Skialpový kurz Stuhleck

Dvě krásné túry pro úplné začátečníky

Proběhnuté zájezdy

L237
od 26.3.2022
do 27.3.2022
2 dny
3 500 Kč

Víkendový kurz na skialpech pro úplné začátečníky. Naučíte se všechny finty pro zvládnutí celodenní túry včetně sjezdů ve volném terénu. Trasy si užije i pokročilý skialpinista.

skialpovy-kurz-stuhleck-vrcholove-fotoTrasy jsou navrženy tak, aby je zvládl na skialpech opravdu každý. Ukážeme si jak se nosí a používá povinná výbava (pípák, lopata, sonda), jak správně stoupat do kopce a používat stoupací pásy, vázání, lyže, hůlky. Vyzkoušíme si sjezdy po sjezdovce, ale také ve volném terénu v řídkém lese. Nevynecháme ani lavinovou prevenci a tréning v vyhledávání zasypaného. Pauzy si užijeme na horských opuštěných chatách a nebudou chybět ani krásné výhledy do krajiny. Zkrátka užijeme si skialpový den v Alpách v bezpečném prostředí.

Termín je dvoudenní s ubytováním a polopenzí v turistické ubytovně v údolí. Dopravíme Vás našim autobusem z Moravy. Můžete se těšit na večerní promítání fotek z náročnějších skialpových túr ve Francii, Švýcarsku nebo v Rakousku. Večer si rozebereme další otázky, které Vás budou kolem skialpinismu zajímat.

Program

Sobota odjezd brzy ráno z nástupních míst. Příjezd pod sjezdovku. Túra údolím říčky Kaltenbach až na chatu Karl Rechner Haus. Pauza na polévku, pivo. U chaty tréning v hledání zasypaného pomocí lavinových vyhledávačů. Závěrečné stoupání na vrchol Stuhleck s křížem (1782 m) k chatě Alois Güntner Haus. Za příznivých podmínek několik zkušebních sjezdů lesem zpět mezi oběma chatami. Závěrečný sjezd po sjezdovce k autobusu. Odjezd na ubytování. Večeře. Možnost sauny.
Neděle snídaně, opuštění ubytování, odjezd pod sjezdovky. Výstup lesem k horní stanici lanovky na vrchol Hühnerkogel (1388 m). Sjezd do údolí k říčce Steinbach. Výstup s nácvikem stoupání formou zig-zag na protisvah k chatě Schwarzriegel Alm. Po hřebeni s výhledem na lyžařské středisko z netradiční jižní strany až na vrchol Stuhleck (1782 m). Pauza na chatě a několik sjezdů lesem podél jižní sjezdovky. Tréning výstupu v náročnějším terénu. Zpět po sjezdovce k autobusu. Návrat do nástupních míst v nočních hodinách.

Nocleh a strava

Ubytování je zajištěno v mládežnické ubytovně ve městě Langenwang. Autobusem jezdíme ke sjezdovce asi 15 minut. Pokoje jsou pro 4 osoby. Je možné na vyžádání zajistit i dvojlůžkový pokoj (omezený počet). Se slevou je možné ubytování v noclehárně pro 10 osob (kovové palandy). K dispozici je společenská místnost, kde servírujeme polopenzi a kde proběhne večerní promítání.

Jídlo zajišťujeme z českých zásob. Vaříme chutné jídlo, které se skládá z polévky, hlavního jídla a salátu. Na snídani je výběr z několika druhů snídaně (müsli, ovoce, šunka, sýr, salám, párek nebo vajíčka). K dispozici je čaj a kafe. Najde se i něco sladkého ke kávě.

Doprava

Doprava je zajištěna autobusem nebo mikrobusy.
Nástupní místa Kroměříž, Ostrava, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Mikulov

Důležité informace

Abyste si víkend na skialpech dobře a správně užili, budete potřebovat zajistit povinnou a doporučovanou skialp výbavu:
Povinná výbava:

 • lavinový vyhledávač (pípák) s nabitou baterií
 • lavinová sonda
 • lavinová lopata

Doporučená výbava:

 • skialpové lyže a k nim vhodné stoupací pásy,
 • skládací hůlky
 • skialpové boty (vyzkoušené, sedící na nohu)
 • lyžařská nebo horolezecká přilba
 • vhodné funkční a vrstvené oblečení

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Cena

Základní cena: 3 500 Kč

Cena zahrnuje:

 • dopravu a dovoz na túry
 • ubytování na horské chatě
 • 1x polopenzi (večeři a snídani)
 • pobytovou taxu
 • služby instruktora, DPH, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje:

 • komplexní pojištění na cesty Union Sport B

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
26.3.2022 - 27.3.2022
Délka pobytu:
2 dny
Destinace:
Rakousko
Horská chataPolopenzeAutomobilem (Vlastní doprava)Autobus
Cena 3 500 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím