Prokleté hory Albánie

Treking v Prokletých horách v Albánii

Proběhnuté zájezdy

T821
od 13.7.2022
do 24.7.2022
STOP - vyprodáno
12 dní
10 900 Kč

Nechte se pohltit dobrodružstvím v nádherných vápencových horách na Balkánu a vystoupejte na ty nejvyšší kopce Dinárských hor. Zakusíte osvěžující koupel v průzračných tůních pod vysokými vodopády a ochutnáte místní vlastnoručně vyráběné sýry od pohostinných Albánců . Pojeďte s námi do jedné z posledních, dosud ne zcela objevených, divočin Evropy.

harapitVápencové pohoří Prokletije je nejvyšší částí Dinárských hor, které se táhnou přibližně 700km ze Slovinska až do Albánie. V námi navštívené části převyšují vrcholky hor 2500 m.n.m., přičemž nejvyšší z nich, Maja e Jezercës, atakuje výšku 2700m. Během výstupu na tuto dominantu překročíme albánsko-černohorskou hranici, mineme krásná jezera, a u jednoho z nich strávíme noc ve stanu. Podrobný program na tento zájezd najdeš v tomto odkaze.

harapit Během celého našeho putování budeme obklopeni vysokou hradbou hor a některé z nich i vystoupáme. Stravovat se budeme z vlastních zdrojů či místními specialitami . V údolích navštívíme vesničky, kde si dopřejeme teplého jídla připravovaného z tamních zdrojů a seznámíme se s jejich kulturou. Spát budeme ve vlastních stanech, ale je možnost domluvit nějaký stylový penzion

Ubytování a stravování:

harapitSpát budeme ve vlastních stanech mezi horami a v kempech nebo penzionech. Jídlo během dne na túrách individuálně z vlastních zdrojů, některé dny možnost oběda a večeře v restauraci během túry. Doplnění zásob bude možné u místních pastevců nebo v obchodech v Thethu a Valboně. Večer počítáme s ochutnáváním albánských specialit v místních restauracích (cena hlavního jídla 7 – 12 €).

Doprava

ford Doprava je zahrnuta v ceně zájezdu. Nejčastěji jezdíme dodávkami Ford Transit a Ford Tourneo pro 8 klientů + průvodce. Díky tomu můžeme nabídnout řadu nástupních míst na Moravě. Vlastní doprava je ale také možná (sleva 500 Kč). V autě je dostatek místa na nohy i zavazadla a cestovní rychlost je mnohem vyšší než autobusem. Podrobné informace o dopravě najdeš na této stránce.

Další informace:

Odpovědi na všechny své otázky k obtížnosti, Covid-19, počasí, výbavě, půjčovně a k dalším tématům najdeš na této FAQ stránce.

Základní cena

Základní cena zahrnuje veškerou dopravu, 3x ubytování v penzionu ve Vusanje, práci průvodce. Další informace k cenám, příplatkům a slevám najdeš zde.

Vybraný termín
Změnit
Termín:
13.7.2022 - 24.7.2022
Délka pobytu:
12 dní
Destinace:
Albánie
Cena 10 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím