Teplické cyklostezky na pohodu

Neprobádané kouty ČR na kole

Vyberte si termín

C179
od 20.8.2024
do 24.8.2024
Odjezd také z Uherského Hradiště
5 dní
10 500 Kč

Teplice na severozápadě Čech patří k méně známým cyklistickým destinacím České republiky. Láká nás velké množství přírodních rezervací, možností ke koupání v přírodních vodách, řada zámků a zřícenin hradů. Především zde najdeme nové a zajímavé cyklotrasy a cyklostezky, které hodláme pořádně projezdit.

hrad-hnevinTeplice - lázeňské statutární město, jen kousek od Ústí nad Labem. V centru je velké množství krásných lázeňských domů. Žila zde početná židovská menšina po které ve městě zůstala řada památek. V centru města je celá řada kostelů, ale také např. Teplický zámek, hrad na Doubravské hoře, sochy a pomníky i množství parků. Okolí města má několik možností koupání v rybnících, jezerech i přehradách.

Most - je sice bývalým centrem těžby uhlí, nicméně nastupující revitalizace místního prostředí s sebou přináší celou řadu zajímavých cyklistických možností.

Program

zamek-duchcovCykloturistika v této oblasti je vhodná zejména pro trekové či silniční kolo. Akceptujeme elektrokola (prosím vyplnit v přihlášce).
Každý den nás čeká okruh, který spojuje přírodní, poznávací i městské zajímavosti, jako jsou hrady, zámky, pomníky nebo přírodní rezervace, jezera či rybníky. V některých z nich je možné se během etapy koupat (nejvíce využijeme Jezero Barbora v Oldřichově u Teplic..
Během zájezdu počítáme s tím, že budeme mít jeden nebo i dva dny volné na vlastní program, odpočinek nebo jen koupání či návštěvu termálních lázní (dle počasí, není v ceně).
V rámci programu počítáme s návštěvou Teplic, kde budeme ubytováni, Mostu a jeho okolí, Ústí nad Labem s jezerem Milada, podíváme se také na nevysoké pohoří nad obcí Krupka s vyhlídkou Komáří hůrka, do Dubí, Košťan, nebo obce Moldava. Projedeme se v okolí nedaleké vodní nádrže Fláje. Zájemci si mohou zajet do obce Litvínov.

Nocleh a strava

u-kozicky

Ubytování

Zázemí nám poskytne '''hotel U Kozičky. Bydlet budeme v pokojí pro 2, 3 nebo až 4 osoby s vlastním sociálním zařízením. Tento hotel byl postaven již v roce 1817, nachází se v přírodě na okraji zámeckého parku v Teplicích po rekonstrukci nabízí velmi příjemné zázemí pro naše cyklistické úmysly.

Stravování

Náš zájezd je realizován s polopenzí'''. Těšit se můžeš na snídaně formou švédských stolů a večeře o třech chodech s jednotným menu pro celou skupinu. Jídlo je U Kozičky vyhlášené a jistě si polopenzi vychutnáme. Během dne se budeme na etapách stravovat z vlastích zásob a vyzkoušíme nejednu restauraci či rychlé občerstvení v okolí. Nápoje nejsou zahrnuty v ceně večeří.

Doprava

cyklovlekyTento zájezd se jede autobusem. Nástupní místa máme, mimo Uherské hradiště také dále na Moravě přes Brno a také v Praze. Autobus s námi zůstává po celou dobu a využijeme ho pro cyklopodporu na etapách.
Kola budou přepravena v našem cyklovleku pro 44 kol. Ve vleku jsou zavěšena za přední kolo na samosvorném háku a proti pohybu zajištěna tyčí připevněnou k rámu kola plastovým úchytem. Zde najdeš detaily cykloveku.

Cena

Základní cena: 10.500 Kč

Cena zahrnuje:

  • dopravu z Moravy a zpět, včetně cyklovleku a podpory busu na místě
  • 4x ubytování v hotelu U Kozičky s polopenzí
  • uvedený program s podporou průvodce
  • DPH, poplatky, pobytové taxy a další dodatečné náklady cestovní kanceláře

Cena nezahrnuje:

  • pojištění CK proti úpadku (jedná se o zájezd pro skupinu)
  • nápoje u večeří
  • vstupy do navštívených objektů a památek v programu
  • vše ostatní, co není uvedeno v cena zahrnuje

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
20.8.2024 - 24.8.2024
Délka pobytu:
5 dní
Destinace:
Česká republika
HotelPolopenzeAutobus
Cena 10 500 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím