Dovolená Korsika - pláže a snadné túry

Snadná turistika, koupání a poznávání

Proběhnuté zájezdy

T651
od 20.7.2017
do 31.7.2017
12 dní
12 900 Kč
T652
od 20.9.2017
do 1.10.2017
12 dní
12 500 Kč
T651
od 6.6.2018
do 17.6.2018
12 dní
12 900 Kč
T652
od 29.8.2018
do 9.9.2018
12 dní
12 900 Kč
T651
od 5.6.2019
do 16.6.2019
STOP - vyprodáno
12 dní
12 900 Kč
T652
od 31.7.2019
do 11.8.2019
Prázdninový termín
12 dní
13 900 Kč

Korsika je ráj na zemi. Ne náhodou se jí říká "Ile de Beauté" - v překladu Ostrov krásy. Krásné hory s mnoha turistickými chodníky, úžasné pláže, příjemné koupání v tůních horských řek - to je dovolená Korsika. Během zájezdu se projedeme horským vláčkem, ochutnáme místní speciality a užijeme si perfektní dovolenou v krásné přírodě.

Korsika - pláž u Sagone.Foto: Josef Křetinský Dovolená Korsika je navržena tak, abychom poznali nejkrásnější tůry, vystoupili na snadné vrcholy a hlavně si užili koupání a opalování na plážích a u horských tůní se sladkou vodou. Poznáme především centrální část Korsiky a její skalnaté západní pobřeží. Zájezd je určený pro pohodové turisty, rodiny s dětmi, starší klienty a ty, kteří upřednostňují pomalé tempo, delší přestávky, focení, zkrátka pohodu. Doprovodí tě zkušený průvodce, který ti nejen ukáže cestu, ale poví ti také mnoho zajímavostí o Korsice, obyvatelích, zvycích a městech.

Program

1. den: Odjezd z Ostravy, Olomouce, Prostějova, Kroměříže, Zlína, Vyškova, Brna. Svoz z Prahy do Brna. Přes Mikulov do Rakouska. Noční přejezd do Itálie.
2. den: Ranní trajekt na Korsiku. Přejezd do horského města Corte. Prohlídka města s pevností a úzkými uličkami s mnoha kavárnami. Možnost koupání a opalování v říčce La Restonica. Horským vláčkem s mnoha tunely a mosty (mimo jiné od stavitele Eiffela) přejedeme do kempu v Tattone. Večeře
3. den: Snídaně. Procházka údolím Manganello podél horské říčky s výhledy na Mt. D´Oro (2389 m) až k salaši Bergerie de Tolla (korsický sýr, uzeniny, Pastis). Možnost opalování na vyhřátých skalách a koupání v průzračných tůních. Návrat stejnou cestou. 5 hodin, převýšení 400 m. Večeře.
4. den: Snídaně. Příjemným, mírně stoupajícím chodníčkem v lese přes městečko Vizzavona k Anglickým kaskádám v průsmyku Col de Vizzavona (1183 m). Koupání a opalování. 5 hodin, převýšení 500 m. Možnost prodloužení trasy po GR20 nebo na opačnou stranu sedla směrem na Punta del Oriente či zkrácení trasy pomocí autobusu do/ze sedla. Večeře.
5. den: Snídaně. Přejezd přes hlavní město Ajaccio na západní pobřeží. Navštívíme krásnou pláž Arone s bílým pískem. Cestou krátká túra k janovské věži Tour de Turghiu s výhledem na skalnaté pobřeží z vrcholku poloostrova Capu Rossu (331 m). 3 hodiny, převýšení 250 m. Nocleh v Portu. Večeře.
6. den: Snídaně. Procházka po městě Piana s uličkami, kostelem a výhledy na pobřeží národního parku Scandola. Okružní trasa po staré cestě Piana - Porto v skalním městě Les Calanches (UNESCO). Uvidíme skalní útvary Snoubenci, Psí hlava či Pevnost. 3 hodiny, převýšení 300 m. Odpoledne koupání na pláži v Portu, krásný západ slunce, večeře.
7. den: Snídaně. Autobusem nádhernou horskou cestou do městečka Evisa s výhledy na Capu d´Orto (1294 m). Sestoupíme do soutěsky Spelunca a vodou nebo po pěšině k starému římskému mostu. Koupání a opalování u průzračné řeky. 3 hodiny, klesání 700 m. Možnost celodenní relaxace na pláži v Portu. Večeře.
8. den: Snídaně. Autobusem do nejvyššího průsmyku Korsiky Col de Vergio (1478 m). Okružní túra po GR20 do sedla Bocca San Pedru (1452) a dále po hřebeni s výhledy na nejvyšší vrchol Korsiky Mt. Cinto (2706 m) a Korsický Matternhorn - Paglia Orba (2525 m) až k plesu Lac de Nino (1743 m) s divokými koňmi. Zpět krásným lesem Niellu k hájovně s divokými prasaty. 7 hodin, převýšení 900 m. Večeře v horském kempu pod Cintem.
9. den: Snídaně. Výstup přes chatu l´Erco (1667 m) k plesu Lac du Cinto (2289 m). 8 hodin, převýšení 1250 m. Možnost zkrácení a koupání v tůních řeky Erco. Večeře.
10. den: Snídaně. Z kempu po starém chodníku soutěskou Scala di Santa Regina s výhledy na krásný kaňon řeky Golo s možnostmi koupání a Canyoningu. 5 hodin, klesání 600 m. Přejezd do Bastie. Večeře s mořskými plody v jedné z restaurací. Úžasná večerní pohodová atmosféra Bastie. Nocleh v kempu u písečné pláže.
11. den: Snídaně. Dopolední koupání v moři. Polední trajekt na pevninu a přejezd Itálie do Rakouska.
12. den: Dopolední příjezd do Brna a dalších nástupních míst, svoz do Prahy.

Nocleh a strava

Ubytování:
Ve vlastních stanech v kempech - 3x v Tattone (wifi internet v ceně), 3x v Portu (kemp s bazénem s výhledem na moře), 2x pod Mt. Cinto, 1x v Bastii (kemp s bazénem, wifi, u moře). Kempy jsou vyzkoušené, čisté, příjemné a klidné. Ve všech kempech teče teplá voda. Kempy v horách jsou zelenější a menší. Kempy u moře jsou větší a rušnější.

Stravování:
Připravíme Vám dobrou a zdravou polopenzi z naší polní kuchyně. Snídaně a večeře jsou poznačeny v programu. Poslední večer v Bastii máme večeři společnou v restauraci v centru města.
U všech kempů jsou obchůdky a restaurace, kde se dá večer popíjet víno. Během pobytu se zastavíme i ve větších obchodech na dokoupení potravin na svačiny a dojídání. Ceny potravin na Korsice jsou únosné.

Doprava

autobusV základní ceně zájezdu je zahrnuta doprava. Na tento zájezd cestujeme kvalitním zahraničním autobusem s kapacitou 49 míst nebo minibusem s kapacitou 19 míst. Autobus je vybaven WC, klimatizací, barem a TV-videem. Nabízíme nástupní místa po celé Moravě, od Ostravy až po Brno. Detaily je nutné vyplnit v rámci přihlášky. Autobus je s námi ve středisku, nikde nepřestupujeme ani nečekáme.
Podrobné informace a fotky najdeš zde.


Důležité informace

Náročnost zájezdu
Zájezd je koncipován jako nenáročný. Půjdeme po zpevněných chodnících a značených cestách. Převýšení se pohybuje každý den 500-700 m a délka túr bude max 8 hodin i s přestávkami, focením, koupáním, apod. Po celou dobu zájezdu máme k dispozici autobus, kde si necháme přebytečné věci. Túry podnikáme nalehko. Akci zvládnou i netrénovaní turisté, starší lidi a děti. Po delších výstupech vždy následuje odpočinkový den u moře nebo u řeky. Některé dny můžeš zcela vynechat a strávit je na pláži u moře nebo na kameni u řeky.
Zájezd se jede společně se zájezdem Korsika - turistika. Mezi programy je možné přecházet.

Covid-19:
Informace o možnostech a podmínkách cestování najdete zde..

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Technické vychytávky
Naši průvodci jsou vybavení GPS modulem pro jejich sledování. Používáme elektronické mapy ve formátu mapy.cz a komunikujeme s klienty ve skupině zřízené v aplikaci WhatsApp. Díky tomu je Vaše orientace jednodušší. Zájemci se mohou pohybovat i sami, bez doprovodu průvodce. Další informace obdržíte v pokynech na cestu.

Cena

Základní cena - dle termínu

Cena zahrnuje:

 • dopravu autobusem a práci řidičů
 • trajekt na Korsiku
 • 9x nocleh v kempu ve vlastním stanu
 • 9x chutnou a zdravou polopenzi
 • vláček z Corte do Tattone
 • 1x večeři v restauraci v Bastii
 • konzumaci vína každý večer - během setkání nad mapou
 • mapky, materiály, práci průvodců, DPH, pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

 • komplexní pojištění na cesty Union TURISTA B
 • vstupné do navštívených památek
 • stravování na túrách
 • fakultativně příplatek za ubytování v mobilním domě (dle termínu, na vyžádání)

Slevy a příplatky:

 • děti do 15 let -1 500 Kč

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
20.7.2017 - 31.7.2017
Délka pobytu:
12 dní
Destinace:
Francie (vč. Korsiky)
Mobilní dům, karavan, chatkaPod stanemPolopenzeAutobus
Cena 12 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Reference

ivana-jiraskova
Ivana Jirásková z Mělníka

Sice pozdě, ale přesto chci poděkovat za báječný a skvěle připravený zájezd na Korsiku. Korsika byla krásná sama o sobě, ale procestovat ji s prima průvodcem, výborně zabezpečeným zázemím a vynikající kuchyní, to nemělo chybu!

Vyražte s námi za dobrodružstvím