Vídeň na kole a inlinech

Bezva sportovní víkend v krásné Vídni

Vyberte si termín

C224
od 5.10.2024
do 5.10.2024
1 den
1 500 Kč

Proběhnuté zájezdy

C221
od 20.4.2024
do 20.4.2024
Termín zrušen
1 den
1 500 Kč
C222
od 8.6.2024
do 8.6.2024
1 den
1 500 Kč
C223
od 6.7.2024
do 6.7.2024
Poslední volná místa
1 den
1 500 Kč

Možná nevíš, že Vídeň je protkaná hustou sítí bezpečných cyklostezek. Okolí Dunaje, jeho slepých ramen i přímo centrum města projedeme na vlastním kole, koloběžce nebo in-linech a navštívíme nejednu zajímavost. Během jednoho dne si tak prohlédneme téměř celé město i jeho okolí. Užijeme si také odpočinek v některé z vídeňských kaváren či restaurací. Krásný den plný poznání, ale také pohybu v historickém městě tě doslova nabije energií.

viden-na-kole-hofgarten Pohybovat se budeme na kole nebo koloběžce. Máme připraven program i pro in-line bruslaře. Naši trasu začínáme většinou na Dunajském ostrově a pokračujeme podél Dunajského parku k věži Donauturm. Odtud to není daleko k vídeňskému sídlu OSN. Dále pokračujeme po stopách historie a prohlédneme si nejkrásnější stavby a paláce historické Vídně. Až budeme unaveni, můžeme si zajít na tradiční vídeňský řízek a nebo posedět v tradiční cukrárně DEMEL, kam chodívala mlsat již císařovna Sisi.

Bruslaři s in-line bruslemi se mohou vyřádit na Dunajském ostrově. Tento pás zeleně má na délku 21 km a na šířku až 250 metrů. Je uměle vybudovaný a rozděluje Dunaj mezi Vídní a Klosterneuburgem (centrem rakouského vinařství) na hlavní tok a jeho rameno - Nový Dunaj. Vznikl v rámci protipovodňových opatření, jehož základem se stalo paralelní rameno Dunaje. Toto rameno, které běžně zaplňuje stojící voda, je při hrozících povodních naplňováno vodou z hlavního toku Dunaje a chrání tak Vídeň před záplavami. Jeho vznik mezi léty 1972 až 1988 je ojedinělým evropským konceptem! Slouží Vídeňanům k rekreaci a odpočinku, je protkán sítí cyklostezek a pro děti jsou zde hřiště a další atrakce.

Program

Vídeň na kole Brzy ráno nástupní místa na Moravě. Časy závisí na množství nástupních míst a počtech klientů v jednotlivých městech. 10:00 hod - příjezd do Vídně, vyložení kol, rozdělení do skupin (cyklo, in-line atd.)
18:00 hod - odjezd z Vídně
20-21 hod - příjezd do nástupních míst

Uvedený program se může změnit v závislosti na počasí, dopravních opatřeních ve Vídni, uzávěrkách cest apod. Časy nástupních míst budou uvedeny v pokynech na cestu.

Nocleh a strava

Jednodenní zájezd bez ubytování.
Stravovat se můžeš z vlastních zásob nebo v restauračních zařízeních a rychlých občerstvení Vídně.

Doprava

dodavky V základní ceně zájezdu je zahrnuta doprava. Dle počtu přihlášených osob je doprava zajištěna dvěma dodávkami nebo minibusem. Tento zájezd konáme od 15 osob. Nabízíme nástupní místa po celé Moravě, od Ostravy až po Brno (některá za příplatek). Detaily je nutné vyplnit v rámci přihlášky. Podrobné informace a fotky najdeš zde. Přeprava kol je zajištěna cyklovlekem pro 20 kol. Více informací zde. Akceptujeme přepravu elektrokol, kapacita je však omezená a je tedy nutné elektrokolo zaregistrovat v textu poznámky.


Cena

Základní cena: 1 500 Kč

Cena zahrnuje:

  • dopravu mikrobusem/minibusem
  • technický doprovod a služby průvodce
  • materiály a mapky
  • parkovné, poplatky
  • DPH, pojištění proti úpadku a další náklady CK

Cena nezahrnuje:

  • stravování
  • vstupy do navštívených objektů
  • komplexní pojištění na cesty - Union TURISTA B

Nejlehčí program

Velmi lehký program vhodný pro průměrně zdatné turisty, rodiny s dětmi i seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
5.10.2024 - 5.10.2024
Délka pobytu:
1 den
Destinace:
Rakousko
Strava z vlastních zásobDodávkaMinibus
Cena 1 500 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím