Kurz jízdy na koloběžce ve Vídni

Perfektní poježdění nejen na Dunajském ostrově

Vyberte si termín

K225
od 6.8.2024
do 6.8.2024
Prázdninový termín
1 den
3 500 Kč
K224
od 5.10.2024
do 5.10.2024
1 den
3 500 Kč

Proběhnuté zájezdy

K222
od 8.6.2024
do 8.6.2024
1 den
3 500 Kč
K223
od 6.7.2024
do 6.7.2024
Termín zrušen
1 den
3 500 Kč

Kurz jízdy na koloběžce tě naučí mnohým vychytávkám, jak zdokonalit svou jízdu a výrazně ušetřit síly. Navíc si prohlédneš ideální terény na ostrově na Dunaji a také historické centrum Vídně. Dozvíš se, jak na koloběžce stoupat do kopce, sjíždět dolů, efektivní odraz na rovině, ale také jak si užít jízdu ve městě, na co si dávat pozor a jak správně sebe a svou koloběžku vybavit na cestu.

dji_20240419124912_0382_dDonauinsel - neboli Dunajský ostrov je umělý ostrov na Dunaji. Vznikl v letech 1972–1988 v rámci projektu regulace Dunaje, jehož hlavním účelem bylo ochránit Vídeň před záplavami. Od centra města na západě ostrov odděluje hlavní tok Dunaje a od lužního lesa Lobau na východě odlehčovací rameno Nový Dunaj. Ostrov má výrazně protáhlý tvar - na délku měří přes 21 kilometrů, zatímco jeho šířka se pohybuje mezi 70 a 210 metry. Je neobydlený a slouží jako rekreační oblast pro obyvatele Vídně. Většinu rozlohy pokrývá park s cyklostezkami, sportovními hřišti, výletními restauracemi a plovárnami. Nachází se zde také nudistická pláž zvaná Copa Cagrana (slovní hříčka s názvy brazilské pláže Copacabana a nedaleké čtvrti Kagran).

Program

dji_20240419105528_0361_dBrzy ráno vyrazíme z nástupních míst na Moravě. Z Brna je to asi 2 hodiny jízdy. Parkujeme na jižní straně ostrova, kde si připravíme naše koloběžkové stroje. Přes most vyrazíme na ostrov, který máme v plánu projet z jihu až na sever. Krátce odbočíme na prohlídku historického centra Vídně. Prohlédneme si náměstí Marie Terezie, Hofburg, katedrálu Sv. Štěpána a přes park Prater se vrátíme zpět na Dunajský ostrov.
Během cesty budeme mít dost času si vyzkoušet techniku jízdy - jak do kopce, tak z kopce nebo po dokonalé rovině. Naučíme se správně jezdit také v centru města.
Průvodce, zkušený koloběžkář ti poradí, jak máš během jízdy na koloběžce stát, jak často máš střídat nohy, jak efektivně jezdit, abys ušetřil(a) síly a zvládl(a) tak delší a náročnější trasy na koloběžce. Zkušenější borci si mohou jen tak užívat jízdu na dokonalém asfaltu místních cyklostezek.
Naučíš se také, jak se správně obléct, jak vybavit svou koloběžku, co funguje a co je naopak na koloběžkách nevhodné. Za jeden den se z tebe stane Pan nebo Paní koloběžka. Akce je zakončena certifikátem "vyškolený(á) koloběžkář(ka)".

Nocleh a strava

Během dne budeme mít možnost se zastavit v nejedné restauraci na Dunajském ostrově s příjemnou vyhlídkou na krásnou přírodu. Ani se ti nebude chtít věřit, že se nacházíš v centru velkoměsta. Také v centru Vídně je plno různých lákadel - Vídeňský řízek, dobrá káva, zmrzlina nebo buřt, jaký svět neviděl.
Samozřejmě se můžeš vybavit dokonalou svačinou z domu, ušetřit tak svá eura a vyzkoušet, zda je tvá kapsička na koloběžce dostatečně velká. Pravidelná zastávka na ranní kávu na čerpací stanici MOL v Mikulově již patří mezi naše rituály.

Doprava

Kurz jízdy na koloběžceV základní ceně zájezdu je zahrnuta doprava. Do Vídně pojedeme mikrobusem pro 8+1 nebo autobusem pro 20 klientů. To záleží na tom, zda se k nám přidají také nějací cyklisté na zájezdu Vídeň na kole. Tento zájezd realizujeme od 6 osob. Nabízíme nástupní místa po celé Moravě, od Ostravy až po Brno (některá za příplatek). Detaily je nutné vyplnit v rámci přihlášky. Podrobné informace a fotky najdeš zde. Přeprava koloběžek je zajištěna v cyklovleku pro 10 nebo 20 kol. Více informací zde.


Důležité informace

Kurz jízdy na koloběžceKurz jízdy na koloběžce zahrnuje mimo jiné tyto důležité informace:

 • jak na koloběžce správně stát při jízdě do kopce, z kopce a na rovince
 • jak se v různých situacích správně odrážet a jak efektivně střídat nohy
 • jak nejlépe upravit svou obuv pro jízdu na koloběžce
 • jak se správně obléct a co s sebou na koloběžku vozit
 • jak osadit svou koloběžku, jak hustit správně kola koloběžky nebo jakou kapsičku dát na řídítka
 • a mnoho dalších praktických informací...

Cena

Základní cena: 3 500 Kč

Cena zahrnuje:

 • dopravu do Vídně
 • obsah kurzu
 • práci průvodce a řidiče
 • služby CK, pojištění proti úpadku, DPH

Cena nezahrnuje:

 • stravování a nápoje
 • cestovní pojištění Union turista B
 • vše co není uvedeno v Cena zahrnuje

Sleva:

 • vlastní doprava -500 Kč

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
6.8.2024 - 6.8.2024
Délka pobytu:
1 den
Destinace:
Rakousko
Strava z vlastních zásobAutomobilem (Vlastní doprava)DodávkaMinibus
Cena 3 500 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím