
do 9.8.2020
STOP - vyprodáno
4 dny
4 400 Kč
F258
od 25.9.2020
do 28.9.2020
Poslední volná místa
4 dny
3 900 Kč
F258
od 23.9.2021
do 26.9.2021
STOP - vyprodáno
4 dny
4 200 Kč

Úchvatný vápencový masív Dachstein se svým malebným okolím a nejoblíbenější rakouskou „třítisícovkou“ Hoher Dachstein nabízí nezapomenutelné zážitky. Vrchol magicky vévodí severním Alpám a když vítr dokonale rozfouká mraky, dohlédnete z něj až na Šumavu. Kouzelné městečko Hallstatt na břehu ledovcového jezera, divoce romantické údolí Echertnal, oblast Solné komory s celým pohořím Dachstein a jeho ledovci právem patří ke Světovému dědictví UNESCO. Seznamte se s nenáročnou ledovcovou turistikou a světem via ferrat v této nádherné oblasti a užijte si s námi výstup na Dachstein.

Dachstein - výstup na Dachstein po ledovci (Marek Šanca) Láká vás zažít výstup na Dachstein, vyzkoušet si pohyb na jednom laně po ledových pláních ? Při výstupu na nejvyšší horu Štýrska a Horního Rakouska, úžasný Hoher Dachstein, vás naučíme základům ledovcové turistiky, kdy se společně budeme bezpečně pohybovat po snadném ledovci Hallsttäter Gletscher. Na své si přijdou i milovníci zajištěných cest – vystoupáme nejstarším alpským klettersteigem až na vrchol Dachsteinu a krátkou via ferratu můžou zájemci vyzkoušet nedaleko horské chaty v místě ubytování. Výstup na vrchol budeme absolvovat nalehko, musíme však mít všichni povinné ferratové a ledovcové vybavení. Vybavení na zajištěné cesty a na ledovec vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny. Obě noci strávíme v horské chatě Simony Hütte, která nám nabídne i chutné snídaně a večeře. Jídlo přes den si každý zajistí sám dle svého z vlastních zásob. První den vystoupáme po horské stezce k chatě, druhý den nás čeká ledovcová túra a via ferrata na Dachstein, poslední den sestup zpět do Hallstattu. Vzhledem k délce a náročnosti túr je důležité být v dobré fyzické kondici a nemít strach z výšek. Minimální věk pro účast na tomto ferratovém zájezdu je proto 15 let. Po celou dobu akce vás budou provázet někteří z našich profesionálních a sympatických průvodců a instruktorů. Vydejte se s námi za vašimi životními zážitky do nádherné oblasti pohoří Dachstein, světa ledovců a bělostných vápencových stěn!

Program

1. den: Ve večerních hodinách odjezd z Brna a dalších nástupních míst do Rakouska (noční přejezd)

2. den: Z malebné vesnice Hallstatt (508 m) vystoupáme podél vodopádů Waldbachstrub divokým údolím Echerntal se zastávkou u chaty Wiesberghaus (1884 m) na horskou chatu Simony Hütte (2203 m). Zde se ubytujeme, občerstvíme a čeká nás seznámení se s používáním via ferratového a ledovcového vybavení. Zaškolíme vás do bezpečného pohybu po ledovci, chůze s mačkami a práce s cepínem. Délka túry: 7 h (stoupání 1700 m)

3. den: Po snadném ledovci Hallsttäter Gletscher vystoupáme nalehko navázáni do skupin k via ferratě Randkluftsteig (B). Odtud finální výstup zajištěnou cestou k vrcholovému kříži na Hoher Dachstein (2995 m), téměř třítisícovou špici Salzburských vápencových Alp. Nezapomenutelné rozhledy na okolní sněhobílé ledovce a skalní hřebeny. Sestoupáme zpět k chatě a pokud čas dovolí, je možné se zájemci vystoupat ještě krátkou zajištěnou cestou Moni-Klettersteig (B-C a I-) na blízký vrchol Schöberl (2426 m). Délka túry: 9 h (stoupání 800 m, klesání 800 m)

4. den: Poslední den ráno po snídani sestoupíme zpět do romantického Hallstattu. Dle časových možností prohlídka nádherného historického městečka, koupel v jezeře ledovcového původu Hallstätter See a za odměnu si můžeme pochutnat na Sachr dortu s lahodnou kávou v příjemné kavárně na břehu jezera. Po setkání s autobusem následuje přejezd Rakouska přes České Budějovice, Prahu a Jihlavu zpět do Brna, kam dorazíme ve večerních hodinách. Délka túry: 4 h (klesání 1700 m)

Nocleh a strava

Ubytování: Obě noci strávíme na horské chatě Simony Hütte. Budeme usínat ve společné noclehárně na matracích s teplými dekami k dispozici. Je třeba mít s sebou vlastní vložku do spacáku, samotný spacák potřeba není. Samozřejmostí na chatě je WC a sprchu si můžete dát za poplatek 2 eura.

Stravování: Stravování je po celou dobu zájezdu vlastní. Na chatě doporučujeme využít tamní nabídky velmi dobré kuchyně. V roce 2014 byly možnosti a ceny v restauraci následující: polopenze (bohatá snídaně + večeře o 3 chodech) za 30 euro/den, pouze snídaně s 1 l čaje na túru za 12 euro, polévky za 3 až 5 euro, hlavní jídlo od 7 euro. Vaření samostatně nedoporučujeme, neboť byste potřebovali veškeré vybavení k vaření vlastní a vařit v chatě samotné se nesmí, pouze venku. Na denních túrách není možnost teplého jídla ani dokupování zásob, proto je třeba mít s sebou na den vlastní zásoby z ČR.

Doprava

V základní ceně zájezdu je zahrnutá doprava. Tento zájezd realizujeme - v závislosti na počtu přihlášených – jedním nebo dvěma mikrobusy pro 8 osob, minibusem pro 19 osob. Díky tomuto výběru dopravních prostředků rušíme jen velmi málo zájezdů. Minimální počet účastníků pro konání tohoto zájezdu je 8 osob.

Z aktivních cestovních kanceláří máme nejširší nabídku nástupních míst na Moravě. U této akce nabízíme níže uvedená nástupní místa:

Nástupní místo zvolte v přihlášce na zájezd v rolovacím menu. Minimální počet osob pro realizaci nástupního místa jsou 4 osoby. Čtrnáct dní před odjezdem na zájezd Vás budeme informovat o tom, zda Vaše nástupní místo této podmínce vyhovuje, případně se domluvíme na dalších možnostech (spolujízda s jiným klientem, nejbližší možné nástupní místo, apod.). Skupinám nabízíme další nástupní místa po vzájemné dohodě s CK.
Přesné časy a konkrétní realizovaná odjezdová místa budou upřesněna v závěrečných informacích k zájezdu, které obdržíte e-mailem 10-7 dní před odjezdem.

Vlastní doprava je možná se slevou 600,- Kč

Důležité informace

Rezervace bez rizika
Znamená, že v okamžiku rezervace zájezdu uhradíte pouze zálohu ve výši 1.000 Kč/osobu. Tři měsíce před odjezdem uhradíte zálohu na zájezd do 50 % ceny zájezdu. Doplatek do plné ceny platíte až měsíc před odjezdem na zájezd. Dle všeobecných obchodních podmínek můžete zájezd zrušit bez poplatku až do doby 30 dní před odjezdem (srovnejte s konkurencí).

Obtížnost:
Zájezd je koncipovaný tak, aby jej zvládl průměrně zdatný jedinec, který má zkušenosti s turistikou. Je schopný zvládnout za den 9 hodin chůze v horském prostředí s převýšením 1000 výškových metrů. Zdravý strach z výšek nesmí chybět, ale není radno přeceňovat své síly. Pokud trpíte panickým strachem z volné hloubky či závratěmi, nebude pravděpodobně účast vhodná. Vzhledem k charakteru aktivit na zájezdu – ferraty a pohyb po ledovci – doporučujeme připojištění k základnímu pojištění léčebných výloh, např. výhodné členství Alpenverein s celoročním pojištěním sportovních aktivit.

Povinné vybavení: Sedací úvazek (sedák), hrudní úvazek (prsák), nesešitá plochá smyčka (minimálně 160 cm dlouhá, nosnost minimálně 15 Kn), horolezecká přilba, jistící set (brzda) na zajištěné cesty, turistický cepín, turistické mačky. Toto vybavení si můžete zapůjčit v naší půjčovně. Druh a množství si zvolíte v přihlášce. Lana k navázání na ledovci zajistíme my. Podrobnější informace o vhodném vybavení a jeho správném používání najdete v článku Vybavení na zajištěné cesty.

Doporučené vybavení: Výstup na Dachstein absolvujeme nalehko, nejlépe s malým batohem 20-30 l zejména na zásoby jídla na stravování přes den. Pohodlné praktické oblečení do chladného i teplého počasí, stejně tak pro případ deště. Pevné nízké nebo kotníkové boty, podle vlastních preferencí. Věci využitelné jen na zpáteční cestě domů lze ponechat v autobusu, se kterým se znovu setkáme až na konci zájezdu.

Klimatické podmínky: Budeme se pohybovat ve výškách 500 až téměř 3000 m ve vysokohorském prostředí. Počasí je v Alpách jako v každých horách těžko předvídatelné. Denní teplota se může pohybovat v létě mezi 5 až 20 C, kdy nás může pěkně hřát sluníčko, ale překvapit nás může i vítr, déšť a chlad. Na vrcholu Dachsteinu může být i -10 až 10 C. Proto je dobré, co se týče vybavení, být připraven na vše.

Covid-19:
Informace o možnostech a podmínkách cestování najdete zde..

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd zahrnuje komplexní pojištění na cesty SPORT B. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Technické vychytávky
Naši průvodci jsou vybavení GPS modulem pro jejich sledování. Používáme elektronické mapy ve formátu mapy.cz a komunikujeme s klienty ve skupině zřízené v aplikaci WhatsApp. Díky tomu je Vaše orientace jednodušší. Zájemci se mohou pohybovat i sami, bez doprovodu průvodce. Další informace obdržíte v pokynech na cestu.

Cena

Základní cena: 4 200 Kč

Cena zahrnuje:

  • dopravu,
  • informační materiály,
  • průvodce,
  • pojištění CK proti úpadku
  • pojištění UNION SPORT B

Cena nezahrnuje:

  • 2 noclehy na horské chatě (členové Alpenvereinu 14 euro/noc, nečlenové 27 euro/noc),
  • stravu


Těžký program

Zájezd vhodné pro zdatné a zkušené turisty.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
27.9.2018 - 30.9.2018
Délka pobytu:
4 dny
Destinace:
Rakousko
Horská chataStrava z vlastních zásobAutobus
Cena 3 700 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím