Burgundsko na lodi a na kole

Po kanálu Bourgogne a řece Yonne v okolí Chablis

Vyberte si termín

991
od 18.6.2021
do 27.6.2021
STOP - vyprodáno
10 dní
22 900 Kč

Týdenní plavba po kanálech Francie v oblasti Burgundska a vinařského kraje Chablis. S noclehem na lodi projedeme cyklostezkou v okolí národního parku Morvan a vychutnáme si krásná města Auxerre, Beaune a Dijon. Samozřejmostí je dostatek ochutnávek vín v místních sklepích.

burgundsko-jezeroNáročnost je středně těžká a bude hodně záviset na tom, zda se budete držet cyklostezky podél kanálu, nebo se odvážíte zajet i do okolní zvlněné karajiny či přímo do národního parku Morvan. Loď každý den urazí vzdálenost kolem 40 km a méně, takže etapu hravě zvládne i pomalý cyklista. Místo na kole se samozřejmě můžete vozit na lodi, popíjet víno a pomoct kapitánovi ve zdymadlech a u padacích mostů.

Program

1. den: odjezd z Brna ve večerních hodinách. Přes Prahu do Německa a dále do Francie.
2. den: příjezd do přístavu Brienon severně od města Auxerre. Krátká cyklo etapa do Saint Florentin Vergigny a Mont-Saint-Sulpice. Kapitán mezitím připraví a převezme loď a večeři. Uvítací večírek na lodi.
3. den: Snídaně. Loď se přesune po řece Yonne do předměstí Auxerre. Etapa na kole do Auxerre (katedrála sv. Štěpána, historický střed města, opatství, zahrady a parky). Užijeme si toto krásné město i za nočního osvětlení (30 km). Večeře.
4. den: Snídaně. Z Auxerre do Chablis s ochutnávkou vína a dále do Vergigny do přístavu (40 km), kde mezitím dorazí naše loď. Večeře.
5. den: Snídaně. Loď popluje po kanálu Bourgogne do Tonnerre. Cyklisté si užijí etapu podél krásné řeky Armancon (30 km). Večeře.
6. den: Snídaně. Loď popluje dále po kanále do města Ravieres. Cyklisté se mají možnost vydat na trasu podél řeky nebo okružní etapu přes město Chatillon sur Seine (30-50 km). Večeře.
7. den: Snídaně: Loď pokračuje po kanálu Bourgogne do cílového přístavu Veneray les Laumes. Cyklisté si prohlédnou město Montbard a dále podél řeky La Brenne do cíle (50 km). Večeře.
8. den: Snídaně: Loď zůstává v přístavu. Na kole vyrazíme směrem do národního parku Morvan přes města Semur en Auxois, k přehradě Lac de Pont, Montigny-Sur-Armancon a zpět do přístavu (40 km). Závěrečná večeře.
9. den: Snídaně. Společný úklid lodi, předání lodi. Cestou zpět příjemná zastávka v některém z vinařství světoznámé oblasti Cote d´Or v okoli Beaunne, prohlídka města. Se zásobami dobrého vína vyrazíme k domovu.
10. den: příjezd v dopoledních hodinách do Brna.

Nocleh a strava

Ubytování máme zajištěno na lodi Confort 1350B. Loď je vybavena čtyřmi kabinami vždy pro 2 osoby. Maximální kapacita lodi je 10 osob včetně kapitána. Loď je vybavená kuchyňským koutem, ledničkou, vařičem, nádobím, posezením v interiéru lodi i na palubě. V kajutách najdete vždy dvě lůžka s povlečením. Kajuty mají společné WC a koupelny.

Stravování je zajištěno formou polopenze, kterou připravuje na palubě lodi kapitán částečně z českých a částečně z francouzských zásob. Na snídani podáváme vždy jedno základní jídlo (vajíčka, párky, volské oko, pomazánky) a dále na stole najdete müsli, ovoce, zeleninu, pečivo, sýry, salámy a šunku. Připravíme Vám kávu a čaj.
Na večeři máme vždy polévku, druhé jídlo a případně dezert nebo slanou tečku ve formě francouzských sýrů.

Doprava

V základní ceně zájezdu je zahrnutá doprava. Tento zájezd realizujeme - v závislosti na počtu přihlášených – jedním nebo dvěma mikrobusy pro 8 osob nebo minibusem pro 19 osob. Díky tomuto výběru dopravních prostředků rušíme jen velmi málo zájezdů. Minimální počet účastníků pro konání tohoto zájezdu je 8 osob.

Z aktivních cestovních kanceláří máme nejširší nabídku nástupních míst na Moravě. U této akce nabízíme níže uvedená nástupní místa:

Nástupní místo zvolte v přihlášce na zájezd v rolovacím menu. Minimální počet osob pro realizaci nástupního místa jsou 4 osoby. 14 dní před odjezdem na zájezd Vás budeme informovat o tom, zda Vaše nástupní místo této podmínce vyhovuje, případně se domluvíme na dalších možnostech (spolujízda s jiným klientem, nejbližší možné nástupní místo, apod.). Skupinám nabízíme další nástupní místa po vzájemné dohodě s CK.
Přesné časy a konkrétní realizovaná odjezdová místa budou upřesněna v závěrečných informacích k zájezdu, které obdržíte e-mailem 10-7 dní před odjezdem.

Vlastní doprava je možná se slevou 600,- Kč

Přeprava kol je zajištěna kvalitním cyklovlekem pro 44 kol nebo menším cyklovlekem pro 22 kol. V případě jízdy mikrobusem převážíme kola částečně v nosičích kol na střeše dodávky a částečně v nákladním vleku.

Akceptujeme přepravu elektrokol. V přihlášce své elektrokolo zaregistrujte v textu poznámky. Počet elektrokol na každém zájezdu je vzhledem ke kapacitě cyklovleků omezený. Nenahlášené elektrokolo nemusí být u nástupu akceptováno.

Důležité informace

Rezervace bez rizika
Znamená, že v okamžiku rezervace zájezdu uhradíte pouze zálohu ve výši 1.000 Kč/osobu. Tři měsíce před odjezdem uhradíte doplatek do 50 % ceny zájezdu. Doplatek do plné ceny platíte až měsíc před odjezdem na zájezd. Dle všeobecných obchodních podmínek můžete zájezd zrušit bez poplatku až do doby 30 dní před odletem (srovnejte s konkurencí).

Covid-19:
Podmínky pro vstup na území Francie najdete zde..

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Technické vychytávky
Naši průvodci jsou vybavení GPS modulem pro jejich sledování. Používáme elektronické mapy ve formátu mapy.cz a komunikujeme s klienty ve skupině zřízené v aplikaci WhatsApp. Díky tomu je Vaše orientace jednodušší. Zájemci se mohou pohybovat i sami, bez doprovodu průvodce. Další informace obdržíte v pokynech na cestu.

Cena

Základní cena: 22 900 Kč

Cena zahrnuje:

  • dopravu z Brna,
  • 7x ubytování na lodi,
  • pronájem lodi, pohonné hmoty, doplňování tekutin, pojištění lodi
  • 7x polopenzi,
  • práci kapitána a řidiče v jedné osobě,
  • DPH, pojištění CK proti úpadku, služby cestovní kanceláře

Cena nezahrnuje:

  • pojištění účastníků do zahraničí. Doporučujeme naše pojištění Union Turista.

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
18.6.2021 - 27.6.2021
Délka pobytu:
10 dní
Destinace:
Francie (vč. Korsiky)
Mobilní dům, karavan, chatkaPolopenzeMikrobusMinibus
Cena 22 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím