Provence na kole

Pohodově na nejkrásnější místa Provence

Proběhnuté zájezdy

C691
od 8.9.2017
do 17.9.2017
10 dní
13 500 Kč
C691
od 15.6.2018
do 24.6.2018
10 dní
13 500 Kč
C692
od 17.8.2018
do 26.8.2018
10 dní
13 900 Kč
C691
od 14.6.2019
do 23.6.2019
STOP - vyprodáno
10 dní
13 900 Kč
C692
od 16.8.2019
do 25.8.2019
Poslední volná místa
10 dní
14 900 Kč
C693
od 6.9.2019
do 15.9.2019
10 dní
13 900 Kč
C693
od 11.9.2020
do 20.9.2020
STOP - vyprodáno
10 dní
13 900 Kč

Zážitky prošpikovaný zájezd s pohodovou atmosférou. Z krásného kempu u průzračné řeky budeme vyrážet do míst v okolí. Poznáme levandulová pole, krásná městečka, ochutnávky vín a užijeme si i skvělou cykloturistiku, sjezdy kaňonem a samozřejmě magickou horu Mt. Ventoux. Odpočinkový den s koupáním v řece Gardon, s výhledem na památku Pont du Gard (UNESCO), patří k nejlepším zážitkům...

Provence na kole - kašnaPřipravili jsme pro Vás tradičně dvě varianty programu. Lehčí (A) a obtížnější (B). Rozdíl variant je v délce a převýšení jednotlivých etap. Obě varianty si můžete dále prodlužovat či zkrátit. Je možné během zájezdu - dle aktuální chuti měnit jednu variantu za druhou a naopak. Stejně tak můžete program vynechat a užít si svůj vlastní.
Na zájezdu nabízíme jako jediná cestovní kancelář neomezenou konzumaci stolního vína - a to během večerního setkání nad mapou při plánování dalšího dne. Ochutnáte skvělá červená, růžová i bílá vína.

Program

1. den: Ranní odjezd z Ostravy, dopolední odjezd z Brna a dále přes Prahu a Plzeň, nočním přejezdem Německa do Francie.
2. den: A: Z města mnoha kašen Pernes Les Fontaines s úžasným trhem přejedeme přes malebná městečka Saint Didier a La Roque-sur-Pernes a Saumane-de-Vaucluse až do turistického centra Fontaine-de-Vaucluse. Prohlídka obří vyvěračky řeky La Sorgue ve skále. Podél řeky do kempu. Mapka a převýšení
B: trasu lze prodloužit přes obec na skále Venasque a Le Beaucet (+15 km) Mapka a převýšení. Ubytujeme se v kempu, večeře, uvítací večírek (víno v ceně).
3. den:Snídaně A: Dnes se vydáme do nádherného Gordes. Cestou se zastavíme v arecheologické vesničce Village des Bories (stavby z kamenů) a určitě navštívíme také klášter Sénanque, kde se mniši živí pěstováním levandule. Odpočinek v historickém centru Gordes a zpět přes Saint-Pantaléon a sklep s ochutnávkou vína. a převýšení https://mapy.cz/s/domohufaha.
B: navíc z kláštera Sénanque přes Murs a Joucas s návštěvou větrného mlýna a krajem vinic. (+15 km). Mapka a převýšení. Večeře
4. den: Snídaně A: Nádherný Malý Luberon. Přesun autobusem do Bonnieux, městečka v levandulových polích a krásnými středověkými uličkami. Čeká nás výšlap na hřeben Malého Luberonu s úžasnými výhledy na celou Provence. Místní raritou je cedrový les. Opuštěnou hřebenovou cestou bez aut projedeme celý hřeben až do Taillades. Sjezd z hřebene patří k nejlepším zážitkům. Zde nejbližší cestou do kempu. Mapka a převýšení.
B: Po značené cyklostezce dokončíme okruh kolem Malého Luberonu přes Robion, Maubec, Oppède-le-vieux do Ménerbes a dále do Lacoste s hradem známého Markýze de Sade. Mapka a převýšení . Večeře
5. den: Snídaně. Odpočinkový den s koupáním. Autobusem přejezd do městečka Remoulins. Fakultativně půldenní výlet na kánoích po průzračné řece Le Gardon. Cestou několik zastávek na koupání, piknik na pláži, vodácké hry. Řeka je vhodná pro úplné začátečníky. Podplujeme a prohlédneme si úžasný Pont du Gard (UNESCO). Nádherný zážitek. Cestou zpět zastávka v Avignonu - prohlídka středověkého města, papežského hradu i známého polovičního mostu. Autobusem zpět do kempu na večeři.
B: Kdo bez kola nevydrží, cyklovyjížďka podél řeky Le Gardon z Remoulins přes Pont du Gard do Collias. Dále do Cabrières a Lédenon a zpět do Remoulins, cestou koupání v řece Le Gardon. Odpolední prohlídka Avignonu a jeho památek.Mapka a převýšení. Večeře
6. den: Snídaně A: Přejezd autobusem do městečka Malaucene a dále až pod vrchol do lyžařského střediska Mont Serein. Na kole přes vrchol Mont Ventoux (1912 m) (kultovní místo cyklistů a Tour de France). Úžasný sjezd desítky kilometrů a převýšením 1600 m až do města Sault (oběd, pauza). Dále do kaňonu Nesque a další sjezd do Villes sur Auzon úžasným kaňonem. Skvělý zážitek. Mapka a převýšení.
B: navíc horská výzva v podobě výjezdu na Mt. Ventoux z městečka Malaucene. (+15 km, +1000 m nahoru). Mapka a převýšení. Na závěr dne nákup skvělého vína v místním vinařském závodě. Návrat do kempu, večeře.
7. den: Snídaně. A: Přejezd autobusem do Saint-Rémy-de-Provence, kde pobýval Van Gogh v místní psychiatrické léčebně. Krásné trhy, arecheologické naleziště. Vystoupáme do druhého nejnavštěvovanějšího místa celé Francie Les-Baux-De-Provence v pohoří Alpilles, kde navštívíme Carrieres de Lumieres (promítání obrazů v obří jeskyni vytvořené v dolech na Bauxit). Po prohlídce středověkého města (pěší procházka) se přesuneme k autobusu. Mapka a převýšení. B: Můžeme projet pohoří Alpille terénem po jeho hřebeni (jen pro horská kola) nebo si trasu prodloužit až do Eygalières. Mapka a převýšení. Návrat do kempu autobusem, večeře.
8. den: Snídaně. A: Přejezd autobusem do Jucas. Přes Rousillon s okrovými doly (pěší procházka) a krásným centrem města (kavárny) do Saint-Saturnin-Les-Apt a dále přes Villars do Apt - hlavního města regionu s mnoha památkami, kavárnami a restauracemi. Mapka a převýšení.
B: Trasu si prodloužíme přes Lioux - vesnice pod vysokou skálou, vyjedeme do sedla a užijeme si úžasný sjezd kaňonem Combe de Font Jouvale do Rousillon. Dále stejnou cestou jako první skupina do APT. Mapka a převýšení. Návrat do kempu, večeře.
9. den: Snídaně a odjezd zpět do ČR přes Francii a Německo. Cestou zastávka v některém obchodním domě na nákupy.
10. den: Příjezd přes Plzeň, Prahu do Brna a Ostravy v odpoledních hodinách.

Nocleh a strava

Ubytování:
Po celou dobu zájezdu (7 nocí) budeme ubytováni na jednom místě v kempu u městečka L´Isle-sur-la-Sorgue. Kemp je hned vedle průzračné a osvěžující řeky Sorgue s možností koupání. Nocovat je možné ve vlastním stanu v kempu nebo v mobilním domku pro 4 osoby (17-23 m2). Mobilní dům má k dispozici kuchyň, koupelnu, WC a venkovní posezení. Samostatné jedince doplňujeme bez nutnosti příplatku za neobsazené lůžko. Závěrečný úklid mobilních domů provádí klienti povinně sami. Povlečení a ručníky si bere každý sám z domu.

Stravování:
Připravíme pro Vás chutnou a výživnou polopenzi z naší polní kuchyně. Polopenze začíná druhým dnem večeří a končí 9. den snídaní. Večeře se skládají z polévky, hlavního chodu a dezertu nebo salátu. Snídaně je formou švédského stolu vždy s hlavním pokrmem (vajíčko, pomazánka, párky, apod.). Užijeme si také místních specialit (kozí sýry, sušené salámy, mořské plody). Večer ochutnáme místní vína (v ceně zájezdu) nebo si můžete zakoupit české pivo.
Potraviny a víno můžete dokupovat ve městě, které je nedaleko.

Doprava

Doprava je zajištěna pohodlným autobusem s vlekem na kola. Vlek je osazen kvalitními závěsy a o kola bude perfektně postaráno. Během cesty si pustíme kvalitní filmy a můžete se občerstvit v našem baru. Autobus má také funkční WC a klimatizaci.
Nástupní místa:

Další nástupní místa jsou možná po předchozí dohodě s CK.

Důležité informace

Vhodný typ kola: crossové kolo, trekové kolo, horské holo s hladkým pláštěm, silniční kolo.
Povrch:
50 % hrubý asfalt, 50 % jemný asfalt
Neomezená konzumace vína - tento pojem si zaslouží vysvětlení: Víno kupujeme ve velkém balení (tzv. krabici). Ochutnávka Vám umožní poznat více druhů vín a podle toho si následně vybrat třeba víno domů. Kupujeme někdy červené, někdy růžové, jiný večer bílé víno. Během večerního setkání nad mapou (které trvá cca hodinu) je možné si čepovat z těchto krabic víno. Konzumace je neomezená množstvím, je omezená tímto časem. Vína je dost, na každého se dostane :-)
Fotokniha - po zájezdu se zájemci tvoříme z fotografií krásnou fotoknihu s pevnými složkami a celkem 20 stranami nejkrásnějších fotek, které nám účastníci zájezdu pošlou, nebo které pořídí náš průvodce. Tvorba knihy je v ceně zájezdu. Tisk a distribuce knihy je za poplatek ve výši skutečných nákladů.

Cena

Základní cena: 13 900 Kč
(v srpnovém termínu je základní cena 14 900 Kč)

Cena zahrnuje:

 • dopravu autobusem s cyklovlekem
 • 7x ubytování v mobilním domku nebo chatce (sleva za nocování ve vlastním stanu)
 • 7x chutná a sytá polopenze
 • neomezená konzumace vína během večerních setkání nad mapou pro další den
 • práci průvodce a pomocného průvodce
 • informační materiály, mapky
 • tvorba památeční fotoknihy pro zájemce,
 • pojištění CK proti úpadku, DPH a další poplatky cestovní kanceláře

Cena nezahrnuje:

 • komplexní pojištění na cesty Union turista A30 (+36 Kč/den)
 • volitelné výdaje a vstupy do památek a muzeí (20-40 EUR)
 • výlet na kajaku s výbavou (30-35 EUR, děti do 12 let 15 EUR)
 • náklady na tisk a distribuci fotoknihy (dle počtu kusů cca 300 Kč)

Slevy:

 • ubytování ve vlastním stanu (-1 000 Kč)

Příplatky:

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
8.9.2017 - 17.9.2017
Délka pobytu:
10 dní
Destinace:
Francie (vč. Korsiky)
Mobilní dům, karavan, chatkaPolopenzeAutobus
Cena 13 500 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Reference

Jarmila Vanova
Jarmila Váňová

Byl to můj první zájezd na kole a ještě k tomu do Francie - Provence!!! Super zájezd. Spousta krásných zážitků, dojmů. Organizace zájezdu výborná, průvodce Roman skvělý. Za sedm dnů jsme sjezdili kopce, hřebeny, kaňony, navštívili krásná kamenná městečka a vesničky, kochali se přírodou - ujeli jsme 300 km. Zázemí v kempu skvělé, jen polní kuchyně potřebuje pár věcí vychytat. Jsem seniorka, která si pořídila před třemi roky elektrokolo, začala sportovat a zvládla tento cyklozájezd a dokonce i vrchol Mont Ventoux, což byl ten nejúžasnější zážitek. Dokázala jsem si, že na to mám. A určitě zase pojedu s Frčíme na cyklovýlet. Doporučuji. Nikdy není pozdě.

Pavlína Komosná

"Rodinná atmosféra, rozkvetlá levandulová pole, genius loci starobylých městeček, mnoho smíchu, ochutnávky vína, vodácký zážitek se skvělým instruktorem, ležérní francouzský styl, překvapivě dobrá kuchyně, vrchol Mont Ventoux, na stopě Vincenta van Gogha, jeskynní projekce Piccasových obrazů. To vše na kole :-) Díky, Pepíno, příště zas! Ještě mi chybí navštívit dvě zbývající "provensálské sestry" Abbey Silvacane a Abbey Le Thoronet :-)

Vyražte s námi za dobrodružstvím