Madeira - ostrov věčného jara

Aktivní poznávací dovolená pro milovníky hor a fotografy

Vyberte si termín

T751
od 8.5.2023
do 15.5.2023
8 dní
28 800 Kč
T752
od 2.10.2023
do 9.10.2023
8 dní
28 800 Kč

Vydej se s námi aktivně objevit nejrozmanitější části věčně zeleného ostrova. Projdeme si nejkrásnější levády, starověký vavřínový les a vystoupáme na východ Slunce panoramatickou hřebenovkou na Pico Ruivo. Podíváme se do bouřlivého Atlantiku z nejvyššího útesu na ostrově a navštívíme nespočet vodopádů ukrytých v horách, které nadchnou každého cestovatele a milovníka přírody.

WhatsApp Image 2023-01-05 at 20.31.51 (12) Zelená perla Atlantiku, jak se Madeiře často přezdívá, je sopečný ostrov ležící 500 km od pobřeží Afriky, patřící k Portugalsku. Teploty zde ani v zimě neklesají pod 18 stupňů a díky tomu je Madeira po celý rok zelená. Tento divoký, ale úrodný ostrov objevili Portugalci začátkem 15. století a rozhodli se jej zúrodnit. Postupně začali stavět rozsáhlý systém zavlažovacích kanálů - levád, kterými je protkán celý ostrov. Projdeme si ty nejhezčí z nich, zavedou nás do divokých a zelených hor, plných vodopádů a jezírek, ve kterých se i vykoupeme. Navštívíme starověký vavřínový les ve Fanal, skalnaté útesy na východě ostrova Ponta de São Lourenço a vykoupeme se na nejhezčích plážích a jezírkách v moři. Zaslouženou odměnou bude východ Slunce na nejvyšší hoře Pico Ruivo (1 850 m.n.m), kam se vydáme panoramatickou hřebenovkou.

Program

WhatsApp Image 2023-01-05 at 20.31.51 (12) Po příletu na ostrov se ubytujeme v hlavním městě Funchal. Druhý den se vydáme za jednu z nejhezčích levád ostrova, která nás dovede až k vodopádu Caldeirão do Inferno. Navštívíme vesnici Santana s typickými madeirskými domky - casas de colmo. Vydáme se i na nejvýchodnější část ostrova Ponta de São Lourenço, kde vítr a vlny bičují vysoké skalnaté útesy. Určitě si nenecháme ujít ani východ Slunce na Pico Ruivo, vavřínový les ve Fanal, levádu das 25 Fondes a citronový koláč v Rabacal. Podrobný program najdeš zde.

Nocleh a strava

Ubytování: Na ostrově budeme ubytovaní v soukromém domě ve dvoulůžkových pokojích. Dům je vybaven velkou a vybavenou kuchyní, obývacím pokojem, zahradou s grilem a Wi-Fi připojením. Posezení na zahradě nebo terase s výhledem na moře u madeirského vína je velice příjemné. Stravování: Stravování je po celou dobu vlastní. Během programu je třeba spoléhat na vlastní připravenou svačinu, bude ale možné se v odpoledních hodinách zastavit v restauraci. Doporučujeme ochutnat místní speciality, které Ti průvodce rád doporučí. Po dohodě lze připravovat společné snídaně nebo večeře.

Doprava

dodávky V základní ceně zájezdu je zahrnuta letecká doprava. Létáme většinou na trase Vídeň (popř. Praha) – Funchal a zpět s nízkonákladovou společností. V ceně letenky je zahrnuto malé příruční zavazadlo o rozměrech 40x30x20 cm. Druhé větší příruční zavazadlo, nebo odbavené zavazadlo je za příplatek, který se liší podle času nákupu letenky. Ceny sdělíme na vyžádání. Průvodce má s sebou vždy jedno větší odbavené zavazadlo, do kterého si můžeš přidat např. trekové hole, slivovici, nožík nebo jinou drobnost. Zasedací pořádek v letadle je přidělován náhodně. Pokud chceš konkrétní sedadlo nebo sedět s někým vedle sebe, je tato služba za poplatek letecké společnosti.
Doprava po ostrově dle programu pronajatým mikrobusem, který bude řídit náš průvodce. V ceně je zahrnutý transfer z nástupních míst na Moravě na letiště ve Vídni (příp. do Prahy). Přesný letový řád a konkrétní realizovaná odjezdová místa Vám budou sdělena 10-7 dní před odjezdem v závěrečných informacích k zájezdu. Vlastní doprava na letiště je samozřejmě také možná.
Podrobné informace a fotky najdeš zde.

Důležité informace

Odpovědi na všechny své otázky k obtížnosti, Covid-19, počasí, výbavě, půjčovně a k dalším tématům najdeš na této FAQ stránce.

Cena

Základní cena: 28 800,- Kč

Cena zahrnuje:

  • letenky na trase Vídeň – Funchal a zpět
  • transfer na letiště ve Vídni a zpět
  • 7x ubytování ve Funchalu
  • dopravu mikrobusem po ostrově dle programu
  • práci průvodce a organizátora
  • materiály, mapky a další služby cestovní kanceláře
  • DPH, pojištění cestovní kanceláře proti úpadku, poplatky

Cena nezahrnuje:

  • náklady na individuální stravování
  • komplexní pojištění na cesty Union TURISTA

Středně těžký program

Zájezd vhodný pro běžné turisty, zkušené rodiny odrostlými dětmi a zdatné seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
8.5.2023 - 15.5.2023
Délka pobytu:
8 dní
Destinace:
Portugalsko
Strava z vlastních zásobMinibusLetecky
Cena 28 800 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím