Nepál - Everest trek

Z Lukly přes Kala Pattar na Gokyo Ri s výhledy na pět osmitisícovek

Proběhnuté zájezdy

E991
od 15.10.2023
do 5.11.2023
22 dní
35 000 Kč

Nepál nezměníš - Nepál změní Tebe. Až po návratu si uvědomíš, jak je tato věta pravdivá. Nepál se ti vryje navždy do vzpomínek. Nikde jinde na světě neuvidíš osmitisícovky tak bezprostředně blízko, jako právě na Everest treku. Stálé počasí ti s jistotou umožní výhledy nejen na nejvyšší horu světa, ale také na další čtyři osmitisícovky a nespočet dalších krásných vrcholů. Užiješ si také nepálskou kuchyni, setkáš se s místními lidmi a od průvodce se dozvíš mnoho zajímavých informací. Program je sestaven tak, aby ses zvládl(a) dobře aklimatizovat na výšku a program si dokonale užiješ.

5516-img_8082-taboche-tsho-1 Zájezd je koncipován pro malou skupinu 8-10 lidí. Společně poletíme do hlavního města Kathmandu, kde vyřídíme potřebné povolení pro trek a prohlédneme si hlavní památky tohoto krásného města, které bylo bohužel značně poničeno zemětřesením v roce 2015. Užijeme si atmosféru a zvykneme si na místní poměry. Motorovým letadlem přeletíme do Lukly na neuvěřitelné letiště Lukla v horách. Dále již budeme pokračovat do horských vesnic a denně pozvolna vystoupáme až na nejvyšší bod treku Kala Pattar (5643 m). Přes sedlo Cho La (5368 m) se dostaneme do údolí k obci Gokyo a vystoupíme na vrchol Gokyo Ri (5357 m). Západ slunce a noční sestup zpět do Gokya patří k nezapomenutelným zážitkům. Přes sedlo Renjo La pass (5417 m) si naposledy prohlédneme pět osmitisícovek (Cho Oyu, Everest, Lhotse, Lhotse Shar a Makalu) a nezapomenutelné výhledy na ledovce a neuvěřitelný masiv Himalájí. Sestoupíme na starou obchodní cestu z Tibetu a po ní se vrátíme zpět až do Lukly. Odletíme zpět do Kathmandu, nakoupíme suvenýry a slavnostně se rozloučíme s Nepálem.

