Skitouring kurz Stuhleck

Dvě snadné túry v Alpách

Proběhnuté zájezdy

L295
od 27.1.2024
do 28.1.2024
2 dny
4 900 Kč
L296
od 17.2.2024
do 18.2.2024
Termín zrušen
2 dny
4 900 Kč
L297
od 2.3.2024
do 3.3.2024
2 dny
4 900 Kč

Skitouringový víkend pro ty, co na tom nikdy nestáli. Naučíš se všechny finty pro zvládnutí celodenní túry včetně sjezdů v hlubokém sněhu. Trasy si užije ale i pokročilejší skialpinista. Naučím Tě chodit tak, že se nebudeš bát účastnit dalších akcí. Přitom v naprostém bezpečí, bez lavin a lezení. Prostě na pohodu...

Trasy jsou navrženy tak, aby je zvládl na skialpech opravdu každý. Ukážeme si, jak se nosí a používá povinná výbava (pípák, lopata, sonda), jak správně stoupat do kopce a používat stoupací pásy, vázání, lyže, hůlky. Vyzkoušíme si sjezdy po sjezdovce, ale také ve hlubokém sněhu v řídkém lese. Nevynecháme ani lavinovou prevenci a trénink v vyhledávání zasypaného. Pauzy si užijeme na horských opuštěných chatách a nebudou chybět ani krásné výhledy do krajiny. Zkrátka užijeme si skitour den v Alpách v bezpečném prostředí.
Termín je dvoudenní s ubytováním na pravé horské chatě spolku Alpenverein. Dopravíme tě naším mikrobusem z Moravy. Večer si rozebereme další otázky, které tě budou kolem skialpinismu zajímat a určitě se dobře pobavíš se stejně zaměřenými lidmi.

Program

skialpovy-kurz-stuhleck-vystupSobota odjezd brzy ráno z nástupních míst. Příjezd pod sjezdovku. Túra údolím říčky Kaltenbach až na chatu Karl Rechner Haus. Pauza na polévku, pivo. Závěrečné stoupání na vrchol Stuhleck s křížem (1 782 m) k chatě Alois Güntner Haus. Za příznivých podmínek několik zkušebních sjezdů lesem zpět mezi oběma chatami. Odpoledne u chaty trénink v hledání zasypaného pomocí lavinových vyhledávačů.
Neděle snídaně, opuštění ubytování. Výstup a sjezd na vrchol Hühnerkogel (1 388 m). Sjezd do údolí k říčce Steinbach. Výstup s nácvikem stoupání formou zig-zag na protisvah k chatě Schwarzriegel Alm. Po hřebeni s výhledem na lyžařské středisko z netradiční jižní strany až na vrchol Stuhleck (1 782 m). Pauza na chatě a několik sjezdů lesem podél jižní sjezdovky. Trénink výstupu v náročnějším terénu. Zpět po sjezdovce nebo volným terénem (podle stavu sněhu) na parkoviště. Návrat do nástupních míst v nočních hodinách.

Nocleh a strava

skialpovy-kurz-stuhleck-chataUbytování je zajištěno horské chatě rakouského alpského spolku Alpenverein. Tyto chaty jsou vybaveny palandami s dekou a polštářem. Mají svou horskou atmosféru a zřejmě tam kromě nás bude jen pár opravdových horalů. Večer bude pravá zimní tma a nádherné hvězdy. A ten horský vzduch ! Na ten budeš dlouho vzpomínat. Jídlo nám uvaří správce chaty. Mívá skvělé polévky i typické rakouské dobroty. Určitě si vybereš to, na co máš zrovna chuť. Na túru si můžeš zakrojit salám nebo vzít nějaké tyčinky z domu. Jídlo není zahrnuto v ceně akce.

Doprava

dodávky V základní ceně zájezdu je zahrnuta doprava. Na tento zájezd cestujeme jedním nebo dvěma mikrobusy pro 8 osob nebo minibusem pro 19 osob. Odjíždíme z celé řady nástupních míst na Moravě, od Ostravy až po Brno. Detaily je nutné vyplnit v rámci přihlášky. Vlastní doprava je také možná. Mikrobus řídí náš průvodce/řidič a je zde dostatek místa pro nohy i zavazadla.
Podrobné informace a fotky najdeš zde.


Důležité informace

skialpovy-kurz-stuhleck-plotAby sis víkend na skialpech dobře a správně užil, budeš potřebovat zajistit povinnou a doporučovanou skitour výbavu:
Povinná výbava:

 • lavinový vyhledávač (pípák) s nabitou baterií
 • lavinová sonda
 • lavinová lopata

Doporučená výbava:

 • skialpové lyže a k nim vhodné stoupací pásy,
 • skládací hůlky
 • skialpové boty (vyzkoušené, sedící na nohu)
 • lyžařská nebo horolezecká přilba
 • vhodné funkční a vrstvené oblečení

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdeš zde.

Cena

Základní cena: 4900 Kč

Cena zahrnuje:

 • dopravu a dovoz na túry
 • ubytování na horské chatě
 • pobytovou taxu
 • služby instruktora, DPH, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje:

 • jídlo
 • komplexní pojištění na cesty Union Sport B

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
27.1.2024 - 28.1.2024
Délka pobytu:
2 dny
Destinace:
Rakousko
Horská chataAutomobilem (Vlastní doprava)Autobus
Cena 4 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím