Jarní treking na Krétě

Po nejkrásnějších stezkách jihozápadní Kréty

Vyberte si termín

T951
od 23.5.2021
do 30.5.2021
8 dní
14 900 Kč

Proběhnuté zájezdy

T951
od 29.5.2019
do 2.6.2019
5 dní
7 900 Kč
T951
od 4.10.2020
do 11.10.2020
STOP - vyprodáno
8 dní
14 900 Kč

Máte rádi pěší turistiku, teplo, sluníčko, moře a dobré jídlo? Byli jste v Řecku u moře a chtěli byste kromě hotelového komplexu a turistických pláží vidět více z jeho pestré přírody? Pokud ano a navíc se vždy nemůžete dočkat léta, pojeďte s námi na jaře objevovat přírodní krásy Kréty! V tomto předsezónním termínu není ještě nesnesitelné horko na pěší túry, ale už panují příjemné teploty na koupání v moři, které je na jižním pobřeží už teplé. Další výhodou jarního termínu je návštěva ostrova ještě před příjezdem hord letních turistů.

Kréta je největším řeckým ostrovem. Jeho povrch je převážně hornatý a nejvyšší vrcholy pohoří Lefká Ori a Psiloritis přesahují výšku 2000 metrů. Díky tomu je krajina ostrova velmi pestrá a pro pěšího turistu velmi atraktivní. Po několika průzkumných návštěvách Kréty s batohem na zádech jsme pro vás připravili originální a velmi intenzivní program v hornaté a málo obydlené jihozápadní části ostrova. Charakterem odlišné túry nádhernými přírodními scenériemi jsme zkombinovali do uceleného 6-ti denního treku. Projdeme si ohromující hluboké soutěsky Agia Irini, Samariá a Arádhena, kde v tuto dobu krásně kvetou růžové oleandry. Budeme putovat po kozích stezkách podél divokého pobřeží Libyjského moře, kde různobarevné skály kontrastují s lákavě modrou hladinou moře. Přespávat budeme v malých vesničkách, kam nevede ani silnice a jsou přístupné jen pěšky nebo lodí z moře. Každý den zbyde čas i na vykoupání v moři a večer se vždy odměníme některou ze specialit řecké či krétské kuchyně v místní taverně. Abychom si nezkazili dojem z krásné přírody, jezdíme tento zájezd v malých skupinách 8-14 lidí.

Program

1.den: V ranních hodinách odjezd z Brna mikrobusem CK na letiště ve Vídni. Let Vídeň – Chania, ubytování a v podvečer individuální prohlídka historického centra Chanie. Pro zájemce společná ochutnávková večeře v taverně Manos na břehu moře.
2.den: Ranní přejezd autobusem do městečka Paleochóra. První etapa podél divokého jižního pobřeží do Soúgie. Během túry koupání v průzračné vodě na oblázkové pláži Anidri. Ubytování na 2 noci v pěkné vesničce Soúgia na břehu Lybijského moře.
3.den: Snadná túra nalehko (bez batohu) soutěskou Agia Irini. Odpoledne koupání v Soúgii, noc na stejném místě.
4.den: Ráno výjezd autobusem na náhorní plošinu Omalós. Sestup největší krétskou soutěskou Samariá ve stejnojmenném NP zpět k pobřeží Lybijského moře. Překrásným horským údolím ve stínu borovic a cypřišů postupně sejdeme mezi vysoké úzce sevřené skalní stěny soutěsky, které nás dovedou až k moři. Vykoupání, večeře a nocleh ve vesničce Agia Roumeli.
5.den: Pokračování treku po příjemné stezce podél divokého mořského pobřeží ke kostelíku Agios Pavlos. Koupání, možnost občerstvení ve stylové taverně. Dále půjdeme doprovázeni cinkáním zvonců polodivokých koz stezkou ve svahu nad mořem přes zátoku Mármara do Likosu, kde nás čeká večeře a nocleh.
6.den: Prostoupíme rozkvetlou soutěskou Arádhena až k horské vesnici Anópole, kde se občerstvíme třeba pravým řeckým salátem. Vyjdeme na vyhlídku ke kapli Agia Kateríni, odkud se nám naskytne nádherný letecký pohled na jižní pobřeží se zátokou Loutró – cíle naší dnešní túry. Do malebné vesničky Loutró sejdeme v mnohých serpentýnách a už se nebudeme moci dočkat, až skočíme do tyrkysové vody moře a smyjeme ze sebe celodenní únavu a prach cesty. Večeře v taverně a nocleh v Loutró.
7.den: Poslední krátká pobřežní túra. Ráno vyrazíme dál podél jižního pobřeží a kolem kaple Agios Stavros dojdeme až k pěkné pláži mezi skalami, kde nás čeká příjemné vykoupání (je tu i sprcha napájená z přírodního sladkovodního pramene). Odtud už je to jen kousek vzhůru k obci Hóra Sfakíon, kde chytíme odpolední autobus zpátky do Chanie.
8.den: Dopoledne volno v Chanii na poslední koupání a nákupy suvenýrů, odpoledne zpáteční let Chania - Vídeň. Večer transfer mikrobusem CK zpět do Brna.

Nocleh a strava

Ubytování:
V pokojích nebo apartmánech pro 3-4 osoby, kam seskládáme jednotlivé účastníky zájezdu vč. individuálů. Pokud by někdo měl zájem o soukromý jednolůžkový nebo 2-lůžkový pokoj, je možné za příplatek dle individuální kalkulace. Pokoje jsou většinou vybaveny i malou ledničkou a varnou konvicí, což je výhodné pro uchování vlastních čerstvých potravin a přípravu snídaně.

Stravování:
Snídaně a jídlo během dne na túrách individuálně (buď z domácích zdrojů nebo každý den možnost nákupu čerstvých potravin v místních minimarketech, některé dny možnost obědu v taverně během túry). Večer počítáme s ochutnáváním řeckých a krétských specialit v místních tavernách (cena hlavního jídla 7 – 10 €).

Doprava

Letecky:
na trase Vídeň – Chania – Vídeň přímým letem s nízkonákladovou leteckou společností. Cena je limitovaná a v případě pozdějšího přihlášení se může cena zájezdu zvýšit o rozdíl mezi aktuální cenou a cenou stanovenou v zájezdu. Přihlaste se co nejdříve. Transfer z Brna na letiště ve Vídni a zpět do Brna mikrobusem CK. Přesuny po Krétě místními linkovými autobusy.

V rámci letenky máte nárok na dvě příruční zavazadla. Jedno menší o rozměrech 40 x 20 x 25 cm a jedno větší o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a váze do 10 kg (menší turistický batoh 35-45 l). Větší (standardní) odbavované zavazadlo je možno přiobjednat v přihlášce za příplatek 1300 Kč. Zajištění konkrétních míst v letadle je také za příplatek 4-15 EUR/jedna cesta (pro realizaci cesty není nutné - místo v letadle Vám bude přiděleno náhodně).

Důležité informace

Turistický program zvládne každý průměrně trénovaný turista. Půjdeme ovšem s menším batohem, ve kterém si poneseme veškeré osobní věci po celou dobu túry (s výjimkou 3. dne) na zádech (oblečení na převlečení, plavky a ručník, hygienické potřeby, svačina a pití na daný den). Délka túr je cca 5-6 hodin čistého času chůze. Nezbytná je pevná obuv, doporučujeme buď pohorky nebo nízké trekové boty. Většina treku vede po horských stezkách a kamenitých nezpevněných cestách.

Cena

Základní cena: 14900,- Kč

Cena zahrnuje:

 • 7x ubytování v hotýlku či penzionu (společné 3-4lůžkové pokoje nebo apartmány, vlastní jednolůžkový nebo dvojlůžkový pokoj za příplatek 1500 Kč/osobu)
 • letenku Vídeň – Chania – Vídeň s nízkonákladovou let. společností
 • příplatek za větší kabinové zavazadlo do 10 kg
 • transfery z Brna na letiště ve Vídni a zpět
 • veškerou dopravu po ostrově dle programu místními linkovými autobusy
 • práci průvodce a organizátora
 • materiály, mapky a další služby cestovní kanceláře
 • DPH, pojištění cestovní kanceláře proti úpadku, poplatky

  Cena nezahrnuje:

Příplatky:

 • pokoj pro 2 osoby: +1500 Kč/osobu
 • přesné umístění sedadel v letadle (na dotaz)
 • zavazadlo v letadle navíc (na dotaz)

Středně těžký program

Zájezd vhodný pro běžné turisty, zkušené rodiny odrostlými dětmi a zdatné seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
23.5.2021 - 30.5.2021
Délka pobytu:
8 dní
Destinace:
Řecko
HotelPenzionStrava z vlastních zásobLetecky
Cena 14 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím