Ostrov Madeira - ostrov věčného jara

Aktivní dovolená pro milovníky hor a fotografy

Vyberte si termín

T752
od 18.7.2024
do 25.7.2024
Prázdninový termín
8 dní
34 900 Kč
T753
od 15.8.2024
do 22.8.2024
Prázdninový termín
8 dní
34 900 Kč

Proběhnuté zájezdy

T751
od 15.5.2024
do 22.5.2024
Poslední volná místa
8 dní
32 900 Kč

Vydej se s námi aktivně objevit nejrozmanitější části věčně zeleného ostrova. Projdeme si nejkrásnější levády, starověký vavřínový les a projdeme se panoramatickou hřebenovkou na Pico Ruivo. Projedeme stovky kilometrů tunelů. Podíváme se do bouřlivého Atlantiku z nejvyššího útesu na ostrově a navštívíme nespočet vodopádů ukrytých v horách, které nadchnou každého cestovatele a milovníka přírody.

MadeiraZelená perla Atlantiku, to je ostrov Madeira. Turistika na tomto sopečném ostrově patří k nezapomenutelným. Ostrov Madeira leží 500 km od pobřeží Afriky, patřící k Portugalsku. Teploty zde ani v zimě neklesají pod 18 stupňů a díky tomu je Madeira po celý rok zelená. Tento divoký, ale úrodný ostrov objevili Portugalci začátkem 15. století a rozhodli se jej zúrodnit. Postupně začali stavět rozsáhlý systém zavlažovacích kanálů - levád, kterými je protkán celý ostrov. Projdeme si ty nejhezčí z nich, zavedou nás do divokých a zelených hor, plných vodopádů a jezírek, ve kterých se i vykoupeme. Navštívíme starověký vavřínový les ve Fanal, skalnaté útesy na východě ostrova Ponta de São Lourenço a vykoupeme se na nejhezčích plážích a jezírkách v moři. Zaslouženou odměnou bude výstup na nejvyšší horu Pico Ruivo (1 850 m.n.m), kam se vydáme panoramatickou hřebenovkou. Taková bude tvoje Madeira. Trek, co se nikdy neomrzí.

Program

Madeira 2 Po příletu na ostrov se ubytujeme v hlavním městě Funchal. Druhý den se vydáme za jednu z nejhezčích levád ostrova, která nás dovede až k vodopádu Caldeirão do Inferno. Navštívíme vesnici Santana s typickými madeirskými domky - casas de colmo. Vydáme se i na nejvýchodnější část ostrova Ponta de São Lourenço, kde vítr a vlny bičují vysoké skalnaté útesy. Určitě si nenecháme ujít ani východ Slunce na Pico Ruivo, vavřínový les ve Fanal, levádu das 25 Fondes a citronový koláč v Rabacal. Podrobný program najdeš zde.

Nocleh a strava

místní kuchyněUbytování: Na ostrově budeme ubytovaní v soukromém domě ve dvoulůžkových pokojích. Dům má k dispozici velkou a vybavenou kuchyň, obývací pokoj, zahradu s grilem a Wi-Fi připojení. Posezení na zahradě nebo terase s výhledem na moře u madeirského vína je velice příjemné.

Stravování: Stravování je po celou dobu vlastní. Během programu je třeba spoléhat na vlastní připravenou svačinu, bude ale možné se v odpoledních hodinách zastavit v restauraci. Doporučujeme ochutnat místní speciality, které Ti průvodce rád doporučí. Po dohodě lze připravovat společné snídaně nebo večeře. Vybavená kuchyně je k dispozici v domě, kde budeme bydlet. Dohoda na společné vaření je možná v rámci komunikace mezi klienty před zájezdem.

Doprava

dodávky V základní ceně zájezdu je zahrnuta letecká doprava. Létáme většinou na trase Katowice – Funchal a zpět s nízkonákladovou společností Wizzair. Přesný letový řád najdeš v pokynech na cestu. Na letiště organizujeme svoz mikrobusem/minibusem. Nabízíme nástupní místa po celé Moravě, od Ostravy až po Brno (některá za příplatek). Detaily je nutné vyplnit v rámci přihlášky. Vlastní doprava na letiště je také možná. Podrobné informace a fotky najdeš zde.
Ostrov Madeira projedeme dle programu pronajatým mikrobusem, který bude řídit náš průvodce.

Důležité informace

Zavazadla: V ceně letenky je zahrnuto malé příruční zavazadlo o rozměrech 40x30x20 cm. Druhé větší příruční zavazadlo, nebo odbavené zavazadlo je za příplatek, který se liší podle času nákupu letenky. Ceny sdělíme na vyžádání. Průvodce má s sebou vždy jedno větší odbavené zavazadlo, do kterého si můžeš přidat např. trekové hole, slivovici, nožík nebo jinou drobnost. Zasedací pořádek v letadle je přidělován náhodně. Pokud chceš konkrétní sedadlo nebo sedět s někým vedle sebe, je tato služba za poplatek letecké společnosti.

Cena

Základní cena: 32 900 Kč - 34 900 Kč (v letních měsících)

Cena zahrnuje:

  • letenku do Funchal a zpět
  • transfer na letiště v Katowicích nebo Vídni či Praze a zpět
  • 7x ubytování ve Funchalu
  • dopravu mikrobusem po ostrově dle programu
  • práci průvodce, řidiče a organizátora v jedné osobě
  • materiály, mapky a další služby cestovní kanceláře
  • DPH, pojištění proti úpadku a další náklady CK

Cena nezahrnuje:

  • náklady na individuální stravování
  • komplexní pojištění na cesty - Union TURISTA A30 (+50 Kč/den)

Středně těžký program

Zájezd vhodný pro běžné turisty, zkušené rodiny odrostlými dětmi a zdatné seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
18.7.2024 - 25.7.2024
Délka pobytu:
8 dní
Destinace:
Portugalsko
Strava z vlastních zásobMinibusLetecky
Cena 34 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Reference

miroslava-smidova
Miroslava Šmídová

Před pár dny jsem se vrátila z nádherné aktivní dovolené na Madeiře. Dlouho jsem hledala CK, aby vyhovovala mým požadavkům na aktivní dovolenou. A s vámi to bylo přesně to pravé. Moc bych chtěla poděkovat průvodci, který se nám věnoval na 120% po celou dobu. S vaší CK FRČÍME jsem byla poprvé a určitě ne naposledy.

Vyražte s námi za dobrodružstvím