Program

5506-img_7980-kala-5550-pumori-7165-11.-2. den: Odpolední odlet z Vídně nebo Prahy. Ranní přílet do Kathmandu, přesun do turistické čtvrti Thamel, ubytování, uvítací večírek v některé z restaurací. Seznámení účastníků zájezdů s programem a první zkušenosti s Nepálem.
3.-4. den: Celodenní návštěva Kathmandu a jeho památek. Vyřizování potřebných dokumentů pro trek v horách. Ranní odlet do Lukly (2860 m n.m.). Setkání s nosiči a přesun do Phakding (2650 m). Důkladná aklimatizace (↔7 km, ↑250 m, ↓ 460 m).
5. den: Trek podél řeky Dudh Koshi s četnými visutými mosty. Pomalu vystoupáme až do vesnice Sherpů s nezapomenutelným zvukem kladívek místních stavitelů domů Namche Bazaar (3440 m n.m.)(↔10 km, ↑1900 m, ↓ 1200 m).
6. den: Aklimatizační pobyt v okolí Namche Bazaar. Navštívíme Hillaryho vesnice Khumjung a Khunde s novou výstavbou, školou, nemocnicí a horským letištěm. Zbytek dne strávíme na tržnicích a terase našeho hotelu odpočinkem (↔8 km, ↑ 600 m, ↓ 600 m).
7. den: Trek s neuvěřitelnými výhledy na nezapomenutelnou Ama Dablam (6812 m) až ke klášteru v Tengboche (3860 m). První pohledy na Everest. Odpolední účast na modlitbách mnichů - puja. Modlitebními mlýnky si popřejeme hodně štěstí v horách (↔9 km, ↑ 1000 m, ↓ 600 m).
8. den: Ranní východ slunce na Mt. Everestu a Lhotse a Nuptse i na okolních menších vrcholech. Fantastické výhledy na špici Ama Dablam pokračují po celý den až do Dingboche (4410 m). Otevře se nám výhled na nové údolí s vrcholem Island Peak (6189 m). Ama Dablam dostane novou severní tvář (↔10 km, ↑ 600 m, ↓ 200 m).
9. den: Aklimatizační trek do výšky Mt. Blancu na ledovou morénu pod Ama Dablam nedaleko Chukhung (4900 m). (↔12 km, ↑ 600 m, ↓ 600 m). Možnost výstupu na vrchol Kongma La (5530 m). V případě aklimatizačních problémů možnost sestupu do níže položeného Pheriche (4370 m).
10. den: Přechod přes sedlo Kongma La (5530 m) do Lobuche (4910 m).
11. den: Vrcholový den. Čeká nás výstup náročný svou nadmořskou výškou na vrchol Kala Patthar (5643 m). Mnozí si dnes splní svůj sen. Mnozí překonají další výškový rekord. Fantastické pohledy na vrchol Pumori (7161 m), ale také na vrchol Everestu (8848 m). Lhotse (8516 m), Lhotse Shar (8382 m) a Nuptse (7861 m) - vše jen několik kilometrů od nás. Pod námi se plazí úžasný ledovec Khumbu se základním táborem Everestu. Máme také nádherný pohled zpět na Ama Dablam (6812 m) a několikadenní výstupovou trasu. Nocleh zpět v Lobuche. (↔12 km, ↑ 800 m, ↓ 800 m).
12. a 13. den: Sestup do vesnice Dzonghla (4830 m), přechod přes sedlo Cho La Pass (5368 m) do vesnice Dzongla nebo Dragnak (4700 m). (↔12 km, ↑ 800 m, ↓ 600 m)
14. den: Přejdeme morénu ledovce Ngozumba a dostaneme se do krásně položené vesnice Gokyo na břehu zeleného jezera Dudh Pokhari. V dálce vidíme další vrchol Cho Oyu (8201 m). Pozdně odpolední výstup na vrchol Gokyo Ri (5483 m) odkud uvidíme západ slunce a vrcholy pěti osmitisícovek (Cho Oyu, Everestu, Lhotse, Lhotse Shar a Makalu).(↔10 km, ↑ 800 m, ↓ 1100 m)
15. den: Odpočinek v Gokyu. Individuální volno, každý si užije nádheru hor po svém. Možné procházky podél ledovce s neopakovatelnými výhledy na úchvatné hory.
16. den: Přes další sedlo Renjo La Pass (5417 m) ze kterého uvidíme všechny osmitisícovky za denního osvětlení. Užijeme si také sníh a fantastické pohledy na zelené tyrkysové posvátné jezero Dudh Pokhari. Sestoupíme do dalšího údolí na starou obchodní cestu z Tibetu do vesnice Lungdhen (4380 m) a dále do Thame (3800 m) (↔12 km, ↑ 1700 m, ↓ 2100 m)
17. den: Údolím říčky Bhote Kosi Nadi do Thame 3800 m, kde se narodil první muž na Mt.Everestu Tenzing Nogay Sherpa. Sestoupíme do Namche Bazar (3440 m) (↔18 km, ↑ 200 m, ↓ 1100 m)
18. den: Sestup do Phakding a dále do Lukly. Nakupování, odpočinek a čekání na počasí k odletu do Kathmandu. (↔18 km, ↑ 1600 m, ↓ 2200 m)
19. den: Rezervní den v programu (aklimatizace, počasí, zdravotní stav). Fakultativně možnost vyhlídkového letu vrtulníkem podél naší výstupové trasy k BC Everestu a zpět.
20. a 21. den: Odlet z Lukly do Kathmandu. Prohlídka hlavních památek města. Užijeme si civilizaci, restaurace, bary a nakupování. Potřebujeme také rezervu pro případ špatného počasí a opožděného odletu z Lukly, který by mohl způsobit zmeškání našeho mezinárodního spojení. V ideálním případě možné výlety v okolí Kathmandu nebo půldenní rafting.
22. den: odlet z Kathmandu s příletem následující den do Vídně.

Nocleh a strava

5500-img_7878-1Ubytování je zahrnuto v ceně zájezdu. V hlavním městě Kathmandu budeme ubytováni v dvojlůžkových pokojích příjemného hotelu v turistické čtvrti Thamel. K dispozici bude sprcha, WC a služby Evropského typu včetně připojení k internetu. Stravovat se budeme v Kathmandu v některé z mnoha restaurací.
Na treku bude ubytování skromnější, ale možná tě překvapí vysokou mírou komfortu - takto vysoko v horách. Horské ubytovny (lodžie) nabízí dvojlůžkové pokoje s matracemi, často s příjemnou restaurací s výhledem na hory. WC a sprchy bývají společné na chodbě. Ve vyšších polohách je možné si připlatit dokonce za horkou vodu. Jídlo a ubytování je k dispozici až do nejvyšších poloh našeho treku. Často je k dispozici také připojení k internetu a zdroj energie na nabíjení baterií (často za poplatek).

Stravování není zahrnuto v ceně zájezdu. V Nepálu je velmi levně a jídlo i v horách vychází levněji než v České republice nebo za srovnatelné ceny. Záleží, jaké jídlo si objednáš. Průměrně utratíš za každé jídlo (snídaně, večeře) 500-600 NPR. Počítej s nejnižší denní útratou kolem 2000 NPR (500 Kč). Každý den se ráno na ubytování nasnídáme, během dne se zastavíme na malé občerstvení a čaj a večer se dobře najíme v hostelu, kde budeme nocovat. Základem úspěšné aklimatizace je dostatek tekutin. Pití se doplňuje průběžně z horských pramenů. Vodu je potřeba chemicky či jinak ošetřit. Večer i ráno se objednává několik termosek čaje. Cena se dělí na skupinu rovným dílem.

Doprava

5522-img_8152-1Do Nepálu se dopravíme letecky. Letenka není zahrnutá v ceně zájezdu. Její cena může kolísat v rozmezí 19-25.000 Kč včetně všech letištních poplatků a tax. Abychom všichni letěli stejným spojem, je dobré se na zájezd přihlásit co nejdříve. Budeme tak moci zajistit letenky hromadně na stejný let. Letenku si můžeš zajistit také individuálně. Důležitý je společný termín příletu a odletu +- 1 den.
Do hor se dostaneme letecky z Kathmandu do Lukly a zpět. Vnitrostátní letenka je zahrnutá v ceně zájezdu. Připlatit si budeš muset jen za nadváhu zavazadla (nad 10 kg), které jsou v základní ceně letenky.
Budeme se také pohybovat ve městě, z letiště a na letiště nebo mezi památkami.
Cena těchto dopravních prostředků je zahrnutá v ceně.

Důležité informace

Cestovní doklady a víza: Ke vstupu do země je třeba cestovní pas s platností minimálně o 6 měsíců přesahující dobu odletu z Nepálu. Vízum do Nepálu vyřídíme přímo na letišti v Kathmandu. Vízum se vydává na dobu 30 dní a stojí 50 USD. Víza si z praktického důvodu platí na letišti každý sám.
Očkování: Pro vstup do země není povinné žádné očkování. Doporučujeme být naočkovaný proti hepatitidě A a B a proti břišnímu tyfu. Přesvědčte se také, že máte platné očkování proti tetanu.
Nosiči: Zájezd je koncipován "na těžko". Počítáme s účastí jednoho nebo dvou nosičů, kteří každému účastníkovi odlehčí část váhy jeho zavazadla. Cena nosičů se pohybuje kolem 20 USD/den. Jeden nosič může nést cca 25 kg. Náklady na něj se dělí mezi účastníky, kterým nese nějaké zavazadla. Zájem o nosiče je nutné orientačně objednat při přihlášení na zájezd.

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Cena

Základní cena: 35.000 Kč

Cena zahrnuje:

 • ubytování v Kathmandu
 • ubytování po celou dobu treku v horách v horských lodžiích
 • poplatky za vstupy do národního parku
 • letenku Kathmandu - Lukla - Kathmandu
 • taxi a rikša při prohlídce Kathmandu
 • vstupy do navštívených památek v Kathmandu

Cena nezahrnuje:

 • letenku do Nepálu (aktuální ceny se pohybují v rozmezí 19-25.000 Kč)
 • stravování po celou dobu pobytu v Nepálu (skromný odhad je 18.000 Kč za 22 dní)
 • víza do Nepálu (50 USD)
 • případné služby nosičů (500 USD/nosiče, unese 25 kg)
 • komplexní pojištění na cesty

Na cestu do Nepálu se pojištění Alpenverein hodí jen jako doplňkové pojištění.

 • náklady na testování Covid-19

Středně těžký program

Zájezd vhodný pro běžné turisty, zkušené rodiny odrostlými dětmi a zdatné seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
15.10.2023 - 5.11.2023
Délka pobytu:
22 dní
Destinace:
Nepál
Horská chataPolopenzeLetecky
Cena 35 000 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím