Lyžování v Bosně

Olympijský areál Bjelašnica

Vyberte si termín

L821
od 18.2.2025
do 23.2.2025
6 dní
8 900 Kč

Čtyři úžasné lyžařské dny o jarních prázdninách v exotické Bosně. Olympijský lyžařský areál Sarajeva skýtá četná milá překvapení. Lyžování za ceny, které se již dnes nevidí. Navíc skvělé jídlo a jednou výlet na večerní Sarajevo v ceně zájezdu. Ideální podmínky pro lyžování s dětmi.

bjelasnica-skimapaLyžařský areál Bjelašnica se nachází nedaleko Sarajeva. Ve ski centru se odehrával v roce 1984 olympijský sjezd mužů. Vrchol střediska najdeme v nadmořské výšce 2067 m, kde se nachází vybombardovaný hotel a bývalá vrcholová lanovka. My však budeme lyžovat o něco níže, kde končí většina lanovek střediska. V oblasti můžeš využít celkem 15 km sjezdovek. Je tady osm lanovek a vleků. Lyžuje se v rozmezí 1270-2067 m n.m.
Většina sjezdovek má modrou nebo červenou obtížnost, v horní části však najdeme i černé úseky. Středisko je vyhlášeno lyžováním ve volném terénu (v řídkém lese).

Program

lyzarske-centrum-beljasnicaVyrazíme v odpoledních hodinách z nástupních míst na Moravě. Cesta vede přes Slovensko, Maďarsko a Chorvatsko. Téměř celá cesta je po dálnici nebo rychlostní komunikaci a tak velmi rychle ubíhá.
V ranních hodinách příjezd do střediska, čeká nás první den lyžování a ubytování. Následují další tři lyžařské dny, kdy si každý užije svou dovolenou podle svých představ. Poslední den po lyžování se vypravíme na prohlídku historického centra Sarajeva a na cestu zpět do nástupních míst, kde dorazíme v dopoledních hodinách. Zbývá nám tak dost času na odpočinek po návratu a přípravu do školy nebo práce.

Nocleh a strava

vecere-umoljaniUbytování je zajištěno v prostorných apartmánech vždy pro 2 nebo 4 osoby (dle požadavku). Apartmány jsou vybaveny pohodlnými postelemi s matracemi, obývací částí s kuchyňským koutem a případně dalšími dvěma postelemi nebo rozkládacím gaučem. Samozřejmostí je toaleta a koupelna, dále balkón nebo terasa.
Apartmány se nachází přímo ve středisku v přímé dostupnosti na svah a ze svahu. Není potřeba nikde dojíždět. Pro zájemce jsme schopni zajistit také jeden z místních hotelů s polopenzí.
Stravování je vlastní. Můžeš si vařit ve své kuchyňce na apartmánu nebo využít místní docela levné restaurace.

Doprava

minibus-interierV základní ceně zájezdu je zahrnuta doprava. Cestujeme minibusem pro 19 osob. Zájezd je spojen se zájezdem Skialp v Bosně. Nabízíme nástupní místa po celé Moravě, od Ostravy až po Brno (některá za příplatek). Detaily je nutné vyplnit v rámci přihlášky. Podrobné informace a fotky najdeš zde. Trasa vede z Brna směrem na Bratislavu a přes Maďarsko a Chorvatsku dále do Bosny. Většina cesty je po dálnici a cesta tak velmi dobře ubíhá. Závěrečné kilometry kolem Sarajeva jsou již po malých horských, dost díravých silničkách.

Důležité informace

Skipas

Skipas není zahrnutý v ceně zájezdu. Jeho cena je však úsměvná. Počítej se čtyřdenním skipasem v hodnotě kolem 180 KM = cca 2.000 Kč (za celé čtyři dny). Skipas je možné platit kartou.

Cena

Základní cena: 8.900 Kč

Cena zahrnuje:

  • dopravu minibusem
  • 4x ubytování v apartmánech přímo ve středisku
  • DPH, pojištění proti úpadku a další náklady CK

Cena nezahrnuje:

  • skipas na 4 dny lyžování (150-200 KM = cca 2.000 Kč)
  • stravování - v Bosně je v restauracích velmi levně
  • komplexní pojištění na cesty - Union Sport B

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
18.2.2025 - 23.2.2025
Délka pobytu:
6 dní
Destinace:
Bosna a Hercegovina
ApartmányStrava z vlastních zásobDodávkaMinibus
Cena 8 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím